Phone

Torstar menuje výkonnú riaditeľku časopisu Marina Glogovac za prezidentku a výkonnú riaditeľku Toronto Star

Torstar menuje výkonnú riaditeľku časopisu Marina Glogovac za prezidentku a výkonnú riaditeľku Toronto Star
Written by pocox3

Torstar Corp. využila Marinu Glogovac, bývalú vydavateľku časopisov a výkonnú riaditeľku technologickej spoločnosti, aby prevzala úlohu prezidentky a výkonnej riaditeľky Toronto Star.

Do úradu nastúpi 1. júna ako nástupca dočasného generálneho riaditeľa Lorenza DeMarchiho, ktorý sa vráti na svoju bývalú pozíciu hlavného investičného riaditeľa Torstar Corp., materskej spoločnosti Toronto Star.

Torstar tiež vymenuje Neila Olivera, v súčasnosti prevádzkového riaditeľa spoločnosti, za prezidenta a výkonného riaditeľa Metroland Media Group, kde bude dohliadať na viac ako 70 týždenníkov a šesť denníkov divízie. Od 1. júna sa ujme aj svojich nových povinností.

Prevádzkový riaditeľ Torstaru, Neil Oliver, sa 1. júna ujme funkcie vo svojej novej úlohe prezidenta a výkonného riaditeľa Metroland Media Group.  Vo firme pôsobí viac ako 35 rokov.

Glogovac je v súčasnosti generálnym riaditeľom CanadaHelps, platformy na získavanie finančných prostriedkov pre všetky charitatívne organizácie v Kanade a vytvára nástroje na získavanie finančných prostriedkov pre malé charitatívne organizácie. Pred nástupom do CanadaHelps v roku 2013 pracovala ako výkonná riaditeľka v niekoľkých e-commerce a technologických spoločnostiach, vrátane Chief Marketing Officer v Kobo Inc., online predajcovi kníh, a ako Chief Executive Officer and Chief Reiction v Lavalife Corp. z prvých online zoznamovacích služieb.

Jej kariéra v Kanade začala v médiách, najskôr v časopise NOW, kde v 90. rokoch pracovala ako viceprezidentka pre predaj a marketing, od roku 2001 ako senior viceprezidentka a skupinová redaktorka St. Joseph’s Media, ktorá vydáva časopis Toronto Life. do roku 2004.

Povedala, že záujem o žurnalistiku si vypestovala, keď pracovala ako spisovateľka a prekladateľka v bývalej Juhoslávii, kde vyrastala a študovala v srbskom Belehrade v 80. rokoch.

“Keď sa nedávno naskytla táto príležitosť (pripojiť sa k Torstar Corp.), bolo pre mňa naozaj neodolateľné,” povedal Glogovac, “aby som mohol podporovať reportérov a redaktorov a pomôcť novinám rásť.”

Paul Rivett, prezident a spolumajiteľ Torstar Corp., povedal, že Glogovacova zázemie v mediálnom a marketingovom svete z nej robí atraktívnu kandidátku na pozíciu, ktorá sa čoraz viac zameriava na riadenie digitálnych predplatiteľov spoločnosti.

“Má srdce pre žurnalistiku, ale aj technické a marketingové schopnosti niekoho, kto riadil viacero technologických spoločností,” povedala Rivett.

Obe menovania predstavujú zmenu v zodpovednosti manažmentu, pričom jeden generálny riaditeľ dohliada len na Toronto Star, zatiaľ čo druhý sa zameriava na Metroland Media.

Predtým, ako noví majitelia Star sprivatizovali spoločnosť v roku 2020, bola hlavná funkcia konsolidovaná do jednej kompaktnej pozície: generálny riaditeľ Torstar. Rivett povedal, že nová zmena má pomôcť lídrom zamerať sa na odlišné obchodné modely ich divízií.

“Keď sme boli verejnou spoločnosťou, myslím si, že tu bol tlak na prijatie synergických opatrení zameraných na úsporu nákladov, čo viedlo k tomu, že sme zmiešali obchodné modely, ktoré sa navzájom zrážali. Chceme sa vrátiť k decentralizovanému modelu, ktorý umožňuje obom lídrom uvoľnite svojho podnikateľského ducha a pristupujte k svojim obchodným modelom z celého srdca, bez rozptyľovania alebo prerušovania,“ povedal.

Rivett povedal, že očakáva, že Glogovac sa zameria na rast publika Toronto Star a rastúce digitálne predplatné – ktoré nedávno prekonalo 110 000 – zatiaľ čo Oliver sa zameria na komerčnú a reklamnú stránku regionálneho denníka a komunitného týždenníka.

Oliver “bude zodpovedný za naše komunitné publikácie, naše regionálne denníky, naše tlačové operácie a bude (na to) podporovať tlačové operácie Toronto Star,” napísal Torstar vo vyhlásení.

Glogovac je členom predstavenstva spoločnosti VerticalScope Inc., ktorú vlastní Torstar, a predtým pôsobil v predstavenstvách nadácie The Walrus Magazine Foundation, Magazines Canada, Interactive Advertising Bureau Canada a ďalších.

„Keď som vyrastal v komunistickom režime, kde boli oficiálne príbehy starostlivo vytvárané a protichodné príbehy boli povolené len do určitej miery, vždy ma skutočne fascinovala úloha slobodnej tlače,“ povedala.

Noviny fungujú v “rušivom, nestabilnom a zložitom prostredí”, priznala. „Keď sa pozriete na to, kto je úspešný“ – odkázala na The Wall Street Journal, The New York Times, The Washington Post a The Athletic – „Podali mimoriadne dobré výkony a vytrvali, aby našli správnu rovnováhu a správny vzorec.“

Oliver, ktorý strávil 35 rokov v Metrolande, začínal ako obchodný zástupca v Burlington Post. Pôsobil aj v niekoľkých predstavenstvách a poradných výboroch, vrátane News Media Canada, Delivery Ink a Sheridan College.

Oliver vo vyhlásení uviedol, že sa cítil „veľmi šťastný, že má príležitosť pracovať s talentovanou skupinou ľudí, ktorí sú oddaní našim čitateľom, našim inzerentom, komunitám, ktorým slúžime, a predovšetkým zlepšujú životy ľudí“.

ZAPOJTE SA DO KONVERZÁCIE

Rozhovory sú názormi našich čitateľov a podliehajú Zásady správania sa. The Star nezdieľa tieto názory.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment