Phone

Najjednoduchšie spôsoby inštalácie a aktualizácie všetkých aplikácií pre Mac

Najjednoduchšie spôsoby inštalácie a aktualizácie všetkých aplikácií pre Mac
Written by pocox3

Obrázok k článku s názvom Najjednoduchšie spôsoby inštalácie a aktualizácie všetkých aplikácií pre Mac

Snímka obrazovky: Pranay Parab

Akonáhle budete mať nastavte svoj úplne nový počítač Macalebo vykonali čistú inštaláciu macOS na vašom počítači, môžete ušetriť veľa času automatizáciou procesu inštalácie a aktualizácie aplikácie. Ak už máte používa Ninite v systéme Windows, ukážeme vám, ako používať jeho alternatívy pre Mac.

Rýchla inštalácia aplikácie pre väčšinu používateľov: macapps.link

Obrázok k článku s názvom Najjednoduchšie spôsoby inštalácie a aktualizácie všetkých aplikácií pre Mac

Snímka obrazovky: Pranay Parab

Ak chcete urýchliť inštalácie aplikácií na počítači Mac, navštíviť macapps.link. Funguje to ako Ninite na Windows. Pozeráte sa na zoznam aplikácií, vyberiete tie, ktoré potrebujete, a kliknete na Tlačidlo Inštalovať v hornej časti. Webová stránka generuje kód, ktorý môžete skopírovať a vložiť do aplikácie Terminal na Macu. Kedy spustíte príkaz, všetky aplikácie, ktoré ste vybrali, sa stiahnu a nainštalujú jeden po druhom. Nezostáva vám nič iné len cesto licenčné kľúče pri otváraní platených aplikácií práve ste nainštalovali.

Macapps.link má dlhý zoznam aplikácií na svojej webovej stránke, ale neurobil to všetko aplikácie, ktoré potrebujete, takže stále budete musieť stiahnuť a nainštalovať niekoľko manuálne. Okrem toho, zatiaľ čo služba nikdy nemala žiadne hlásenia o škodlivej aktivite, funguje tak, že spustí “slučka | zasiahnuť“, čo môže byť menej bezpečný spôsob sťahovania aplikácií a odkazov z internetu. Ak chcete mať 100% istotuzvážte nasledujúcu alternatívu.

Bezpečnejšia alternatíva: Homebrew

Ak ste pohodlné používanie terminálu na počítači Mac na inštaláciu aplikácií, Homebrew vám to uľahčí. Jediné technické know-how, ktoré potrebujete, je možnosť navštíviť webovú stránku Homebrew a skopírovať a vložiť niektoré príkazy do terminálu.

Homebrew je bezpečný spôsob inštalácie nástrojov príkazového riadka aj aplikácií založených na GUI, ktoré používa každý. Vnavštíviť Homebrew webová stránka a skopírujte príkaz ako Nainštalujte Homebrew. Je to tento:

/bin/bash -c "$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)"

Otvorte na svojom Macu Terminál a prilepte ho príkaz a stlačte Enter. Tým sa spustí inštalácia Homebrew na váš počítač. Po dokončení procesu môžete použiť jednoduché príkazy na inštaláciu a odinštalovanie aplikácií.

Ak chcete nainštalovať nástroje príkazového riadku, ktoré zahŕňajú užitočné veci ako YouTube downloaders, navštívte Homebrew vzorce stránku. Môžete kliknúť na názov nástroja, ktorý potrebujete, a skopírovať kód vedľa Inštalačný príkaz. Spustite tento príkaz v termináli a spustite inštaláciu ľubovoľného nástroja.

Podobne môžete nájsť aplikácie, ktoré väčšina ľudí používa na Homebrew sudy a podľa rovnakých krokov nainštalujte svoje obľúbené aplikácie. jaPríkazy nstal vyzerajú takto:

brew install yt-dlp

Týmto sa na váš Mac nainštaluje preberač YouTube. Yt-dlp môžete nahradiť názvom aplikácie, ktorú chcete nainštalovať. Ak chcete tieto aplikácie odstrániť, použite tento príkaz (jJednoducho nahraďte názov aplikácie názvom, ktorý chcete odstrániť):

brew uninstall yt-dlp

Inštaláciu a odstraňovanie aplikácií je možné vykonať priamo z terminálu.

Udržujte svoje aplikácie jednoducho aktuálne

Obrázok k článku s názvom Najjednoduchšie spôsoby inštalácie a aktualizácie všetkých aplikácií pre Mac

Snímka obrazovky: Pranay Parab

Ak pre svoje aplikácie nepoužívate Mac App Store, manuálna aktualizácia každého môže byť bolesť. Ak ste však nainštalovali všetky aplikácie pomocou Homebrew, existuje jednoduchý príkaz na aktualizáciu všetkých týchto aplikácií naraz. Najprv, nainštalujte nástroj príkazového riadka brew-cask-upgrade, aby ste získali prístup k príkazu upgrade. Po nainštalovaní Homebrew otvorte na svojom Macu Terminál a vložte tento príkaz:

brew tap buo/cask-upgrade

Potom spustite tento príkaz a aktualizujte všetky aplikácie naraz:

brew cu -af

Týmto sa automaticky skontrolujú aktualizácie pre všetky aplikácie nainštalované prostredníctvom Homebrew a nainštaluje sa tieto aktualizácie jedna po druhej – ra odteraz objednávajte približne raz týždenne, aby ste pravidelne kontrolovali aktualizácie.

Ak sa vám nepáči používanie Homebrew alebo vaše aplikácie nie je možné nainštalovať pomocou neho, porozmýšľaj nad vyskúšaním MacUpdater. Automaticky vyhľadá na vašom Macu nainštalované aplikácie a pomôže vám jednoducho stiahnuť a nainštalovať aktualizácie. Všetky aplikácie môžete skenovať zadarmo a zaplatiť jednorazový poplatok 15 USD, aby aplikácia spravovala aktualizácie aplikácií za vás.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment