Phone

Recenzia Samsung Galaxy A53 5G: alternatíva k Pixel 5A

Recenzia Samsung Galaxy A53 5G: alternatíva k Pixel 5A
Written by pocox3

Je to ťažké nepáči sa mi nový Galaxy A53 5G od Samsungu. Tento telefón s Androidom stojí iba 450 dolárov a je všetkým, čo väčšina ľudí potrebuje, dokonca v niekoľkých oblastiach prekonal náš aktuálny top výber, Google Pixel 5A. Jeho vzhľad je trochu fádny – matný plastový dizajn je tiež útočiskom pre odtlačky prstov – no ak nechcete, aby vám telefón trčal ako boľavý palec, je to skvelá cenovo dostupná možnosť.

Hra od Samsungu

Položte A53 5G vedľa svojho predchodcu, A52 5G, a môže byť pre vás ťažké ich rozlíšiť. Dve oblasti, v ktorých môže nový A53 sklamať, sú odstránenie konektora pre slúchadlá a chýbajúci nabíjací adaptér v krabici. Tieto trendy začali špičkovými vlajkovými loďami a teraz sa šíria, s čím niektorí používatelia nie sú spokojní.

Našťastie má A53 5G úspech s najdôležitejšími funkciami. Vezmite si napríklad obrazovku. 6,5-palcová OLED obrazovka je oveľa jasnejšia ako displej na telefóne Google Pixel za 450 dolárov, vďaka čomu je celkom dobre čitateľný počas slnečných dní tu v New Yorku. Zachováva si aj obnovovaciu frekvenciu obrazovky 120 Hz, takže posúvanie aplikácií a rozhranie sú citlivé a plynulé (len sa uistite, že ste to povolili v ponuke nastavení).

Veľká obrazovka je dobrá pre moje veľké labky a tenký dizajn pomáha malým rukám. Je spárovaný so stereo reproduktormi, ktoré znejú naozaj dobre. Môj televízor je vonku niečo vyše týždňa, ale s týmto telefónom stíham relácie na gauči.

Má 5 000 mAh článok, ktorý je o niečo väčší ako minuloročný A52, hoci skutočná výdrž batérie je podobná. Sú dni, keď tvrdo tlačím a vidím, že o polnoci to zasiahlo 30 %. Ale najčastejšie sa uzamyká medzi 50-45% na konci dňa, takže zostáva dostatok šťavy viac nasledujúci deň. Žiadny telefón však neponúka celkom dva dni výdrže batérie.

Je to jeden z mála telefónov Samsung predávaných v USA, ktorý používa vlastný procesor Exynos 1280 a je spárovaný so 6 gigabajtmi pamäte RAM. Benchmark testy ukazujú, že jeho výkon je podobný výkonu Qualcomm Snapdragon 750G, ktorý poháňa jeho predchodcu, čo je trochu škoda. Nechápte ma zle, rovnako ako minuloročná verzia, aj A53 5G zvláda väčšinu každodenných úloh v pohode. Sú však situácie, kedy si budete hrkať, kým sa načíta trasa do Máp Google alebo kým sa spustí aplikácia fotoaparátu. Nepamätám si, že by som s Pixelom 5A zažíval také frustrácie.

Dobrá správa? Tento A53 bude napodiv dostávať viac aktualizácií verzií a bezpečnostných aktualizácií ako jeho náprotivok Pixel. (Stále nechápem, ako Google, ktorý prevádzkuje operačný systém Android, nechal Samsung zjesť obed v tomto oddelení.) To znamená štyri aktualizácie operačného systému a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií, takže sa to bude opravovať až do roku 2027. úžasné pre telefón s Androidom do 450 dolárov.

Keď už hovoríme o softvéri, je to tak dobre. Vždy, keď testujem telefóny Samsung, začne mi chýbať čistý softvér Android, ktorý možno nájsť na zariadeniach Pixel a Motorola. Dizajn rozhrania tu nie je môj obľúbený (prečo musím posúvať zásuvku aplikácie vodorovne?!). Našťastie, ako všetky Androidy, mnohé z toho si môžete prispôsobiť a vyladiť pomocou aplikácií a spúšťačov tretích strán.

Fotoaparáty

Väčšina fotoaparátov na telefónoch s Androidom, ktoré stoja menej ako 600 dolárov, je nanič. Výnimkou boli telefóny Pixel série A – tu som ešte nevidel zariadenie schopné zosadiť z trónu schopnosti Googlu. Spoločnosť Samsung uzatvára medzeru a ponúka s týmto novým modelom dostatočne slušný kamerový systém, aj keď nedosahuje úplne výšky pixelov, najmä pri slabom osvetlení.

Počas dňa dokáže 64-megapixelový hlavný fotoaparát zachytiť detailné fotografie. Problémom sú farby. Odfoťte požiarne schodisko za daždivého dňa v galérii vyššie. Na fotke Samsungu je tieň budovy veľa ľahší ako v skutočnosti (fotka Pixel 5A je oveľa bližšie k skutočnosti). Pri scénach s vysokým kontrastom trochu trpia aj detaily snímok A53 5G. Keď slnko zapadne, stále máte skvelé obrázky! Často sú však zrnitejšie a chýba im ostrosť alebo presnosť farieb ako Pixel 5A.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment