Phone

Po tom, čo si Tesla označí „CYBERBACKPACK“, vynálezca produktu sa ocitne na križovatke

Po tom, čo si Tesla označí „CYBERBACKPACK“, vynálezca produktu sa ocitne na križovatke
Written by pocox3

Riz Nwosu bol inšpirovaný, keď išiel na odhalenie Tesla Cybertruck v roku 2019. Po nasnímaní niekoľkých fotiek s novým Cybertruckom a generálnym riaditeľom spoločnosti Elonom Muskom, Riz vyvinul batoh inšpirovaný futuristickým pickupom, ktorý videl koncom roka v Hawthorne v Kalifornii. 2019. Do decembra 2021 mal prototyp a webovú stránku. O menej ako šesť mesiacov neskôr zistil, že Tesla má ochrannú známku svojho produktu.

Od decembra Riz hovorí, že vyvíja „CYBERBACKPACK“, nápad zrodený z produktu odhaleného pred takmer dva a pol rokom. “Začal som navrhovať a stavať to, čo by sa stalo kybernetickým batohom,” uviedol Riz v blogovom príspevku, ktorý zverejnil krátko po tom, ako Tesla zaregistrovala názov. Toto všetko sa stalo len pred šiestimi mesiacmi, pričom prvé prototypy dorazili do jeho domu v marci 2022. Neskôr v tom istom mesiaci mal byť produkt uvedený na trh na ProductHunt a Spotify, keďže Riz dostal veľa požiadaviek zákazníkov.

Tesla boduje nápad fanúšikov na batoh inšpirovaný Cybertruckom

V marci sa Riz na Twitteri obrátil na generálneho riaditeľa Tesly Elona Muska a ďalších predstaviteľov spoločnosti, aby na tomto nápade spolupracoval. Cítil, že Cyberbackpack bude niečo, z čoho by on a automobilka mohli ťažiť. Cybertruck, s jeho masívnou príťažlivosťou a lojálnou sledovanosťou, by sa pravdepodobne dobre darilo vo verzii „batohu“ a to by bol pre Riza splnený sen, ktorý si kúpil svoju prvú Teslu v marci 2016.

5. apríla si Tesla dala ochrannú známku na názov „CYBERBACKPACK“, čo znamená, že automobilka oslovila fanúšika, aby kúpil alebo spolupracoval na jeho nápade. Koniec koncov, Riceova webová stránka, Cyberbackpack.com, nebola aktívna, keď sa začiatkom tohto týždňa objavili prvé správy, čo len podnietilo špekulácie, že Tesle sa tento nápad pravdepodobne páčil a rozhodla sa ho v tejto veci osloviť. Riz bol však znepokojený, pretože Tesla ho nekontaktovala ohľadom tašky, jeho nápadu ani názvu produktu. Namiesto toho si dali ochrannú známku na názov batohu, vďaka čomu bol Riz v stave zmätku.

“Po prijatí množstva objednávok a kontaktovaní Tesly som sa rozhodol dočasne zatvoriť stránku,” povedal Riz. Teslarati v správe. “Myslel som si, že bude najlepšie prepracovať stránku a správne nakonfigurovať svojho výrobcu a potom ho znova spustiť.”

“Tesla ma nikdy nekontaktovala.”

Teslarati kontaktoval niekoľko patentových a ochranných právnických firiem a zástupcovia v podstate vysvetlili, že Tesla možno zaregistrovala meno, aby sa chránila pred akýmikoľvek dôsledkami, ktoré môžu vyplynúť z dizajnu produktu. Právnik nám povedal, že ide o „strategickú“ a „obrannú“ stratégiu, ktorú by Tesla mohla použiť, aby sa vyhla situácii, akú urobil Apple so svojimi AirPods. Apple mal na trhu toľko falšovaných modelov AirPod, že nakoniec musel vykonať kontrolu poškodenia falzifikátov, pretože niektoré začali horieť alebo vykazovali iné nebezpečné poruchy. Problém je v tom, že Apple by mohol dokázať, že spotrebitelia okamžite myslia na „Apple“, keď uvidia falošný dizajn AirPodov. To je pre Apple v podstate nebezpečné, aj keď nevytvorili knockoffy AirPod, pretože sentiment spotrebiteľov spája tento dizajn s Apple, nie s treťou stranou.

Tesla by mohla technicky argumentovať rovnako, povedali nám právni experti. Ľudia môžu vidieť dizajn Cyberbackpacku a hneď si myslia, že ho navrhla Tesla. Ak by z tohto dizajnu akýmkoľvek spôsobom pramenila negativita, ľudia by si batoh pravdepodobne spájali s Teslou a nie s treťou stranou, čo by mohlo poškodiť meno Tesla.

Rice nakoniec pred niekoľkými dňami podal vlastnú prihlášku ochrannej známky s dátumom „prvého použitia“ v decembri 2021, keď vytvoril webovú stránku a prišiel s dizajnom. Riz, oddaný fanúšik a podporovateľ Tesly, chce len spolupracovať so spoločnosťou a pomôcť pri realizácii myšlienky. “Mojím cieľom je spolupracovať s Teslou na spôsobe distribúcie produktu. Preto som pôvodne oslovil. Ak sa to však nestane, rád by som pokračoval v marketingu a predaji na mojej stránke. Povedal nám.

Rád by som od vás počul! Ak máte nejaké pripomienky, obavy alebo otázky, pošlite mi e-mail na adresu [email protected]. Môžete ma tiež kontaktovať na Twitteri @KlenderJoeyalebo ak máte nejakú aktuálnu radu, môžete nám poslať e-mail na adresu [email protected].

Po tom, čo si Tesla označí „CYBERBACKPACK“, vynálezca produktu sa ocitne na križovatke


About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment