Phone

Pre nezaplatené účty v Alberte sa skončila doba odkladu, energetické spoločnosti môžu teraz vypnúť napájanie

Pre nezaplatené účty v Alberte sa skončila doba odkladu, energetické spoločnosti môžu teraz vypnúť napájanie
Written by pocox3

Energetické spoločnosti už nie sú viazané moratóriom na výpadky elektriny, čo by mohlo Albertčanom spôsobiť problémy s rastúcimi účtami za energie.

Od piatku sa skončila lehota pre meškajúcich s platbami, čo znamená, že poskytovatelia môžu odpojiť služby, čomu v zimných mesiacoch bránilo moratórium.

Nie je jasné, koľkým Albertčanom bude odstávka vystavená, ale odhaduje sa, že by to mohlo ovplyvniť najmenej 1 000 zákazníkov ENMAX.

CTV News oslovila viaceré energetické spoločnosti pre konkrétnejšie čísla, mnohé však na žiadosť nereagovali ani neposkytli oficiálne čísla.

Vo vyhlásení hovorkyňa ENMAX Chinta Puxley uviedla: “Neposkytujeme konkrétne podrobnosti o zákazníckom účte, pretože všetky informácie o zákazníkoch sú dôverné.”

Pre tých, ktorí majú finančné problémy, vládni úradníci a energetické spoločnosti odporúčajú zákazníkom, aby kontaktovali svojho dodávateľa ohľadom platobných možností.

“Chápeme, že ekonomické časy sú pre mnohých zákazníkov ťažké, bez ohľadu na to, do ktorej spoločnosti patria,” povedal Puxley. “Vieme tiež, že individuálne potreby zákazníkov sa líšia a vždy povzbudzujeme našich zákazníkov, aby kontaktovali náš tím zákazníckych služieb na čísle 310-2010.”

Vláda UCP plánuje ponúknuť retroaktívnu refundáciu 150 USD väčšine rodín a malých podnikov, aby pomohla zaplatiť účty za zimnú energiu, ako súčasť najnovšieho rozpočtu provincie, avšak nie je jasný časový plán, kedy sa tak stane.

Oficiálna opozícia však tvrdí, že vrátenie peňazí nie je dostatočné a vláda UCP musí podniknúť ďalšie kroky na ochranu Albertanov.

„Chceli by sme, aby zaviedli skutočnú zľavu na zemný plyn, radi by sme videli, ako zavedú cenový strop alebo skutočnú zľavu, pokiaľ ide o elektrinu,“ povedala Kathleen Ganley, kritička NDP Energy a členka parlamentu za Calgary. Horský výhľad.

Ganley hovorí, že nezaplatené účty sú dôkazom cenovej dostupnosti v Alberte.

“Nie sú to ľudia, ktorí sa rozhodnú minúť svoje peniaze na luxusný tovar,” povedala. “Počuli sme od ľudí, ktorí sa rozhodujú medzi platením za kúrenie a nákupom potravín.”

Opozícia sa pokúsila predĺžiť moratórium na odstávku do ďalšieho obdobia – v skutočnosti do apríla 2023 –, ale tento pokus zákonodarca zamietol.

Následky za nezaplatené účty za energie v Alberte

MALOOBCHODNÍCI ZÁVAZNÍ SLUŽBY SPOTREBITEĽOM: UCP

Vláda UCP vo vyhlásení pre CTV News v piatok uviedla, že kontaktovala množstvo veľkých predajcov energií v celej Alberte, ktorí im povedali, že v Alberte nie je veľký počet zákazníkov, ktorí by mohli vidieť, že ich služby sú obmedzené.

Napriek tomu námestník ministra zemného plynu a energie Dale Nally hovorí, že je „mimoriadne empatický“ k výzvam, ktorým obyvatelia čelia.

“(Chcem) sa uistiť, že sú v kontakte s poradcom spotrebiteľských služieb v Alberte, aby im poradili, ako sa orientovať v týchto zložitých situáciách a dozvedieť sa viac o programoch, ktoré sú im k dispozícii,” povedal Nally. „Mnoho zraniteľných Albertčanov má prístup k špecializovaným podporným programom, aby sa vyhli výpadkom elektriny prostredníctvom programu Alberta Special Needs Assistance Program pre seniorov, Direct Tenant Rent Supplement Program, Alberta Works a Alberta Supports.

Nally dodáva, že „odstránenie odpojení“, ktoré zaviedla vláda NDP, by viedlo k vyšším sadzbám za služby pre všetkých Albertčanov vzhľadom na „rýchlo rastúci dlh daňových poplatníkov“.

“Pre každého, kto sa obáva odpojenia, je najdôležitejšou vecou, ​​ktorú môže urobiť, je zostať v kontakte so svojím predajcom. Predajcovia verejných služieb ma ubezpečili, že sú odhodlaní preskúmať všetky možnosti, ako udržať svojich zákazníkov v spojení prostredníctvom flexibilných plánov splácania alebo iných riešení.”

Nally povedal, že nástroj Utilities Consumer Advocate je tiež k dispozícii, aby pomohol zmierniť obavy spotrebiteľov.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment