Phone

Zatiaľ najpresvedčivejší rival Tesly

Zatiaľ najpresvedčivejší rival Tesly
Written by pocox3

kia ev6 gt line 2022

DW Burnet

Ešte v roku 2018 som sa spýtal PR zástupcu Tesly, čo si myslí o nadchádzajúcom nápore elektrických vozidiel od etablovaných OEM. Zástupca bol dosť vyhýbavý. Možno by bolo Audi hrozbou? Možno nie. Z tohto rozhovoru som však odišiel s presvedčením, že Tesla sa chystá dostať svoj obed.

Nová Kia EV6 by mohla byť konečne hnedou recyklovateľnou obedovou taškou Tesly.

Až keď Ford Mustang Mach-E a Polestar 2 dorazili v roku 2020, mala Tesla medzi starými OEM výrobcov dôveryhodných súperov. Teraz je to súrodenec Hyundai Ioniq 5 EV6, ktorý sa môže pochváliť elektrifikovanou húževnatosťou. EV6 je jedným z najlepších elektrických vozidiel a jedným z najlepších spotrebných automobilov akéhokoľvek druhu, ktoré sú v súčasnosti v predaji.

EV6 je prvá Kia postavená na modulárnej platforme E-GMP od Hyundai Motor. Základný model Light má štandardne 58kWh batériu a jeden motor poháňajúci zadné kolesá, zatiaľ čo všetky ostatné dostanú 77,4kWh sadu a možnosť jednomotorového alebo dvojmotorového pohonu zadných kolies. – pohon kolies. . Tento matný sivý tester bol pomerne špičkový model GT-Line RWD s výkonom 225 k a krútiacim momentom 258 lb-ft.

Tieto čísla ma zarazili, pretože sú v podstate totožné so starými Volkswagenmi GTI. Samozrejme, že Kia váži asi o 1200 libier viac ako Mk7 GTI, 4255 libier, aj keď by ste si to za volantom nemysleli. Je to svojvoľná, dychtivá vec, schopná veľkého tempa na vidieckej ceste v akejkoľvek krajine. Dokonca aj v športovom režime chýba EV6 okamžitá a spaľujúca akcelerácia ako u elektromobilov orientovaných na výkon, ale stále je citlivá a svižná.

Produkty Hyundai Motor určené pre nadšencov – Kia Stinger, Hyundai Veloster a Elantra N, Genesis G70 – boli dynamicky pôsobivé a EV6 ukazuje, že ich dokonalosť sa preniesla aj do trojitých produktových radov. Spôsob, akým EV6 zvláda jazdu, je skutočne sofistikovaný – riadenie je pekne vyvážené a presné a naladenie odpruženia je na mieste.

Dobrá dynamika však nie je jediná vec, na ktorej záleží. EV6 vyniká takmer vo všetkých smeroch. Je to tiež mimoriadne pohodlné.

Toto je v podstate verzia s dlhým dosahom s plánovaným dosahom EPA 310 míľ, čo R&T zodpovedá pomerne miernemu až chladnému počasiu na severovýchode marca. Rovnako ako Porsche Taycan, aj EV6 využíva 800-voltovú elektrickú architektúru, ktorá umožňuje nabíjanie rýchlosťou až 350 kW pomocou schopnej nabíjačky. Bohužiaľ, rýchlonabíjačky Electrify America v Newburghu, NY Wal-Mart boli, neprekvapivo, pokazené, ale v ten istý deň sme na stanici EvolveNY dosiahli rýchlosť nabíjania okolo 110 kW. Rýchle nabíjanie úplne nenahrádza pohodlie siete Supercharger od Tesly, hoci s každým dňom pribúdajúcim množstvom staníc by sa EV6 (dúfajme) čoskoro malo dať nabíjať na cestách rovnako ľahko ako Model Y.

Auto je dobré v poskytovaní odhadov dojazdu v reálnom čase, ktoré sa aktualizujú na základe jazdného režimu a používania klimatizácie. Tepelné čerpadlo tiež pomáha zachovať dosah, aj keď som neustále otáčal ovládačmi HVAC, len aby som zvýšil dosah. Pripúšťam určité obavy z rozsahu, ale najazdil som na aute viac ako 250 míľ, aby som získal tieto fotografie. V drvivej väčšine prípadov bežného používania má EV6 dostatok šťavy.

Špeciálna platforma EV vytvára príjemný a priestranný interiér napriek relatívne kompaktným vonkajším rozmerom. Je skvele postavený a tiež vybavený. Tichý, pohodlný a ľahko použiteľný, moja jediná sťažnosť na interiér je ovládanie HVAC na prístrojovej doske. K dispozícii sú ovládacie prvky HVAC alebo skratky infotainmentu, ale nie oboje súčasne. To je však zanedbateľné, pretože s infotainmentom sa už po vyriešení nehrabem. Interiér je hodný auta s cenou nad 50 000 dolárov.

kia ev6 gt line 2022

DW Burnet

EV6 tiež vyzerá úžasne. Nie je taký výrazný ako budúci retro Hyundai Ioniq 5, no má svojský športový charakter. Je svalnatý spôsobom, ktorý pripomína skvelé výkonné autá minulosti, pričom zostáva úplne súčasný. Existujú rôzne druhy nádherných detailov, ktoré sa časom odhalia a vždy pozývajú na ďalší pohľad.

V niektorých ohľadoch by nič z toho nemalo byť prekvapujúce. Kia bola v kurze, takže samozrejme vyrába skvelé elektrické vozidlo. Ale skutočnosť, že EV6 uspela tam, kde toľko iných elektrických vozidiel od bežných výrobcov automobilov zlyhalo, je úspech. S modelom EV6 vytvorila Kia elektromobil, s ktorým sa ľahko žije a zároveň je esteticky žiaduci. V konečnom dôsledku je príťažlivejší ako väčšina crossoverov poháňaných plynom.

Mýlil som sa, keď som si myslel, že prvá vlna elektrických vozidiel od veľkých výrobcov automobilov zatmí Teslu. Ukázalo sa však, že som sa pozeral na nesprávnych výrobcov automobilov.

Neskorý obed je lepší ako žiadny obed.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment