Phone

Realitná kancelária Kelowna tvrdí, že za utekajúcimi cenami domov v meste stoja špekulanti – Kelowna News

Realitná kancelária Kelowna tvrdí, že za utekajúcimi cenami domov v meste stoja špekulanti - Kelowna News
Written by pocox3

Provinčná vláda a dokonca aj vlastné združenie realitného priemyslu sa mýlia, pokiaľ ide o hľadanie spôsobov, ako obmedziť prudko rastúce ceny nehnuteľností v provincii.

Tvrdí to realitný maklér, ktorý podniká 35 rokov.

Blake Roberts z eXp Realty v Kelowne tvrdí, že legislatíva navrhovaná vládou Horgan nespomalí rast cien nehnuteľností, ktoré sa v posledných rokoch zdvojnásobili.

Okrem toho hovorí, že opatrenia navrhované BC Real Estate Association (BCREA) sú tiež mimo dosahu.

Roberts počas rozhovoru pre Castanet News povedal, že za rastúce ceny nehnuteľností môžu investori a špekulanti.

Ponúkajú cenníkovú cenu, aby dostali dom na prevrátenie a prenájom.

“Vstupný trh je ovládaný špekulantmi a investormi bezprecedentnou rýchlosťou,” povedal Roberts.

“Je to asi 80 % špekulantov a investorov, pričom kľúčové slovo majú špekulanti. Platia príliš veľa.”

Roberts hovorí, že na trhu Rutland South tvorili špekulanti pred tromi rokmi 26 percent tržieb na tom, čo nazýva dvojvrstvový trh Britskej Kolumbie. Teraz je to 86 %.

“Je to viac ako trojnásobok a priemerná cena domu sa viac ako zdvojnásobila. Pred tromi rokmi to bolo 456 000 dolárov a teraz je to tesne pod 1,1 milióna dolárov.”

Roberts hovorí, že sen mladých rodín vstúpiť na trh s vlastníctvom domov sa rúca a vládne riešenie zaviesť sedemdňové „obdobie na vychladnutie“, aby títo mladí mohli vidieť dom a nechať si ho skontrolovať, len oddiali nevyhnutné.

“Ten dom aj tak nedostanú,” povedal Roberts.

“Toto sú dôvtipní kupci, ktorí počkajú sedem dní a rozdrvia vás. Toto sú typické vládne reakčné veci.”

Reakciou priemyslu, hovorí Roberts, je navrhnúť systém, v ktorom nie je možné robiť ponuky na dom, kým nie je uvedený päť dní.

“Náš priemysel argumentuje, že kupujúci si teraz môžu nechať skontrolovať dom a získať financovanie. Za päť dní môžete predložiť svoju ponuku, ale špekulant a investor sú stále tam a stále vás rozdrvia.”

“Práve ste ho nechali čakať päť dní a mama a kupec popového domu majú 600 dolárov za prehliadku domu, ktorý by aj tak nikdy nedostali.”

Roberts hovorí, že nie je proti špekulantom a uznáva, že sám má nejakých klientov a možno ho považovať za pokrytca, ale hovorí, že len pracujú v rámci systému, aký existuje dnes.

“Škoda je napáchaná. Ceny sú teraz také vysoké, mladí kupci sú hotoví – je koniec.”

Správa, ktorú tento týždeň zverejnila kanadská štatistika, ukázala, že miera vlastníctva domov sa v rokoch 2018 a 2019 v Kelowne zvýšila o 31 % po zavedení provinčných politík, ako je napríklad daň za špecifikáciu, okolo rokov 2017 a 2018.

Napriek tomu Britskí Kolumbijčania, ktorí vlastnia viacero nehnuteľností, tvoria takmer tretinu celkového bytového fondu provincie.

Aby ich dostali späť na trh, Roberts hovorí, že samosprávy sa musia zamerať na rodiny a znížiť ceny budovaním komunít priateľských k rodinám.

Menšie pozemky, menšie domy a obývaný len majiteľom.

V obciach nad 55 rokov už diskriminujeme na základe veku, tak prečo nie na základe vlastníka, navrhol.

„Ale vlády sa musia zaviazať,“ hovorí, „zaviazať sa k cenovej dostupnosti pre rodiny, k cenovo dostupnému vlastníctvu domov.

„Provinčná vláda musí znížiť dane z prevodu nehnuteľností na tieto typy domov, federálna vláda musí znížiť svoju GST a obce musia znížiť niektoré zo svojich [development cost charges] pre nehnuteľnosti ako je táto.

“Každý musí prispieť, dokonca aj realitní makléri. Musíme sa presťahovať… musíme sa porozprávať.”

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment