Phone

Pridá Capcom konečne do Street Fighter 6 vonkajšie postavy hostí?

Pridá Capcom konečne do Street Fighter 6 vonkajšie postavy hostí?
Written by pocox3Možno je čas na nový zlatý vek crossoverov
Capcom bol pred 2 desaťročiami nespochybniteľným kráľom prelínania bojových hier, pričom série ako Marvel vs. Capcom a Capcom vs. SNK upútali pozornosť hráčov, no hlavné tituly Street Fighter vždy držali oddelene od toho všetkého.

S posunom v bojovom hernom priemysle za poslednú generáciu s cieľom pridať viac hosťujúcich postáv z iných franšíz a spoločností, presadí Capcom konečne myšlienku Street Fighter 6?

Väčšina z nás si pravdepodobne pamätá pop off a ďalší záujem o Tekken 7, ktorý ohlásil Akumu a Geese Howarda ako crossoverových bojovníkov, takže na papieri by sa zdalo zrejmé, že Capcom by chcel zachytiť túto úroveň vzrušenia v ich ďalšej veľkej vlajkovej lodi.


Keby však veci boli také jednoduché.


Street Fighter 5 prešiel 6 rokov bez toho, aby sa vzdal populárnej móde, hoci pohyby v hre a spoločnosti počas tejto doby zjavne otvorili dvere k väčším možnostiam v budúcnosti.


Objavujú sa aj ďalšie udalosti naznačujúce, že aj Capcom chce všetko ponechať in-house, no pozrime sa najskôr na pozitíva.Aj keď Capcom nevyšiel zo svojej cesty, aby získal postavu hosťa pre SF5, videli sme vývojárov experimentovať a skúmať viac ako kedykoľvek v minulosti, ako ďaleko môžu posunúť hru, pričom sa stále cítia ako Street Fighter.


Najväčším indikátorom tejto zmeny boli prekrížené kostýmy pridané počas životnosti SF5 z iných bojových hier a populárnych franšíz Capcom, ako je Devil May Cry.


Dali si problémy s prerábaním starých bojovníkov, ktoré sa nevideli viac ako 20 rokov a nikdy neboli v 3D, vrátane Jin Saotome a Lea, aby sme vymenovali aspoň niektoré, a Capcom tiež priniesol viac bojových hier ako Nergigante.


Tieto kostýmy nezmenili spôsob, akým samotné postavy hrali, ale pridali nápady, ktoré by sme normálne nikdy nevideli v štandardnej hre Street Fighter s vecami, ako je napríklad Nero’s Ghost Devil Trigger na Edovi.


Tieto začali posúvať hranice toho, čím Street Fighter je a čo by mohol byť, ale existuje niekoľko ďalších, ktoré ešte viac vylepšujú crossover postavy.


Medzi najnovšími crossover kostýmami pridanými do SF5 bolo v skutočnosti množstvo technicky ne-Capcom crossoverov so Skullomania, Hokuto, Kairi, Garuda a Blair Dame.
Zatiaľ čo sa objavili v sérii Street Fighter EX, tieto postavy stále patria (aspoň z väčšej časti) Arike, ktorá vydala Fighting EX Layer.


To dokazuje, že Capcom je ochotný spolupracovať s externými vývojármi pre obsah Street Fighter a tiež dali jasne najavo, že sú ochotní ísť aj inou cestou.


Spolu s Akumom v Tekken, Capcom dal svoje požehnanie pridať Ryu a Kena ako hrateľné postavy v Super Smash Bros. pre bojové hry, ako aj svetových bojovníkov vystupujúcich v úplne iných žánroch ako Fortnite.


Capcom možno nie je taký dychtivý ako SNK alebo Bandai Namco tlačiť svoje postavy do konkurenčných bojových hier, ale dvere sú otvorené.Pomáha aj to, že sa zdá, že spoločnosť má momentálne dobré vzťahy so svojimi japonskými konkurentmi, najmä v prípade SNK.


Počas niekoľkých posledných rokov sme videli, ako vývojári spolupracovali na vydaní niekoľkých starších titulov SNK proti Capcom NeoGeo Pocket Color pre Nintendo Switch, s ktorým pomáhal riaditeľ Street Fighter 5, ktorý bol veľkým fanúšikom starých hier SNK. .


Neznie to príliš bláznivo, keď si pomyslíme, že by sa teraz chceli poškriabať po chrbte, aby tiež podporili svoje najnovšie vydania, ale je tu ešte viac batožiny, ktorá ich môže brzdiť.


Aj keď je určite jedna vec, aby sa Capcom javil priateľskejší voči ostatným vývojárom, nevymazáva to minulé zlyhania spoločnosti, ktoré kazili chuť na potenciálne nové nápady.


Capcom má za sebou dosť krušné časy s niekoľkými crossover bojovými hrami, ktoré sa datujú už viac ako desať rokov.


Samozrejme, Ultimate Marvel vs. Capcom 3, Marvel vs. Capcom 2 a Marvel vs. Capcom Origins boli vyradené a odstránené z obchodov kvôli strate licencie, a zatiaľ čo UMvC3 sa nakoniec vrátil, ostatné nie. hotovo (aspoň na konzole).


Potom tu bol Street Fighter X Tekken, ktorý mal nedostatočný výkon z hľadiska predajov a tiež spôsobil jednu z najväčších nočných môr PR v histórii Capcomu s DLC na disku (a ďalšími problémami), ktoré viedli k ukončeniu hry už po 16 mesiacoch.


Nakoniec tu bol ich najnovší počin s Marvel vs. Capcom: Infinite, ktorý bol sotva podporovaný 6 mesiacov, ak áno, s Disney/Marvel zdanlivo odpojený krátko po vydaní.


Tiež si nemôžete kúpiť novú kópiu Tatsunoko vs. Capcom.


Takže by nás neprekvapilo, keby Capcomu práve teraz stuhla krv v žilách, ak by sa slová „crossover“ a „fighting game“ dali do jednej vety.


Bez ohľadu na to, koľko by samotní vývojári potenciálne tlačili na niečo také, stačilo by len pár nadriadeným, aby nápad okamžite vypli.


Dobrá vec však je, že získanie jedného hosťujúceho bojovníka a vytvorenie plnej cross-play sú 2 veľmi odlišné rozsahy a veľkosti a nedávno sme videli, ako spoločnosť experimentuje s takýmito vecami v iných sériách.


Monster Hunter World je najväčším domácim vydaním Capcomu všetkých čias, ktoré prijíma množstvo veľkých udalostí spolupráce od iných vydavateľov/vývojárov z celého sveta, vrátane Zaklínača 3, Final Fantasy 14, Assassin’s Creed a Horizon Zero Dawn.
Tie ukazujú, že Capcom ako celok sa nebojí presadzovať crossovery vo svojich veľkých moderných tituloch, takže možno je načase, aby dali tímu bojových hier ďalšiu šancu (pokiaľ sľúbia, že si znova nestrelia do nohy).


Nedávna história nebola príliš láskavá k crossover bojovníkom Capcom, ale medzi kostýmami FEXL, opätovnými vydaniami SvC a spoluprácami s Monster Hunter máme pocit, že vývojári by určite mohli vtlačiť postavu hosťa do Street Fighter. 6, ak to naozaj chcú . pre.


Očividne nemôžeme s istotou povedať, že chlapci a dievčatá v Capcom to chcú prvýkrát vyskúšať v Street Fighter 6, ale keďže poznáme niektorých členov tohto tímu, robia to dobre.


Je pravdepodobne 10-krát pravdepodobnejšie, že viac postáv z Final Fight alebo dokonca Darkstalkerov sa potenciálne pripojí k zoznamu SF6, ale zdá sa, že pravdepodobnosť je vyššia, ako kedykoľvek predtým v minulosti série.


Otvára to aj dvere k otázke “mali by pridať hostí do Street Fighter 6?” ale to je diskusia na iny den.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment