Business Entreprise Phone Technology

Prečo sa niektorí klienti RBC čudujú, kam išli ich peniaze

Prečo sa niektorí klienti RBC čudujú, kam išli ich peniaze
Written by pocox3

Pre Tanyu Shields to bol v piatok ráno prekvapivý objav.

Obyvateľka Fall River v Novom Škótsku uviedla, že sa prihlásila na svoj účet v Royal Bank of Canada (RBC), aby zaplatila nejaké účty peniazmi, ktoré dostala prostredníctvom bankového prevodu od zákazníkov jeho malej firmy.

Ale peniaze tam neboli.

“Bolo to trochu alarmujúce,” povedal Shields.

Vo štvrtok večer dostala potvrdenie o úspešnom prevode peňazí, takže skutočnosť, že chýbajú, vyvolávala obavy.

Shields dokonca požiadal svojho manžela, aby jej poslal nejaké peniaze, aby sa uistil, že všetko beží hladko. Jeho vklad bol úspešne prevedený.

“Čo bolo znepokojujúcejšie ako peniaze, ktoré tam pôvodne neboli,” povedala.

Iní s podobnými problémami

Shields hovorí, že skontrolovala sociálne médiá a webovú stránku banky, ale nenašli sa žiadne informácie, ktoré by vyriešili problém, ktorý mala.

Vedela, že banky sú kvôli veľkonočnému víkendu zatvorené v piatky a pondelky, a bála sa, že sa o to bude celé dni starať.

CBC News počuli od iných zákazníkov bánk, ktorí majú podobné problémy.

Jeff Black z Halifaxu uviedol, že 2 355,97 USD bolo automaticky vložené bankovým prevodom na jeho účet RBC vo štvrtok, ale tieto prostriedky chýbali, keď v piatok kontroloval svoj účet. (CBC News/Google Meet)

Jeff Black, technik zbrojného inžinierstva so sídlom v Halifaxe z Kráľovského kanadského námorníctva, sa v piatok ráno prihlásil na svoj účet RBC a zistil, že 2 355,97 USD automaticky uložených vo štvrtok bankovým prevodom chýba.

Peniaze sa mali použiť na zaplatenie daní z majetku a na nevyhnutné zásoby predtým, ako sa na tri týždne vydá na more.

„Najprv ma to znervóznilo vzhľadom na to, že som včera dostal veľa peňazí, a potom to všetko zmizlo,“ povedal.

Bol to podobný príbeh pre Christine Hunt, kontrolórku a administratívnu pracovníčku v Newmarkete v Ontáriu. Prihlásila sa na svoj účet, aby našla chýbajúce peniaze a jej účet bol prečerpaný.

Christine Hunt z Newmarketu v Ontáriu tvrdí, že na jej účte RBC chýba 1 000 dolárov. Hovorí, že zavolala RBC, aby našla peniaze, a dve hodiny čakala na linke, kým zavesila. (CBC News/Google Meet)

“Bola som úplne vydesená, pretože je to 1 000 dolárov. Kam to zmizlo? A skutočnosť, že sa tam ani nehovorí, že to odskočilo. Akoby sa to nikdy nevyrábalo,” povedala v piatok.

Hunt našiel e-mail s potvrdením o bankovom prevode, no napriek tomu zavolal do RBC, aby našiel chýbajúce peniaze. Hovorí, že čakala dve hodiny na linke, kým zavesila.

So svojím bankovým účtom v zápornom pásme si vybrala 200 USD zo svojho úverového rámca na pokrytie predplatenia. Na to, kedy dostane peniaze späť, však zatiaľ nevie.

“Neviem, čo sa stane. Obvinia ma, lebo som išiel do mínusu?” Povedal Hunt. “Skutočnosť, že to nie je ani uvedené ako nikdy nezaradené – je to len prázdne – je také zvláštne.”

Technický problém s elektronickými prevodmi podľa banky

V e-mailovom vyhlásení pre CBC News RBC uviedla, že narazila na technický problém s niektorými elektronickými prevodmi.

„Elektronické prevody automatického vkladu odoslané medzi stredou 13. aprílom, polnocou ET a štvrtkom 14. apríla 23:30 ET, sa nemusia objaviť na zákazníckych účtoch,“ uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom v bankovej aplikácii RBC Mobile.

“Elektronické prevody odoslané mimo tohto časového rámca nie sú ovplyvnené. Snažíme sa zverejniť tieto položky a odrážať presné zostatky na účte tak rýchlo, ako je to možné.”

Finančná inštitúcia neposkytla žiadne ďalšie vysvetlenie, pokiaľ ide o príčinu problému, ale ospravedlnila sa za všetky nepríjemnosti, ktoré problém spôsobil svojim zákazníkom.

Zákazníci volajúci do RBC budú počuť nahranú správu, ktorá naznačuje, že niektorí zákazníci majú problémy s používaním Interac e-Transfer.

RBC odpovedala zákazníkom aj na Twitteri.

„Momentálne máme problém s elektronickými prevodmi, ktorý spôsobuje, že nedávno uložené prevody sa už nezobrazujú. Pracujeme na čo najskoršom vyriešení tohto problému a vážime si vašu trpezlivosť,“ uvádza sa v jednom z tweetov.

Hovorca spoločnosti Interac, poprednej kanadskej siete na prevody peňazí, uviedol, že jej služba „funguje normálne“, no uvedomuje si, že jedna z jej „partnerských finančných inštitúcií má na svojej strane problém.

Medzitým Shields povedala, že sa nemôže dočkať, kedy uvidí svoje peniaze, a chápe, ako sa takéto veci dejú.

“Pokiaľ sa objavia peniaze. Bolo by pekné to vidieť,” povedala. “Bolo by pekné vedieť, že existuje problém, že si toho boli vedomí a že to riešia.”

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment