Phone

Uvidíme čoskoro ďalší prudký nárast cien ropy?

SPR
Written by pocox3

Keďže sa zdá, že ruská invázia na Ukrajinu sa pravdepodobne zmení na zdĺhavú opotrebovaciu vojnu na východe Ukrajiny, nervozita z dodávok ropy na trhu sa značne zmiernila. Okrem toho sa zdá, že nedávne verzie SPR – ktoré mnohí odborníci náhodne odmietajú ako jednoduchú leukoplast – majú zamýšľaný účinok. Prudký nárast cien ropy klesol po tom, čo prezident Biden oznámil, že Spojené štáty počas nasledujúcich šiestich mesiacov uvoľnia 180 miliónov barelov zo strategickej ropnej rezervy v najväčšom úniku v histórii RPD, pričom pohrozili sankciami voči domácim vrtným spoločnostiam. za nepoužívanie federálnych ropných povolení. 31 členských krajín Medzinárodnej energetickej agentúry plánuje uvoľniť 120 miliónov barelov svojich núdzových zásob ropy, vrátane 60 miliónov barelov z predtým oznámeného vyčerpania zásob v USA. druhá koordinovaná verzia Núdzový olej IEA za niečo vyše mesiaca.

Brent v prvom mesiaci nedokázal za posledné tri týždne dosiahnuť dvojdňovú sériu vyšších vysporiadaní a iba za posledné dva týždne sa mu podarilo dosiahnuť dvojdňové vyššie vnútrodenné maximum. Prvý mesiac Brent sa 11. apríla ustálil na 98,48 USD za barel, čo je pokles o 9,05 USD/barel a len o 1,64 USD/barel vyšší ako 23. februára, deň pred ruskou inváziou na Ukrajinu, zatiaľ čo WTI klesla o 8,99 USD/barel s w a ustálila sa na 94,29 USD/barel. dňa 11. apríla.

Ropné sankcie ešte len prídu

V predchádzajúcej aktualizácii cien ropy zverejnenej pred niekoľkými týždňami komoditní experti z Standard Chartered varovali, že trh by mohol čoskoro bude čeliť výpadku dodávok 3 mb/d čiastočne kvôli vlastnej sankcii a tiež kvôli možnosti zákazu dovozu ruskej ropy. Určite sa to zdalo v rámci možností vzhľadom na globálne pobúrenie, ktoré nasledovalo potom z mesta Bucha sa objavili tmavé zábery blízko Kyjeva, vrátane masového hrobu a zviazaných tiel ľudí zastrelených zblízka.

Súvisiace: Čína, boj USA o vplyv na irackú ropu

StanChart však teraz trochu zmiernil svoj býčí výhľad. Odborníci teraz tvrdia, že hoci sankcie na ruskú ropu pravdepodobne zostanú na poprednom mieste politickej agendy EÚ v nasledujúcich mesiacoch, úplný zákaz je nepravdepodobný.

Namiesto toho StanChart tvrdí, že EÚ pravdepodobne zváži rôzne dočasné opatrenia vrátane ciel a použitia blokovaných prostriedkov, aby Rusko nemalo prístup ku všetkým svojim exportom. príjem.

Napriek tomu sa zdá, že odborníci sa nezhodujú na ruskom výhľade.

StanChart predpokladal ročný priemerný medziročný pokles o 1,61 mb/d, čo je dobré pre sekvenčný pokles o 3 mb/d oproti úrovniam pred inváziou; IEA očakáva pokles ruskej produkcie ropy o 1,65 mb/d, EIA predpovedá rast o 56 mb/d, sekretariát OPEC revidoval ruskú produkciu nadol o 530 kb/d, hoci stále predpovedá zvýšenie o 433 b/d, nižšie ako plán zníženia produkcie OPEC+.

Najnovšie týždenné údaje z EIA boli mierne vzostupné. Zásoby ropy vzrástli o 2,42 mb na 412,37 mb, čím medziročne klesli o 85,94 mb a 66,24 mb pod päťročným priemerom. W/w zmena v bilancii ropy bola 493 kb/d smerom k nižším zásobám, najmä v dôsledku nárastu exportu ropy o 705 kb/d; bolo to však viac ako kompenzované zmenou termínu úpravy ropy o 1,332 mb/dw/w v smere nárastu zásob. Odhad EIA o dodávkach surovej ropy v Spojených štátoch sa zvýšil o 0,1 mb/dw/w na 11,8 mb/d. Prognóza EIA je, že ťažba ropy bude v júli 2022 v priemere nad 12 mb/d a v auguste 2023 vzrastie nad 13 mb/d, aby dosiahla nové historické maximum (aktuálne priemerné mesačné maximum 12 966 mb/j bolo stanovené v r. novembra 2019). Súvisiace: Rusko je pripravené predávať ropu za každú cenu

American Petroleum Institute (API) uviedol, že zásoby ropy vzrástli o 7,8 mb, v porovnaní s očakávaniami DOE o 0,9 mb počas týždňa. Surové zásoby v Cushing podľa API vzrástli za týždeň o 0,4 MB. API oznámilo, že zásoby benzínu klesli o 5,1 mb, v porovnaní s očakávaniami DOE pre pokles o 0,4 mb za týždeň. API oznámilo, že zásoby nafty klesli o 5,0 mb, v porovnaní s očakávaniami DOE pre pokles o 0,5 mb za týždeň. Celkovo API vykázalo za týždeň úbytok ropy a ropných produktov o 2,3 MB, v porovnaní s očakávaniami DOE pre ploché zásoby z týždňa na týždeň. Čísla API sú v porovnaní s očakávaniami DOE vzostupné.

Medzitým vrtná činnosť na bridlicových poliach v Spojených štátoch postupne naberá na obrátkach.

Počet ropných plošín v USA vzrástol o 13 w/t na dvojročné maximum 546, podľa najnovších údajov

Vyšetrovanie Baker-Hughes. Počet ropných plošín sa za posledných 10 týždňov zvýšil o 51 v porovnaní s 34 za posledných 10 týždňov. Texas bol zodpovedný za väčšinu posledného medzitýždenného nárastu ťažby ropy, pričom počet celoštátnych ropných plošín vzrástol o 10 w/t na 305. Medzi subpermskými panvami

Aktivita v oblasti Delaware Basin sa zvýšila o dve na 169 vrtných súprav, aktivita v oblasti Midland Basin sa zvýšila o šesť na 131 vrtných súprav a ďalšia aktivita v Perme sa zvýšila o jednu plošinu na 30 platforiem. Počet plynových plošín v Spojených štátoch vzrástol o tri p/s na 29-mesačné maximum 141, pričom počet plynových plošín v blízkosti poľa Haynesville dosiahol za deväť rokov maximum 70 plošín.

Alex Kimani pre Oilprice.com

Viac informácií na Oilprice.com:

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment