Phone

Muž kúpil NFT za 2,9 milióna dolárov a potom ho dal na predaj za 48 miliónov dolárov. Najvyššia ponuka bola pod 280 dolárov – národná

Muž kúpil NFT za 2,9 milióna dolárov a potom ho dal na predaj za 48 miliónov dolárov.  Najvyššia ponuka bola pod 280 dolárov – národná
Written by pocox3

Pre nezasvätených sa môže zdať kúpa nezastupiteľného tokenu (NFT) ako okamžitý, aj keď drahý finančný zisk. Nie je to však vždy tak.

Minulý mesiac sa NFT od dizajnéra Beeplea predal v aukcii za 69,4 milióna dolárov. Takže keď minulý týždeň kryptopodnikateľ Sina Estavi uviedol NFT prvý tweet spoluzakladateľa Twitteru Jacka Dorseyho za 48 miliónov dolárov, mnohí boli šokovaní, keď zistili, že najvyššia ponuka na konci aukcie bola iba 277 dolárov.

Čítaj viac:

Verejná knižnica v Edmontone sa zapisuje do histórie tým, že požičiava knihu miestnych autorov ako nezameniteľný token

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Estavi kúpil NFT minulý rok za 2,9 milióna dolárov a tentoraz jasne očakával podobnú predajnú cenu.

Estavi na Twitteri uviedol, že 50 % zisku z aukcie NFT – 25 miliónov dolárov alebo viac, na základe jeho pôvodného zoznamu 48 miliónov dolárov – venuje charitatívnej organizácii Give Directly, ktorá pomáha východoafrickým rodinám v extrémnej chudobe“ bezpodmienečnými prevodmi peňazí. ich prostredníctvom mobilného telefónu.

Teraz nie je jasné, či polovica relatívne mizerných príjmov z aukcií bude stále venovaná na charitu.

NFT prvého tweetu Dorsey sa dražil online sedem dní.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Na platforme Opensea, kde sa aukcia konala, mohol Estavi prijať alebo odmietnuť ponuky. Estavi je stále otvorený na aukciu.

“Termín, ktorý som si stanovil, uplynul, ale ak dostanem dobrú ponuku, možno ju prijmem. Možno ju nikdy nepredám,” povedal Estavi pre CoinDesk pred opätovným otvorením aukcie.

Čítaj viac:

Vzácna aukcia Gordie Howe NFT oslavuje jeho dedičstvo

Najvyššia ponuka sa teraz rovná 9 945,24 USD. Toto nie je prvé finančné zlyhanie Estaviho, ktorý zlikvidoval dve kryptofirmy Bridge Oracle a CryptoLand po tom, čo bol zatknutý v Iráne „za narušenie ekonomického systému“.

Čo je to NFT?

NFT sú nezameniteľné tokeny. Poskytujú vlastníkovi práva na položku digitálneho média, ako je umelecké dielo, fotografia, GIF alebo meme. To je dôvod, prečo to digitálni tvorcovia prijali ako nový spôsob marketingu svojej práce. Digitálny register prístupný verejnosti umožňuje vedieť, komu NFT patrí.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Kúpa NFT sa môže zdať ako zvláštny spôsob, ako minúť peniaze, najmä ak si ktokoľvek môže uložiť médiá do svojho telefónu alebo počítača. Veľká časť trhu NFT sa točí okolo Etherea, formy kryptomeny.

So súbormi od Josha K. Elliotta

© 2022 Global News, divízia Corus Entertainment Inc.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment