Phone

Tu je návod, ako vyťažiť maximum zo svojich hodiniek Apple Watch zmenou niektorých predvolených nastavení

Tu je návod, ako vyťažiť maximum zo svojich hodiniek Apple Watch zmenou niektorých predvolených nastavení
Written by pocox3

Ľudia, ktorí používajú Apple Watch už dlho, vám povedia, že je to skutočne zážitok, ktorý vám zmení život. Skúsenosti a funkcie, ktoré Apple Watch používateľovi ponúkajú, sú jednoducho fascinujúce, najmä preto, že dokonale zapadnú do vášho každodenného života.

jablkové hodinky

To znamená, že existuje niekoľko oblastí, v ktorých môžu byť Apple Watch príliš rušivé alebo náhodné. No, ak aj vám niekedy pripadajú vaše Apple Watch trochu nudné, tu je niekoľko nastavení, ktoré môžete zmeniť, aby ste si uľahčili život a využili svoje Apple Watch na maximum.

Zapojte Siri

Aj keď existujú tri rôzne spôsoby, ako aktivovať Siri na hodinkách Apple Watch, najlepší spôsob, ako to urobiť, je použiť budiacu frázu „Hey Siri“ alebo dlho stlačiť korunku Digital Crown. Zdvihnutím zápästia k ústam, aby ste zapli Siri, môže dôjsť k náhodnému zapnutiu hlasového asistenta vo chvíľach, keď si to neželáte.

V aplikácii Watch na vašom iPhone alebo v aplikácii Nastavenia na hodinkách vyberte Siri a potom vypnite prepínače možností, ktoré nechcete používať.

Upravte spôsob zobrazenia zoznamu aplikácií

jablkové hodinky

Mriežka aplikácií v tvare včelieho plástu je skvelá na pozeranie a hranie, ale ak ste skúsený používateľ, môže byť ťažké nájsť konkrétnu aplikáciu, ktorú chcete spustiť, najmä ak máte na hodinkách veľa aplikácií.

Ak chcete svoje hodinky nakonfigurovať tak, aby zobrazovali aplikácie v abecednom zozname, prejdite do aplikácie Nastavenia na hodinkách alebo do aplikácie Watch na vašom iPhone. Klepnite na Zobrazenie aplikácií > Zobrazenie zoznamu. Teraz, keď si prezeráte mriežku aplikácií, nájdete zoznam svojich aplikácií.

Odomknite hodinky Apple Watch pomocou iPhonu

Ak nemáte veľmi štíhle prsty, zadávanie hesla na odomknutie hodiniek Apple Watch môže byť trochu nepríjemné. Môžete si však nastaviť, aby sa hodinky automaticky odomkli pri odomykaní iPhonu.

Stlačte digitálnu korunku a vstúpte do ponuky „Nastavenia“ hodiniek. Posuňte zobrazenie nadol na Prístupový kód a zapnite prepínač „Odomknúť pomocou iPhone“.

Zastavte tie otravné pripomienky „dýchajte“.

Jednou z najotravnejších funkcií Apple Watch bolo „Pripomienka dýchania“. Aj keď účelom tohto upozornenia je pripomenúť ľuďom, aby sa hlbšie a zdravšie nadýchli, na prvý pohľad pôsobí komicky, no po pár hodinách začne nudiť.

Ak chcete prestať dostávať toto upozornenie, otvorte na svojom iPhone aplikáciu Apple Watch a potom prejdite na možnosť aplikácie Dýchanie/Všímavosť. Vyberte možnosť „Vypnúť upozornenia“.

Zväčšiť veľkosť písma

jablkové hodinky

Čítanie textov na Apple Watch môže byť pre ľudí trochu zložité, aj keď majú dobrý zrak. Zrejmým a najjednoduchším riešením je zväčšiť veľkosť písma z predvolenej hodnoty.

Prejdite do časti Nastavenia> Veľkosť textu. Teraz otočte digitálnou korunkou alebo jednoducho klepnite na písmená na oboch stranách počítadla. Ak používate Apple Watch Series 7, budete mať viac možností veľkosti, aby boli texty čitateľnejšie.

Zastavte automatické inštalácie

jablkové hodinky

Vždy, keď si na svoj iPhone nainštalujete novú aplikáciu, hodinky si ju automaticky stiahnu a nainštalujú do seba, ak má daná aplikácia náprotivok Apple Watch. Aj keď to môže byť užitočná funkcia, môže veľmi rýchlo zaplniť vašu mriežku hodiniek.

Ak tomu chcete zabrániť, prejdite do časti Nastavenia > Všeobecné a potom vypnite možnosť „Automatická inštalácia aplikácií“. Keď je toto nastavenie vypnuté, máte plnú kontrolu nad tým, ktorá aplikácia je nainštalovaná na hodinkách Apple Watch a kedy.

Upravte svoje ciele aktivity

jablkové hodinky

S predstavením WatchOS 7 dal Apple užívateľom možnosť meniť šošovky spôsobom, ktorý vyhovuje ich každodennej rutine. Takže namiesto toho, aby ste použili predvolené fitness ciele – napríklad 30 minút cvičenia a 12 hodín státia denne, môžete tieto veci vyladiť a nastaviť si realistickejšie ciele.

Stačí otvoriť aplikáciu Aktivita, posunúť sa nadol a klepnúť na „Upraviť ciele“. vykonajte úpravy pre všetky tri merania a môžete začať.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment