Phone

Zničenie čínskeho dopytu proti riziku zákazu ruskej ropy

China
Written by pocox3

Zatiaľ čo blokády v Číne spôsobujú značné zničenie dopytu a zvyšujú tlak na znižovanie cien ropy, hrozba EÚ zákazom dovozu ruskej ropy má potenciál výrazne zvýšiť ceny.

Upozornenie na cenu ropy: Naši obchodní špecialisti práve vydali špeciálnu správu o tom, ako hrať súčasný boom cien ropy. Súčasný prudký nárast cien komodít vytvoril generačnú príležitosť na energetických trhoch. Pripojte sa k Global Energy Alert ešte dnes a získajte našu 20-stranovú výskumnú správu „5 spôsobov, ako hrať ropný boom roku 2022“

Piatok 15. apríla 2022

Ponor Číny do takmer celoštátneho zablokovania COVID spustil v roku 2022 prvú rozsiahlu prekážku dopytu, pričom približne 45 miest, ktoré predstavujú 40 % ekonomickej produkcie krajiny, podlieha určitej forme obmedzenia dopytu. Na druhej strane, Európska únia naďalej uvažuje o zákaze dovozu ruskej ropy, čím sa komplex Brent posúva ešte vyššie v porovnaní s ostatnými regionálnymi referenčnými hodnotami. Futures ICE Brent za prvý mesiac uzavreli týždeň mierne nad hranicou 110 USD za barel, ale neistota týkajúca sa ponuky aj dopytu zabezpečí volatilitu v nasledujúcich dňoch.

Henry Hub vyskočil na 13-ročné maximá. Posilnené nezvyčajne nízkymi zásobami plynu na toto ročné obdobie a nedávnym poklesom domácej produkcie v Spojených štátoch amerických futures kontrakty Henry Hub dosiahli 13-ročné maximum 7,3 USD za mesiac. mmBtu, čo predstavuje najväčší týždenný zisk od augusta 2020 a aktualizovať rok 2022 na takmer 100 %.

Putin varuje pred presmerovaním energetických tokov. Ruský prezident Vladimir Putin povedal, že Moskva presmeruje svoju energiu na východ a vybuduje novú infraštruktúru do Ázie, pričom argumentoval tým, že nepriateľské režimy na Západe pre seba zvyšujú ceny napriek svojej závislosti od ruských tokov.

Čínske rafinérie znižujú clá kvôli nižšiemu dopytu súvisiacemu s COVID. Čínske rafinérie obmedzujú rafinérske cykly v najväčšom rozsahu od začiatku pandémie začiatkom roka 2020, čím v apríli znížili ponuku o 900 000 bpd (čo zodpovedá 6 % domáceho dopytu), keďže krajina naďalej zápasí s blokádami súvisiacimi s COVID.

Zákaz EÚ na ruské uhlie zvyšuje ceny. Po tom, čo Brusel súhlasil s postupným zákazom ruského uhlia, regionálna referenčná hodnota API2 medzitýždenne získala približne 15 % a momentálne sa obchoduje okolo 320 USD/mt, čo je ďalej posilnené zákazom EÚ na ruské drevo, ktorý pravdepodobne pridá ďalšiu vrstvu. dopytu po uhlí v Európe.

Texaské ropné polia čelia najhoršiemu riziku požiaru za posledných desať rokov. Keďže takmer 85 % Texasu trpí suchom niekoľko mesiacov, tráva zostáva suchá a pripravená na spálenie, americké centrum predpovede búrok varovalo, že časti západného Texasu sú vystavené mimoriadne kritickému riziku požiaru. Toto je riziko pre bridlicové polia v povodí Midland a Odesa.

Taliansky ENI zvýši produkciu egyptského plynu. V ďalšom kroku má za cieľ zvýšiť dodávky skvapalneného zemného plynu do Európy taliansky energetický gigant ENI (NYSE:E)podpísala dohodu o zvýšení produkcie plynu v Egypte, najmä v superobrovskom poli Zohr, čo bude mať v tomto roku za následok ďalšie exporty LNG o približne 3 miliardy kubických metrov.

Singapurská sonda našla zdroj kontaminácie HSFO. Singapurský námorný a prístavný úrad uviedol, že jeho predbežné zistenia odhalili, že kontaminovaný vykurovací olej s vysokým obsahom chlóru a síry, ktorý neskôr znečistil palivo v bunkri asi 200 lodí, dodala obchodná spoločnosť. Glencore (LON:GLEN). Súvisiace: Najbohatší na svete prišli v dôsledku ukrajinskej krízy o bohatstvo vo výške 400 miliárd dolárov

Newyorský prokurátor skúma ceny benzínu v Spojených štátoch. Newyorská generálna prokurátorka Letitia Jamesová začala vyšetrovanie, či sa ropný priemysel podieľal na zvyšovaní cien plynu, len týždeň po tom, čo zástupcovia US Big Oil svedčili v Kongrese, že žiadna spoločnosť neurčuje cenu benzínu.

Nový generálny riaditeľ Petrobras sľubuje konzistentnosť. Jose Mauro Coelho bol oficiálne zvolený za nového generálneho riaditeľa brazílskeho štátom kontrolovaného ropného koncernu Petrobras (NYSE:PBR)sľúbil, že zachová cenovú politiku spoločnosti, čo je v rozpore s ambíciou Bolsonarovej administratívy znížiť ceny palív.

Saudská Arábia nie je proti rozdeleniu sporného plynového poľa. Saudská Arábia a Kuvajt pozvali Teherán na rokovania o určení východnej hranice ložiska zemného plynu Durra, ktoré chcú obe monarchie Arabského zálivu spoločne rozvíjať, necelý mesiac po tom, čo iránski predstavitelia označili saudsko-kuvajtskú dohodu za nezákonnú.

Nemecko Mulling štvrtý plávajúci terminál LNG. Zabezpečili tri projekty FSRU LNG prostredníctvom nemeckých energetických spoločností RWE (ANG: RWE) a Uniper (ETR:UN01)nemecká vláda teraz uvažuje o prenájme štvrtej plávajúcej jednotky na diverzifikáciu dodávok plynu mimo Ruska.

Nigéria schválila dotáciu na pohonné hmoty vo výške 10 miliárd dolárov. Nigérijská vláda schválila dotáciu na benzín vo výške 10 miliárd dolárov, čím sa štátna dotácia desaťnásobne zvýšila pri vysokých svetových cenách a klesajúca domáca produkcia (ročný plán znížený na 1,6 milióna b/d) naďalej zvyšuje domáce ceny palív.

Japonsko chce viac investícií do LNG. Japonské spoločnosti plánujú zintenzívniť investície do projektov na skvapalnený zemný plyn, aby zvýšili objem odberu, keďže dôsledky rusko-ukrajinskej vojny zintenzívnia celosvetovú súťaž o spotový náklad LNG, čo prinúti ázijských kupcov predbehnúť Európu.

Veterná energia predbieha uhlie a jadro pri výrobe elektriny v Spojených štátoch. Prvýkrát v histórii sa veterná energia stala koncom marca druhým najväčším zdrojom výroby elektriny v Dolných 48 štátoch, čím prekonala uhlie aj jadrovú energiu a celkovo dosiahla viac ako 2 000 GWh.

Autor: Tom Kool pre Oilprice.com

Viac informácií na Oilprice.com:

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment