Phone

TikTok je predmetom vyšetrovania americkej vlády pre materiál so sexuálnym zneužívaním detí

TikTok je predmetom vyšetrovania americkej vlády pre materiál so sexuálnym zneužívaním detí
Written by pocox3

Logo TikTok vedľa obrátenej americkej vlajky.

TikTok je vyšetrovaný americkými vládnymi agentúrami v súvislosti s narábaním s materiálom zameraným na sexuálne zneužívanie detí, pretože prosperujúca aplikácia s krátkym videom sa snaží zmierniť záplavu nového obsahu.

Zaobchádzanie so sexuálnymi predátormi bolo pre platformy sociálnych médií trvalou výzvou, no vďaka mladej používateľskej základni TikTok sa stala zraniteľnou terčom.

Americké ministerstvo vnútornej bezpečnosti podľa dvoch zdrojov oboznámených s touto záležitosťou vyšetruje, ako TikTok nakladá s materiálom o sexuálnom zneužívaní detí.

Ministerstvo spravodlivosti tiež skúma, ako konkrétnu funkciu ochrany osobných údajov na TikTok využívajú predátori, uviedla osoba so znalosťou veci. Ministerstvo spravodlivosti má dlhodobú politiku nepotvrdzovať ani nepopierať existenciu prebiehajúcich vyšetrovaní.

“Je to ideálne miesto pre predátorov, aby sa mohli stretnúť, pripraviť a zaujať deti,” povedala Erin Burke, šéfka oddelenia vyšetrovania zneužívania detí v divízii počítačovej kriminality vnútornej bezpečnosti, “nazvala to “platforma voľby” pre toto správanie.

Prieskumy poukazujú na to, ako sa TikTok snaží držať krok s prívalom obsahu generovaného viac ako miliardou používateľov. Spoločnosť, ktorú vlastní čínsky ByteDance, má po celom svete viac ako 10 000 ľudských moderátorov a rýchlo najíma zamestnancov v tejto oblasti.

Obchod prekvitá. Predpoveď Insider Intelligence uvádza, že príjmy spoločnosti TikTok z reklamy v tomto roku dosahujú 11,6 miliardy dolárov, čo je trikrát viac ako minuloročných 3,9 miliardy dolárov.

Mark Zuckerberg, výkonný riaditeľ spoločnosti Meta, obviňuje popularitu TikToku medzi mladými ľuďmi ako hlavný dôvod spomalenia záujmu o jeho dlhšie etablované platformy sociálnych médií, ako sú Facebook a Instagram.

Ale Meta má viac skúseností s riešením problematického materiálu, s približne 15 000 moderátormi po celom svete a využívaním iných automatizovaných systémov určených na nahlasovanie príspevkov.

V rokoch 2019 až 2021 sa počet vyšetrovaní vykorisťovania detí v súvislosti s TikTok zo strany vnútornej bezpečnosti zvýšil sedemnásobne.

Siete sociálnych médií využívajú technológiu vyškolenú na databáze obrázkov zhromaždených Národným centrom pre nezvestné a zneužívané deti (NCMEC), centralizovanou organizáciou, kde sú spoločnosti zo zákona povinné hlásiť materiál s detskou pornografiou.

TikTok minulý rok oznámil takmer 155 000 videí, zatiaľ čo Instagram, ktorý má tiež viac ako miliardu používateľov, zaznamenal takmer 3,4 milióna správ. TikTok minulý rok nedostal od NCMEC žiadne žiadosti o zastavenie šírenia, na rozdiel od konkurenčných Facebooku, Instagramu a YouTube.

„TikTok má nulovú toleranciu voči materiálom so sexuálnym zneužívaním detí,“ uviedla spoločnosť. „Kde sa dozvieme o pokuse o zverejnenie, získanie alebo distribúciu [child sexual abuse material]odstránime obsah, zablokujeme účty a zariadenia, okamžite to nahlásime NCMEC a v prípade potreby kontaktujeme orgány činné v trestnom konaní. »

Burke z Homeland Security však tvrdil, že medzinárodné spoločnosti ako TikTok boli menej motivované pri práci s orgánmi činnými v trestnom konaní v USA. “Chceme [social media companies] aby sme proaktívne zabezpečili, že deti nebudú na vašich stránkach vykorisťované a zneužívané – a to nemôžem povedať, a môžem povedať, že mnohé americké spoločnosti áno,“ povedala.

TikTok uviedol, že odstránil 96 % obsahu, ktorý porušoval jeho menšie bezpečnostné zásady skôr, ako si ich niekto pozrel. Videá s pitím a fajčením neplnoletých osôb predstavovali väčšinu odstránení podľa týchto pokynov.

Jedným zo vzorov, ktoré Financial Times overili s orgánmi činnými v trestnom konaní a skupinami na ochranu detí, bolo, že obsah bol zakúpený a obchodovaný prostredníctvom súkromných účtov, pričom heslo sa zdieľalo s obeťami a inými predátormi. Kľúčové kódové slová sa používajú vo verejných videách, používateľských menách a bios, ale nelegálny obsah sa nahráva pomocou funkcie aplikácie „Iba ja“, kde sú videá viditeľné iba pre ľudí pripojených k profilu.

Seara Adair, aktivistka za bezpečnosť detí, nahlásila tento trend orgánom činným v trestnom konaní v USA po tom, čo najprv nahlásila obsah na TikTok a dozvedela sa, že video neporušuje pravidlá. „TikTok čet[s] neustále na úspechu ich umelej inteligencie, no vkĺzne do nej jasne nahé dieťa,“ povedala Adair. Všetky účty a videá, na ktoré odkazuje FT na TikTok, boli teraz odstránené.

„Hlboko nám záleží na bezpečnosti a pohode neplnoletých, a preto do našich pravidiel začleňujeme bezpečnosť mládeže, povoľujeme predvolené nastavenia súkromia a zabezpečenia na účtoch pre mladistvých a obmedzujeme funkcie podľa veku,“ dodal TikTok.

© 2022 The Financial Times Ltd. Všetky práva vyhradené Nešírte, nekopírujte ani žiadnym spôsobom neupravujte.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment