Phone

Najlepší tablet roku 2022 – IGN

Najlepší tablet roku 2022 – IGN
Written by pocox3

Tablety prešli od svojho vzniku dlhú cestu. Tieto elegantné tabuľky sú v dnešnej dobe viac než len na konzumáciu médií, mobilné hry a prehliadanie internetu. Najlepšie z nich sú viac než výkonné a dostatočne schopné na to, aby boli skvelými náhradami notebooku pre každodenné úlohy, produktivitu a náročnú kreatívnu prácu.

Dokonca aj niečo také malé ako iPad mini zvládne hudobnú produkciu a niečo také tenké ako iPad Air 5 si poradí s tvorbou obsahu. Táto kombinácia výkonu, všestrannosti a prenosnosti pomohla upevniť ich miesto na trhu notebookov.

Bez ohľadu na vaše potreby, či už len chcete zariadenie, ktoré by vás zabavilo na konci rušného pracovného dňa, alebo potrebujete niečo odolnejšie na úpravu videa na cestách, je tu pre vás tablet. Aby sme vám pomohli zistiť, o aké zariadenie ide, zhrnuli sme najlepšie tablety na trhu pre rôzne potreby a rozpočty.

TL; DR – Toto sú najlepšie tablety

1.iPad Pro 11

Najlepší tablet

iPad Pro 11

Je ťažké namietať proti prednostiam iPadu Pro 11, keď sa všetky ostatné tablety, ktoré mu súperia, nemohli ani len priblížiť, a to nie v dizajne a už vôbec nie v sile. Môže to byť jeden z najdrahších tabletov v okolí, ale stojí za každý cent, najmä teraz, keď je poháňaný slávnym čipom Apple M1 – rovnakým, ktorý poháňa najnovšie MacBooky a iMac. 24-palcový atraktívny a inteligentný. A zatiaľ čo väčší brat tohto tabletu, 12,9-palcový iPad Pro, má vytúžený displej XDR, tento je menší, a preto je prenosnejší. Ideálne pre bežných používateľov, ktorí uprednostňujú prenosnosť pred nástrojmi na profesionálnej úrovni.

Napriek tomu má iPad Pro 11 vo svojom názve z nejakého dôvodu slovo „Pro“. Spárujte ho s klávesnicou Magic Keyboard od Apple a získate výkonnejšiu náhradu za notebook než mnohé iné notebooky.

2. Samsung Galaxy Tab S8 Plus

Najlepší Android tablet

iPad Air 5

Samsung Galaxy Tab S8 Plus je jednoducho to najlepšie, čo Samsung kedy predstavil. Pýši sa absolútne úžasným AMOLED displejom s rýchlou obnovovacou frekvenciou 120 Hz, štyrmi reproduktormi AKG s Dolby Atmos a rýchlym výkonom, bol prakticky navrhnutý pre tú najlepšiu spotrebu médií, mobilné hry a streamovanie, ľahšiu kreatívnu prácu. Jeho 14-hodinová výdrž batérie znamená, že tento prémiový produkt vám vydrží celý deň.

Priložené pero S Pen je citlivé ako kedykoľvek predtým a je doplnkom, ktorý potrebujete pre svoje umelecké diela alebo návrhy. Nie je taký rýchly ani tak dobre podporovaný z hľadiska aplikácií ako iPad Pro 12.9, čo nie je dobrá správa, najmä vzhľadom na cenu. Ak ste však skôr fanúšikom Androidu, tento tablet je ten pravý.

3.iPad Pro 12.9

Najlepší tablet pre kreatívnu prácu

iPad Pro 12.9

iPad Pro 12.9 z roku 2021 môže byť najdrahším iPadom na trhu, ale je tiež nepochybne najlepší. Tento náhradný tablet pre laptop je neuveriteľne výkonný a neuveriteľne krásny. Je to nepochybne nástroj kreatívneho profesionála. Vďaka čipu M1 pod kapotou má dostatok výkonu na to, aby zvládol strih videa a pracovné postupy 3D dizajnu. Jeho XDR displej, ktorý ponúka široký farebný gamut P3, True Tone a špičkový jas 1 600 nitov, zaisťuje, že váš pracovný tok je farebne presný a má najvyššiu kvalitu.

Dodáva sa tiež so správnym príslušenstvom, vrátane profesionálneho dua fotoaparátov na zadnej strane, výkonného ISP fotoaparátu a veľmi účinnej stabilizácie obrazu – to je len lístok pre tieto akčné sekvencie. Samozrejme, nemusíte byť profík, aby ste tento iPad vlastnili. Pokiaľ si to môžete dovoliť, nemôžete dostať nič lepšie ako toto.

4. iPad Air

Najlepší tenký a ľahký tablet

iPad Air je ten pravý pre vás, ak hľadáte najtenší a najľahší tablet, ktorý vás prevedie vaším pracovným dňom. Tento tablet Apple je dostatočne kompaktný na to, aby bol vhodný na cestovanie, ale má plochu obrazovky pre produktivitu a určite dostatok výkonu na niektoré kreatívne úlohy vrátane úpravy 4K videa.

Je však ideálny pre spisovateľov, blogerov a digitálnych nomádov, ktorí potrebujú spoľahlivý notebook, ktorý je taký ľahký, že si ho pravdepodobne ani nevšimnete. Najmä keď ho pripojíte ku klávesnici Magic Keyboard, ktorá sa dodáva s prekvapivo presným trackpadom. Ako bonus sa dodáva v piatich pútavých farbách (vrátane ružovej, modrej, fialovej, hviezdnej a vesmírnej šedej), takže si môžete zaobstarať takú, ktorá bude zodpovedať vašej estetike.

5.iPad 10.2

Najlepší lacný tablet iPadOS

iPad 10.2

Pôvodný iPad je späť a lepší ako kedykoľvek predtým, s oveľa rýchlejším výkonom, vylepšeným predným fotoaparátom pre všetky vaše potreby FaceTime a displejom, ktorý sa teraz pýši technológiou True Tone od Apple. V tieni čipov M1 a A15 Bionic sa A13 Bionic v tomto iPade z roku 2021 môže zdať na párty trochu neskoro.

Je však veľmi výkonný pre ostatných používateľov tabletov, ktorí sa väčšinou spoliehajú na svoje zariadenia na príležitostné každodenné úlohy, ako sú videohovory s priateľmi a rodinou, streamovanie relácií a filmov, hranie hier a odosielanie e-mailov. Našťastie je tiež lacnejší ako zvyšok ponuky tabletov spoločnosti Apple, čo znamená, že pre väčšinu ľudí predstavuje najlepšiu hodnotu.

6. Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Najlacnejší tablet Android

Samsung Galaxy Tab S6 Lite

Na druhej strane fanúšikovia Androidu môžu ísť ešte lacnejšie bez obetovania kvality s vyzlečeným tabletom Samsung Galaxy Tab S6 Lite, ktorého efektívne funkcie sú kompenzované jeho veľkou hodnotou. Nielenže je tento tablet so systémom Android veľmi cenovo dostupný – je lacnejší ako iPad z roku 2021 – ale prichádza aj s dotykovým perom S Pen bez ďalších nákladov, ako aj s množstvom prispôsobení používateľského rozhrania a výdržou batérie, ktorá vám vydrží viac ako jeden deň.

V žiadnom prípade to nie je nástroj pre kreatívnych profesionálov, no pre bežných používateľov ponúka veľkú hodnotu. Ak hľadáte tablet so systémom Android, ktorý nezlomí peniaze, no napriek tomu sa postará o vaše každodenné mobilné potreby, toto je eso.

7. Lenovo P11 Pro Tab

Najlepší tablet na konzumáciu médií

Lenovo P11 Pro Tab

Za prémiový tablet nemusíte vyhadzovať veľké peniaze, najmä ak ste bežný používateľ, ktorý v skutočnosti nepotrebuje toľko energie a skutočne len hľadá zariadenie, na ktorom sa dá pohodlne sledovať. filmy na oboch na doma aj na cestách. Podceňovaný Lenovo Tab P11 Pro nemusí byť z hľadiska funkcií a výkonu taký robustný ako zvyšok populárnych tabletov, no má niekoľko výhod pre spotrebu médií.

Tento tablet so systémom Android prichádza s absolútne úžasným 2K OLED displejom s Dolby Vision, pôsobivou sadou reproduktorov s Dolby Atmos a až 15 hodinovou výdržou batérie. Spárujte ho s perom Lenovo Precision Pen 2 a voliteľnou klávesnicou Lenovo a získate dokonca skvelý nástroj na kreslenie návrhov a písanie ďalšieho blogu.

8. iPad mini

Najlepší tablet pre prenosnosť

ipad mini

Veľké veci prichádzajú v malých baleniach, ako dokazuje model legendárneho iPadu mini z roku 2021. V skutočnosti by to mohlo iPadu Air 4 poskytnúť dobrý výkon, najmä s novým čipom A15 Bionic, ktorý ponúka 21% nárast CPU oproti A14 a rovnaké množstvo pamäte RAM. Takže tento malý tablet je pútavý a dokonca je schopný zvládnuť niektoré z vašich kreatívnych úloh, najmä s týmto aktualizovaným displejom.

Jediná vec, ktorá ho skutočne drží, je jeho malá 8,3-palcová obrazovka, ktorá nie je príliš ideálna pre produktivitu. Napriek tomu je v jeho prémiovom balíku dostatok výkonu, a to je to pravé, ak hľadáte niečo mimoriadne prenosné, na čo sa môžete spoľahnúť, ak budete musieť na cestách občas riešiť pracovné úlohy.

9. Amazon Fire HD 10

Najlepší tablet na čítanie

Amazon Fire HD 10

Tablety Fire od Amazonu nemusia používateľov tabletov ohromiť, najmä popri prémiových ponukách od spoločností Apple a Samsung, ale určite stojí za to si ich pozrieť, ak potrebujete tablet len ​​na konzumáciu. kníh, článkov a videí. Amazon Fire 10 HD 2021 je najlepší zo všetkých, teraz sa môže pochváliť rýchlejším procesorom, jasnejším displejom a o 50 % väčšou RAM ako jeho predchodca.

Nie je to najvýkonnejší tablet na svete, ale je skvelý na dobiehanie najnovších fikcií alebo sledovanie najnovších epizód vašich obľúbených relácií. Keďže ide o tablet, môžete samozrejme uskutočňovať aj videohovory, osloviť sociálne siete a sem-tam aj vykonať nejakú tú úlohu. A to všetko za menej ako 200 dolárov.

Michelle Rae Uy je nezávislá technická a cestovateľská spisovateľka, redaktorka na čiastočný úväzok a cestovateľka na plný úväzok z Los Angeles, CA. V súčasnosti delí svoj čas medzi Los Angeles, Londýn a zvyšok sveta. Sledujte ju na Instagrame @straywithRae.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment