Phone

Zabudnite na Apple Watch Series 8. Viac sa teším na nové Apple Watch SE

Zabudnite na Apple Watch Series 8. Viac sa teším na nové Apple Watch SE
Written by pocox3

Apple Watch SE nosia na zápästí

Nižšia cena a široký výber funkcií Apple Watch SE z nich robí solídnu voľbu pre väčšinu ľudí.

Vanessa Hand Orellana/CNET

a Apple Watch Series 8 Podľa Bloombergu a The Wall Street Journal by mohli byť prvými hodinkami spoločnosti, ktoré budú obsahovať teplotný senzor. To by zmenilo Apple Watch na ešte sofistikovanejšie wellness zariadenie, čo by ďalej signalizovalo ambície spoločnosti Apple zvýšiť svoju prítomnosť v oblasti zdravia spotrebiteľov.

Teplotný senzor má okrem existujúcich funkcií, ako je schopnosť merať hladinu kyslíka v krvi, potenciál podporovať zdravší životný štýl. Existuje tiež veľa príbehov, ktoré naznačujú Apple Watch pomohli zachrániť životy. Ale Apple Watch Series 6 a Series 7 už poskytujem viac informácií, ako ja osobne viem, čo mám robiť. Séria 8 s ešte väčšími metrikami zdravia môže byť pre niektorých zákazníkov príliš zložitá.

Preto sa viac teším na to, aké sú ďalšie jednoduchšie a lacnejšie hodinky Apple: Apple Watch SE. Bloomberg vlani v júni informoval, že nový Apple Watch SE by mohol debutovať v roku 2022, čo znamená, že nástupcu modelu 2020 by sme mohli vidieť už túto jeseň. Ak ste ako ja, vaše inteligentné hodinky sú užitočnejšie na zaznamenávanie cvičenia, kontrolu srdcového tepu počas tréningu, získavanie upozornení pre iPhone na zápästie a príležitostné nákupy s nimi. Zaplaťte Apple. To všetko a ešte viac dokážu súčasné Apple Watch SE a už sa neviem dočkať, kam to pôjde ďalej.

Apple Watch SE majú väčšinu najlepších funkcií zo série 7

399 dolárov Apple Watch Series 7v porovnaní s 279 USD SE je nabitý ďalšími zdravotnými funkciami a ďalšími vylepšeniami, ako sú hodnoty kyslíka v krvi, možnosť snímania elektrokardiogramu (EKG alebo EKG) zo zápästia, väčšia obrazovka a rýchlejšie nabíjanie.

Vďaka týmto vlastnostiam je Series 7 komplexnejším nástrojom na sledovanie zdravia, lepším komunikačným nástrojom a užitočnejším nástrojom na sledovanie spánku. Priestrannejší displej série 7 znamená, že môže obsahovať plnohodnotnú QWERTY klávesnicu na odpovedanie na textové správy a rýchlejšie nabíjanie uľahčuje dobíjanie hodiniek po noci strávenej sledovaním spánku.

Očakáva sa, že séria 8 bude nasledovať podobnú trajektóriu a mohla by zahŕňať snímač teploty pokožky na plánovanie plodnosti a potenciálne ďalšie aplikácie, podľa Bloomberg a Wall Street Journal.

Tieto výhody nemusia byť potrebné pre každého, preto je SE adresnejšia. Tí, ktorí si chcú len zavrieť krúžky s aktivitami a uistiť sa, že im neuniknú správy, keď nie sú pri telefóne, sa pravdepodobne zaobídu bez. hodnoty kyslíka v krvi, väčšia obrazovka a rýchlejšie nabíjanie. Apple Watch Series 7 a ich predchodca sa cítia zacielené na tých, ktorí chcú dôkladnejšie sledovať svoju pohodu, najmä pokiaľ ide o zdravie srdca.

Apple Watch SE majú mnoho najdôležitejších funkcií Apple pre zdravie a bezpečnosť, aj keď nie sú také pokročilé ako ich drahší súrodenci. Aj keď pomocou SE nemôžete nasnímať EKG zo zápästia, lacnejšie hodinky Apple môžu stále poskytovať upozornenia na vysoký a nízky srdcový tep, zaznamenávať nepravidelný srdcový tep, detekovať ťažké pády a poskytovať prístup k pohotovostným službám. Ak kupujete hodinky pre staršieho člena rodiny, ktorý je náchylný na pád, môže to stačiť.

Novšie merania, ako napríklad hodnoty kyslíka v krvi, nie sú vždy užitočné. Aj keď Apple uvádza, že merania Apple Watch aplikácia kyslíka v krvi vám môže poskytnúť “pohľad do vášho všeobecného blaha”, neviem, čo si mám o týchto údajoch myslieť. Keďže hodinky Apple Watch nie sú určené na lekárske použitie, nie je jasné, či by som sa mal znepokojovať, ak sú moje hodnoty príliš nízke.

To neznamená, že neexistuje potenciál. Keď bola v roku 2020 predstavená séria 6, spoločnosť Apple oznámila plány na spoluprácu s výskumníkmi na troch samostatných zdravotných štúdiách s cieľom preskúmať, ako môžu hodnoty kyslíka v krvi a ďalšie metriky pomôcť pri zvládaní astmy a srdcového zlyhania okrem detekcie respiračných stavov, ako je COVID-19. Ale zatiaľ sa zdá, že merač kyslíka v krvi série 6 a 7 nie je potrebný. Podobne aj iné nositeľné zariadenia, ako napríklad tie od Garmin, Fitbit a Samsung, ponúkajú hodnoty kyslíka v krvi, ktoré sa spoliehajú na to, že ich používateľ interpretuje.

Aj keď oceňujem jednoduchší prístup SE k zdravotníckym nástrojom, bol by som rád, keby Apple pridal aspoň jednu funkciu, ktorá je momentálne exkluzívna pre drahšie modely: vždy zapnutý displej. Nové hodinky Apple Watch zo série 5 a novších (okrem SE) môžu mať zapnutú obrazovku, aj keď sú hodinky nečinné. Vďaka tomu sú hodinky Apple Watch lepšie vo svojej najzákladnejšej úlohe: ukazovať čas.

To nemusí znieť ako veľa, ale oceňujem, že môžem rýchlo skontrolovať čas a priebeh mojej aktivity na sérii 7 bez toho, aby som musel pohnúť zápästím alebo sa dotknúť hodiniek ako na SE. Nie je to také vzrušujúce alebo významné ako aktualizácie týkajúce sa zdravia, ako je zavedenie monitorovania EKG, pokiaľ ide o smerovanie dlhodobých nositeľných zariadení. Vždy zapnutý displej sa však hodí každý deň a dúfam, že ho uvidím aj na ďalších Apple Watch SE.

Apple Watch dospeli ako iPhone

Apple Watch sa vyvinuli do bodu, kedy každoročné aktualizácie nie sú vždy veľkým krokom vpred, rovnako ako Iphone. Napríklad Apple Watch Series 7 vyzerali ako vyleštenejšia verzia Séria 6. Odhliadnuc od meraní kyslíka v krvi, séria 6 sa tiež nelíšila od série 5. Vďaka tomu je prípad lacnejších modelov, ako sú Apple Watch SE, ešte presvedčivejší, najmä preto, že aktualizácie WatchOS prinášajú nové funkcie do starších modelov. a Apple Watch SE si držia svoje z hľadiska výkonu a pri spustení rovnakého softvéru je rovnako citlivý ako najnovší model. Na plný zážitok nepotrebujete najdrahšiu alebo najnovšiu verziu, a preto Apple necháva sériu 3 vo svojej zostave tak dlho.

Ale Aktualizácia Apple Watch Series 3 je náročná pretože nemá veľa interného úložiska a analytik Ming-Chi Kuo predpovedá že Apple mohol zastavte 3. sériu v tomto roku. To vyvoláva otázku, ako dlho plánuje Apple podporovať sériu 3. To tiež robí Apple Watch SE oveľa dôležitejším, pretože pravdepodobne nahradí sériu 3 ako najdostupnejšiu možnosť Apple Watch.

Celkovo súčasná SE ponúka šťastné médium medzi sériou 3 a sériou 7. Zatiaľ čo špičkové hodinky Apple sa vyvinuli do sofistikovanejších zariadení na sledovanie zdravia, SE sa stali viac plus pocitmi, že sú tou najlepšou voľbou pre každodenných používateľov s obmedzeným rozpočtom. . Teraz, keď sú Apple Watch SE takmer 2 roky staré, je čas na aktualizáciu.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment