Phone

WonderFi, podporovaná Kevinom O’Learym, kupuje Coinberry, druhú kanadskú kryptoburzu za menej ako mesiac

WonderFi, podporovaná Kevinom O'Learym, kupuje Coinberry, druhú kanadskú kryptoburzu za menej ako mesiac
Written by pocox3

Dean Skurka, prezident Bitbuy, Kevin O’Leary a Ben Samaroo, generálny riaditeľ WonderFi.Pracovný list

WonderFi Technologies Inc., WNDR-NE so sídlom vo Vancouveri plánuje získať kryptoburzu Coinberry Ltd. So sídlom v Toronte za 38,5 milióna dolárov na sklade – krok, ktorý by dal dve zo šiestich registrovaných kanadských búrz kryptomien pod jednu strechu.

Konečná dohoda bola oznámená v pondelok, necelý mesiac po tom, čo WonderFi uzavrela svoju dohodu o kúpe kryptoburzy Bitbuy Technologies Inc. so sídlom v Toronte za 206 miliónov dolárov v hotovosti a akciách. Odborníci tvrdia, že táto najnovšia akvizícia je ďalším krokom smerom k národnej konsolidácii digitálnych aktív a blockchain priemyslu.

Kevin O’Leary, strategický investor WonderFi a často aj verejná tvár spoločnosti, v rozhovore povedal, že nás čaká „niekoľko ďalších ešte väčších akvizícií“. Ak to schvália regulačné orgány a akcionári, dohoda Coinberry by poskytla WonderFi celkovo približne 160 zamestnancov a 750 000 zákazníkov.

“Určite sa pripravujeme posunúť sa vpred na svetovej scéne,” povedal Dračí brloh a nadrž so žralokmi hviezda uviedla a dodala, že akvizícia postaví spoločnosť do lepšej pozície, aby mohla konkurovať veľkým devízovým burzám, ako sú Coinbase, Crypto.com, FTX a Binance. “Pamätajte však, že to robíme na regulovanom základe na rozdiel od týchto ostatných hráčov. Fungujeme 100% v rámci objednávky a neberieme s tým žiadne riziko.”

WonderFi, podporovaný Kevinom O’Learym, dosahuje dohodu o kúpe krypto burzy Bitbuy po zdĺhavých regulačných prekážkach

Kanadskí správcovia cenných papierov, zastrešujúca skupina provinčných a teritoriálnych komisií pre cenné papiere, vydali začiatkom roku 2021 usmernenia o tom, ako regulovať kryptoburzy. Odvtedy sú takéto nariadenia v Kanade nejednotné. Mnoho medzinárodných kryptospoločností naďalej pôsobí v tejto krajine napriek tomu, že na niektorých provinčných a teritoriálnych trhoch nie sú regulované.

Coinberry, založené v roku 2017, má v súčasnosti viac ako 220 000 používateľov, ktorí nakupujú alebo predávajú bitcoiny, ethereum a viac ako dve desiatky ďalších kryptomien. V roku 2021 vygenerovala príjmy vo výške viac ako 13 miliónov dolárov a získala súhlas komisií pre cenné papiere v celej Kanade na ponúkanie krypto produktov. „S WonderFi zdieľame presvedčenie, že bezproblémová integrácia a jednotný prístup k digitálnym aktívam je budúcnosť a kde sa chceme umiestniť,“ uviedol vo vyhlásení Andrei Poliakov, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Coinberry.

Bitbuy, ktorá bude sesterskou spoločnosťou Coinberry, ak obchod prebehne podľa plánu, sa stal prvým regulovaným krypto trhom v Kanade, keď koncom roka dostal súhlas od Komisie pre cenné papiere v Ontáriu.

Z krátkodobého hľadiska používatelia Coinberry a Bitbuy neuvidia žiadnu zmenu, povedal O’Leary, ale z dlhodobého hľadiska si WonderFi vyberie špecifické funkcie z každej platformy a ponúkne ich používateľom na druhej.

Okrem Bitbuy a Coinberry sú len štyri ďalšie spoločnosti registrované na poskytovanie kryptoobchodných služieb kanadských 13 provinčných a teritoriálnych komisií pre cenné papiere: Wealthsimple, CoinSmart, Netcoins a Fidelity.

Erica Pimentel, profesorka obchodu na Queen’s University, ktorá študuje blockchainové technológie, uviedla, že niekoľko kanadských spoločností, ktoré si nemôžu dovoliť vysoké náklady na reguláciu a inovácie produktov, budú nútené uzavrieť fúzie alebo akvizície, aby mohli konkurovať na globálnych trhoch.

„Keby som bol zakladateľom krypto spoločnosti s podobným trhovým ocenením ako Coinberry práve teraz, pripravoval by som sa na svoje ďalšie kroky s otvorenou mysľou. A bol by som prekvapený, keby pán O’Leary bol jediným investorom, ktorý by tieto spoločnosti monitoroval,“ povedal profesor Pimentel.

Akvizícia Bitbuy sa už predtým stretla s mnohými prekážkami bol ukončený koncom marca. Generálny riaditeľ spoločnosti WonderFi Ben Samaroo povedal, že dúfa, že regulačný proces bude pre dohodu Coinberry plynulejší, keďže existuje precedens pre takéto obchody.

“Kryptomety v Kanade sú tak roztrieštené, kde máte všetky tieto rôzne platformy, ale keď sa na to pozriete proti niektorým globálnym hráčom, sú naozaj irelevantné,” povedal Samaroo. „Snažíme sa vyvinúť jedného kanadského hráča.

Andreas Park, profesor financií, ktorý spoluzakladal výskumné laboratórium Blockchain Research Lab na University of Toronto, povedal, že hoci súhlasí s príchodom konsolidácie, „nie je si istý, či je regulácia alebo dokonca konsolidácia odpoveďou na konkurenciu, ktorú si kanadské kryptofirmy myslia.

“Nakoniec to nie je viazaný trh a na získanie kryptomien nepotrebujete burzu. Toto je kanadská utilita, ktorá je len miestom predaja. ‘prístup ku globálnej digitálnej ekonomike,” povedal. Prinútiť ľudí, aby hrali podľa nových pravidiel alebo poskytovať verejnú službu, keď máme obrovské množstvo ľudí mimo krajiny, ktorí už pracujú aj tu, to v skutočnosti nezmení.”

Akcie WonderFi sa uzavreli o 1,19 dolára vo štvrtok, čo je pokles o 1,65 % na burze NEO pred uzavretím veľkonočných sviatkov.

Váš čas je cenný. Dostávajte bulletin Top Business Headlines do vašej schránky ráno alebo večer. zaregistrujte sa ešte dnes.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment