Phone

Život na Zemi sa vyvinul oveľa skôr, ako sme si mysleli

Centimetre-size pectinate-branching
Written by pocox3

Analýza skaly veľkosti päste z kanadského Quebecu, ktorej vek sa odhaduje na 3,75 až 4,28 miliardy rokov, prepisuje históriu života na Zemi. Nový objav vedcov z University College London je založený na analýze tejto horniny. Podľa vedcov existoval na Zemi rôznorodý mikrobiálny život najmenej pred 3,75 miliardami rokov.

Predchádzajúce analýzy horniny naznačujú, že drobné vlákna, gombíky a rúrky horniny sú vyrobené z baktérií. Nie všetci vedci sa však zhodli na tom, že tieto štruktúry – datované približne o 300 miliónov rokov skôr, ako je bežnejšie akceptované ako prvé znamenie starovekého života – boli biologického pôvodu.

Teraz, po ďalšom skúmaní horniny, vedci objavili podstatne väčšiu a komplikovanejšiu štruktúru – takmer centimeter dlhú tyč s paralelnými vetvami na jednej strane – ako aj stovky zdeformovaných gúľ alebo elipsoidov v strede rúrok. a vlákna.

Vedci zaznamenali, “Zatiaľ čo niektoré štruktúry mohli byť vytvorené náhodnými chemickými reakciami, ‘stromovitý’ kmeň s paralelnými vetvami bol s najväčšou pravdepodobnosťou biologického pôvodu, keďže sa nenašli žiadne štruktúry vytvorené výlučne chémiou. ako táto.”

Vedci popisujú aj cesty, ktorými baktérie získavajú energiu. Zistili, že mineralizované chemické vedľajšie produkty v hornine sú kompatibilné so starými mikróbmi žijúcimi na železe, síre a možno aj na oxide uhličitom a svetle prostredníctvom formy fotosyntézy, ktorá nezahŕňa svetlo – kyslík.

Vedúci autor Dr Dominic Papineau (UCL Earth Sciences, UCL London Center for Nanotechnology, Center for Planetary Sciences a China University of Geosciences) povedal: “Pomocou mnohých rôznych zdrojov dôkazov naša štúdia silne naznačuje, že niekoľko rôznych typov baktérií existovalo na Zemi pred 3,75 až 4,28 miliardami rokov. To znamená, že život mohol začať už 300 miliónov rokov po sformovaní Zeme. pojmov, je rýchly – približne jedna otáčka Slnka okolo galaxie.

Vedci v štúdii opísali aj cesty, ktorými baktérie získavajú energiu. Objavili mineralizované chemické vedľajšie produkty v hornine v súlade so starými mikróbmi žijúcimi na železe, síre a možno aj na oxide uhličitom a svetle.

Vedci zaznamenali, “Tieto nové zistenia naznačujú, že na prvotnej Zemi mohol existovať rôzny mikrobiálny život, potenciálne už 300 miliónov rokov po vzniku planéty.”

Vedci analyzovali vzorky hornín pod rôznymi svetelnými a Ramanovými mikroskopmi. Tiež digitálne vytvorili časti skaly pomocou superpočítača. Superpočítač spracoval tisíce obrázkov z dvoch zobrazovacích techník s vysokým rozlíšením: mikro-CT alebo mikrotomografia a zaostreného iónového lúča.

Obe techniky produkovali stohy obrázkov na vytvorenie 3D modelov rôznych cieľov. Pomocou 3D modelov vedci potvrdili, že hematitové vlákna boli zvlnené a skrútené a obsahovali organický uhlík, vlastnosti zdieľané s modernými mikróbmi požierajúcimi železo.

Vedci dospeli k záveru, „Štruktúry hematitu nemohli vzniknúť stláčaním a zahrievaním horniny (metamorfizmus) v priebehu miliárd rokov, čo zdôrazňuje, že štruktúry sa zdajú byť lepšie zachované v jemnejšom kremeni (menej ovplyvnenom metamorfózou) ako v hrubšom kremeni (ktorý prešlo viac metamorfózou).

Pri tejto štúdii vedci spolupracovali s vedcami z UCL Earth Sciences, UCL Chemical Engineering, UCL London Center for Nanotechnology a Center for Planetary Sciences na UCL a Birkbeck College London, ako aj s US Geological Survey, Memorial University of Newfoundland. v Kanade, Carnegie Institution for Science, University of Leeds a China University of Geoscience vo Wu-chane.

Odkaz na denník:

  1. Dominique Papineau a kol. Metabolicky rozmanité prvotné mikrobiálne spoločenstvá v najstaršom hydrotermálnom jaspise na morskom dne na Zemi. DOI: 10.1126/sciadv.abm2296

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment