Phone

Video o policajtoch, ktorí zastavujú taxík bez vodiča, sa stáva virálnym, pretože radi sledujeme, ako sa stroje správajú ako my

Názor: Ako sa veľká stávka na dechtové piesky CNOOC stala hlavným problémom len za 10 rokov
Written by pocox3

Pozornosť sveta neupútala skutočnosť, že polícia zastavila auto bez vodiča. Stalo sa to predtým v roku 2015, keď kalifornskí policajti zastavili jedno zo samoriadiacich áut Google. Historickú bustu z neho urobila skutočnosť, že vozidlo bez vodiča z miesta činu ušlo. Bol to stroj, ktorý konal veľmi, veľmi ľudským spôsobom.

Incident, ktorý sa stal nedávno počas chladnej sanfranciskej noci, by nikdy nespravil starú televíznu šou policajti. Neexistovalo žiadne násilie, žiadne vykorisťovanie chudobných v spoločnosti, nič okázalé, nič hodné našich hlúpych očí. Polícia zastavila Chevy, ktorý jazdil bez zapnutých svetiel. Nebola to však rutinná zastávka.

„Nikto tam nie je,“ zvolal okoloidúci, keď sa k nemu priblížil policajt, ​​no túto informáciu ignorovali.

Policajt sa pozrel von oknom na strane vodiča a pokúsil sa otvoriť dvere. Zablokovaný sa vrátil do svojho vozidla; ako to urobil, Chevrolet sa prehnal cez križovatku a zdalo sa, že sa vyšmykol. Bol by to ten moment, policajti, do ktorého vtrhli dôstojníci, hojdajúc sa palice. Takéto hrdinské činy však boli zbytočné. Namiesto úteku, Chevy Cruise AV jemne odpočíval, kde o pár sekúnd neskôr dorazila skupina polície.

Žena, ktorá sledovala priebeh drámy, prehovorila za nás všetkých, keď zakričala: „Preboha… KONEČNE.

Napokon, naozaj.

Ako dlho sme čakali, kým polícia verbalizuje neviditeľného muža? Toto bol predvoj priemyslu robotaxi, odvetvia, o ktorom laboratórium UBS Evidence Lab predpovedá, že do roku 2030 bude mať hodnotu najmenej 2 bilióny dolárov ročne za dopravné priestupky.

Chevy bol súčasťou služby Cruise bez vodiča podporovanej GM v San Franciscu. Spoločnosť vznikla v roku 2013. Odvtedy jej flotila viac ako 300 autonómnych elektrických vozidiel precestovala viac ako dva milióny míľ v pilotných mestách Phoenix a San Francisco. Podľa Skúšajúci zo San Francisca, mesto pri zálive je hlavným mestom AV. “Waymo, dcérska spoločnosť Google, najazdila v roku 2021 viac ako 2,3 milióna míľ v 567 vozidlách, z ktorých väčšina sa uskutočnila v San Franciscu, potvrdila spoločnosť. Cruise, dcérska spoločnosť GM, zaznamenala 876 000 míľ s vlastným pohonom v 168 vozidlách.” v minulom roku. Waymo tiež plánuje ponúknuť robotaxis bez vodiča.

V januári 2022 Cruise umožnil cestujúcim v San Franciscu najať si nočnú jazdu bez vodiča. Uchádzači sa zapisujú na čakaciu listinu. Objatie „Nie je v tom nikto“ bolo prvým prípadom, keď polícia zastavila AV Cruise. Video sa stalo virálnym (ako takéto videá často robia) nie kvôli dosiahnutému míľniku, ale kvôli uspokojeniu z toho, že my ľudia sme si užívali sledovanie stroja, ktorý sa správa ako jeden z nás. Filozof Henri Bergson tvrdil, že komédia pochádza z ľudí, ktorí konajú ako stroje, „mechanika zabudovaná do života“. Išlo o živé nahromadené na mechanickom.

Každý, kto dostal lístok, vie, že tento zážitok môže zvýšiť krvný tlak. Napriek tomu, že ste neurobili nič zlé, akosi sa cítite vinní. Panika je možnosť. Podľa Cruisa sa Chevy AV neodťahoval, len sa presúval na bezpečnejšie miesto na zaparkovanie.

Trik plavby „zaparkuj a leť“ vyvoláva niekoľko otázok.

Ak nečestní policajti zastavia auto bez vodiča, koho budú obťažovať?

Mali by byť autá bez vodiča vybavené figurínami na nárazové skúšky alebo bábikami bobo? Aby boli bližšie k polícii.

Ak autá bez vodiča poslúchajú príkazy polície bez zvýšenia možnosti násilia, ako môžu ľudia tvrdiť, že sú lepšími vodičmi? Napríklad 12. apríla chicagská polícia zastavila vodiča na červenú a požiadala ho, aby vystúpil z vozidla. Namiesto toho stlačil plyn a zranil policajta a päťročné dievčatko. Keby bolo auto bez vodiča, policajt a dievča by boli v poriadku. Autá bez vodiča nejazdia ani nepijú. Nie sú rozptýlení; neberú drogy a nešoférujú. Nerobia nič iné, len šoférujú.

Ľudskí vodiči sú hlúpi a energickí.

Zastavme sa na chvíľu, aby sme špekulovali, čo sa mohlo stať vodičovi z mäsa a kostí, ktorý po zastavení policajtmi nereagoval ani neotváral a potom sa rútil cez križovatku. Prinajmenšom by dostal lístok.

AV plavba?

Neboli vydané žiadne citácie. Oplatí sa byť mechanický.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment