Phone

Volatilita ovládne trh so zlatom, keďže „centrálnym bankám dochádzajú možnosti“, býčí sentiment zostáva nedotknutý – prieskum ceny zlata Kitco

Volatilita ovládne trh so zlatom, keďže „centrálnym bankám dochádzajú možnosti“, býčí sentiment zostáva nedotknutý – prieskum ceny zlata Kitco
Written by pocox3

Poznámka redaktora: Pri takejto volatilite na trhoch buďte informovaní o denných správach! Získajte naše rýchle zhrnutie dnešných správ, ktoré musíte vidieť, a názor odborníkov za pár minút. Zaregistrujte sa tu!

(Kitco News) – Napriek poklesu na 20 USD pred predĺženým víkendom na trhu zlata naďalej dominuje býčí sentiment, pričom volatilita núti investorov opäť sledovať úroveň 2 000 USD/oz, podľa prieskumu Kitco Gold Price Survey.

V krátkom týždni obchodovania zlato dokázalo prelomiť kľúčovú úroveň odporu 1 975 USD za uncu, pričom futures na zlato Comex June dosiahli v stredu maximum 1 985 USD. A aj keď ceny vo štvrtok klesli, futures na zlato skončili týždeň v raste o 1,2 %.

Väčšina z 13 zúčastnených analytikov na Wall Street bola optimistická, keď sa ich pýtali na ich očakávania ceny zlata na budúci týždeň, pričom 46 % predpovedalo vyššiu úroveň. Ďalších 31 % bolo medvedích, pričom sa odhadovalo väčšie stiahnutie. A zvyšných 23 % bolo neutrálnych.

Hlavná ulica bola ešte rozhodne býčia. Z 1 254 zúčastnených retailových investorov 72 % očakáva rast cien, 16 % verí, že klesnú a 12 % je neutrálnych, podľa prieskumu Kitco. Ide o najvyššiu účasť obchodníkov od 19. novembra.
Mnohí analytici poukázali na technický pokrok, ktorý zlato dosiahlo po prekonaní úrovne 1 980 dolárov za uncu, pričom tvrdili, že je to znakom silného záujmu o kov, ktorý bude aj naďalej ťahať ceny vyššie.

“Narastá viera v dlhodobú rally v komoditách, ako aj v oslabenie všetkých hlavných mien. neobmedzené manévrovanie,” hovorí hlavná mena Forexlive.com. Pre Kitco News to povedal stratég Adam Button.

Zlato sa prelomilo nad niekoľkými formáciami, čo prispelo k býčiemu sentimentu, povedal Michael Moor, tvorca Moor Analytics.

S blížiacim sa Veľkým piatkom a Veľkonočnými sviatkami však niektorí očakávajú slabé obchodovanie kvôli skrátenému týždňu.
“Voči zlate som na týždeň dopredu neutrálny. Technicky je to rally, ale s toľkými sviatkami v najbližších dňoch by obchodovanie mohlo byť vo všeobecnosti pokojné a mohol by byť čas na pokles. Prestávka s cenou blížiacou sa k veľkoobchodné číslo 2 000 USD/oz,“ povedal hlavný stratég SIA Wealth Management Colin Cieszynski.

Medvedia strana sa na budúci týždeň naklonila k poklesu, keďže investori chcú po silných ziskoch získať zisky. Avšak aj tí, ktorí očakávajú nižšie ceny v blízkej budúcnosti, sa domnievajú, že celkové makroekonomické prostredie podporuje vyššie ceny v budúcnosti.

Jedným z dlhodobých ťahúňov zostávajú globálne centrálne banky, ktoré sú zaťažené vysokou infláciou, uviedol Adrian Day predseda Asset Management Adrian Day.

“Budúci týždeň by sme mohli vidieť pokles, ale len plytký a ‘prechodný’ pred rastom zlata v reakcii na vyššiu infláciu, centrálne banky s obmedzenými možnosťami a zhoršujúce sa podmienky. na Ukrajine,” povedal pre Kitco News. “Vyššia miera inflácie v USA vyvoláva názor niektorých investorov, ktorí si myslia, že Fed v skutočnosti výrazne sprísni. Ale v skutočnosti spôsobí, že prípadný pokles Fed-u bude ešte býčí pre zlato. My by sme teda určite nepredávali, ale chceme pridať.” “POZOR: Názory vyjadrené v tomto článku sú názormi autora a nemusia odrážať názory autora Spoločnosť Kitco Metals Inc. Autor vynaložil maximálne úsilie, aby zabezpečil presnosť poskytnutých informácií; ani Kitco Metals Inc. ani autor však nemôžu zaručiť takúto presnosť. Tento článok slúži výlučne na informačné účely. Toto nie je výzva na obchodovanie s komoditami, cennými papiermi alebo inými finančnými nástrojmi. Kitco Metals Inc. a autor tohto článku nenesú žiadnu zodpovednosť za straty a/alebo škody vyplývajúce z používania tejto publikácie.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment