Phone

Najlepšie náhlavné súpravy VR na vyskúšanie v roku 2022 – Phandroid

Best VR headsets to try in 2022
Written by pocox3

Virtuálna realita aka VR začala ako niečo, o čo sa zaujímali iba tech nadšenci, no vďaka nedávnemu vývoju a tlaku zo strany spoločností sa stáva mainstreamom. Pokrok sa dosiahol v oblasti hardvéru a softvéru, aby sme ľuďom presne ukázali, čoho je virtuálna realita schopná. To je dôvod, prečo máme na trhu viac možností VR headsetov ako kedykoľvek predtým, a to aj za rôzne ceny.

Časy, keď si pohlcujúce zážitky vo virtuálnej realite znamenalo míňanie peňazí, sú preč. Výkon náhlavnej súpravy VR na základnej úrovni prešiel dlhou cestou, čiastočne vďaka úsiliu spoločnosti Oculus. Budeme hovoriť o najlepších VR headsetoch, ktoré by ste mali vyskúšať v roku 2022. Sú dostupné v rôznych cenových reláciách, takže si môžete vybrať podľa svojho rozpočtu.

Meta Quest 2

Meta’s Quest 2 (predtým známy ako Oculus Quest 2) je najlepšia VR náhlavná súprava, ktorú môžete získať bez vyhadzovania veľkých peňazí. Ide o samostatný headset VR, ale podporuje aj pripojenie k PC. Je pomerne kompaktný a je tiež dostatočne ľahký bez kompromisov v oblasti výkonu alebo používateľského zážitku.

Nie sú potrebné žiadne káble okrem nabíjania alebo pripojenia k počítaču. Má rozsiahlu knižnicu aplikácií a hier VR, ku ktorým možno pristupovať samostatne. Podporuje rozlíšenie 1832 x 1920 pixelov na oko s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz, 100-stupňovým zorným poľom a úplným sledovaním pohybu hlavy a rúk. Je poháňaný platformou Qualcomm Snapdragon X2 a je dodávaný so 6 GB RAM.

Umožňuje vám vytvoriť virtuálnu hranicu okolo vás pre bezpečnejší zážitok z VR a upozorní vás, keď sa k nej priblížite alebo ju prekročíte. K dispozícii sú dva dotykové ovládače, ktoré vám pomôžu pri interakcii s virtuálnym prostredím. Stojí len 299 dolárov za 128GB model a ak chcete zdvojnásobiť úložisko, musíte si priplatiť 100 dolárov. Kábel Oculus Link, ktorý vám umožňuje pripojiť slúchadlá k počítaču, sa predáva samostatne.

Kúpiť úlohu 2

index ventilu

Valve Index je špičkový headset pre virtuálnu realitu pripojený k PC. Najzaujímavejšia vec na zariadení, okrem ceny, sú jeho revolučné ovládače s úplným sledovaním prstov. Tie sú schopné sledovať pohyby každého z prstov. Budete však potrebovať technické hry, ktoré, ak ich nájdete, prinesú oveľa lepší zážitok.

K dispozícii je rozlíšenie 2880 x 1600 pixelov na oko s podporou obnovovania až do 120 Hz a 130-stupňovým zorným poľom. Ponúka podporu až do 144 Hz prostredníctvom experimentálneho režimu. Je to výkonná sila a ponúka najlepšiu možnú grafiku, akú môžete získať. To všetko však stojí 999 dolárov a budete potrebovať aj výkonný počítač. Proces nastavenia indexu tiež nie je jednoduchý.

Kúpiť Valve Index

HTC Vive Pro 2

Ak je obrazovka s vysokým rozlíšením všetko, čo chcete, HTC Vive Pro 2 by mal byť vašou definitívnou voľbou. Disponuje rozlíšením 4896 x 2448 pixelov s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz a zorným poľom 120 stupňov. Inými slovami, ste pripravení získať tú najlepšiu kvalitu VR vizuálov vo svojich obľúbených aplikáciách a hrách.

Je to tiež náhlavná súprava VR pripojená k počítaču a ako by ste očakávali, budete potrebovať špičkový počítač, aby ste mohli naplno využiť to, čo Vivo Pro 2 ponúka. Cena je stanovená na 799 USD za samotný headset a ak chcete ovládače a základňové stanice, tie budú stáť viac ako 1 000 USD. A áno, bude to trvať dlho, kým sa všetko nastaví na prvýkrát.

Kúpte si Vive Pro 2

HTC Vive Cosmos Elite

Vive Cosmos Elite môže byť vašou voľbou, ak chcete náhlavnú súpravu VR od HTC, ale Vive Pro 2 je nad rámec vášho rozpočtu. Je schopný poskytnúť vynikajúce VR zážitky s presným sledovaním pohybu. Má kombinované rozlíšenie 2880 x 1700 pixelov s obnovovacou frekvenciou 90 Hz a zorným poľom 110 stupňov.

Súprava je dodávaná s ovládačmi a základňovými stanicami. K dispozícii je šesť kamerových senzorov a podporuje sledovanie hore nohami. Cena je stanovená na 899 dolárov, čo je stále na vyššom konci spektra, ale je výrazne lacnejšie ako Vive Pro 2.

Kúpte si Vive Cosmos Elite

Sony PlayStation VR

Ako už názov napovedá, PlayStation VR aks PSVR je ideálnou voľbou, ak chcete zažiť hry pre PlayStation VR. Pripája sa ku konzole PlayStation 4 a fotoaparátu PlayStation Camera a môžete začať. Dobrá vec je, že môžete ľahko nájsť balíčky, ktoré obsahujú náhlavnú súpravu VR aj fotoaparát.

Má rozlíšenie 960 x 1080 pixelov na oko s obnovovacou frekvenciou až 120 Hz.Rozlíšenie je síce z hľadiska moderných trendov určite oveľa nižšie, no stále prináša kvalitný VR herný zážitok, z ktorého nebudete sklamaní. Je to však aspekt ovládača, ktorý zaostáva za ostatnými modernými možnosťami. V závislosti od balíka vás to bude stáť približne 500 dolárov.

Kúpte si PlayStation VR

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment