Phone

Majitelia krypto hier, blázniví hráči, ktorých využívali, sa teraz vzdávajú

Majitelia krypto hier, blázniví hráči, ktorých využívali, sa teraz vzdávajú
Written by pocox3

Vymyslené stvorenia bojujú, aby dokázali svoju vnútornú hodnotu.

Obrázok: Sky Mavis

Axie Infinity je krytá kryptomenami Pokémon klon, v ktorom roztomilé malé stvorenia, ktoré fungujú ako NFT, bojujú o zábavu a zisk. Je to tiež pyramídová hra, ktorá sa spolieha na lacnú pracovnú silu z krajín ako Filipíny, aby podporila svoj rast. Fiktívna inflácia v kombinácii s a historická lúpež kryptomien údajne spáchaný Severnou Kóreou, ponoril Axie ekonomika v chaose a jej veľkí hráči prepadnú panike, pretože tí pod nimi sa vzdajú podvodu.

Ako všetky veci krypto, príbeh o Axie Infinity je veľmi komplikované a zároveň neuveriteľne jednoduché. Vyvinutý Sky Mavis, hra sa točí dookola zbierajte, množte a bojujte s kreslenými postavičkami nazývanými Axies, čo sú NFT, ktoré existujú na blockchaine Ethereum. Hráči môžu použiť svoje Axies na ťažbu meny s názvom Smooth Love Potion (SLP), ktorá sa používa na chov a vytváranie ďalších Axies. Axies a SLP môžu byť predávané na otvorenom trhu za skutočné peniaze.

Páči sa mi to Vice správy, výsledkom je silne financovaná komunita poháňaný prísľubom budúceho bohatstva a založený na neustálom príleve nových hráčov. Mnoho z týchto nových hráčov si nemôže dovoliť kúpiť Axies priamo, takže existujúci vlastníci si ich požičiavajú, aby sa znížili budúce príjmy. Komunita Axie charitatívne nazýva šéfov „manažérmi“, pracovníkov „učenci“ a všeobecné usporiadanie „cechom“. Keďže mnohí hráči na nízkej úrovni pracujú chudobne z Filipín a inde, iní tomu hovoria digitálny kolonializmus.

Súprava pripomína staromódna zlatá kultúra v MMO ako Svet Warcraftu. Páči sa mi to Okraj poukázal, to bolo tiež veľmi ziskové pre Sky Mavis, ale spolieha sa na zachovanie sna o budúcom raste, pretože samotná hra má malú vnútornú hodnotu. Tento sen sa nedávno začal rozplývať vďaka zmenám v hre a inflácii SLP a minulý mesiac bola hra hacknutá v hodnote viac ako 600 miliónov dolárov. jedna z najväčších lúpeží v kryptomenách v histórii. Axie InfinityKrehký kapitalistický kastový systém sa odvtedy neustále zhoršuje.

„Vývojár Axie Infinity uvádza, že sú plné naštvaných digitálnych vlastníkov, že ich „akademici“ (filipínski zamestnanci platení v herných certifikátoch) opúšťajú hru a neukazujú svoje týždenné kvóty,“ YouTuber Dan Olson tweetoval 12. apríla. Páči sa mi to poznamenal GamesRadarrýchle vyhľadávanie Twitter a Reddit zobrazuje hráčov, ktorí sa sťažujú na stav hry a nedostatok lacnej pracovnej sily na podporu ich investície.

„Konečne rušný deň v práci [ends] a je to krásne vidieť $SLP stúpaj pomaly,” napísal a. “Ale pár učencov ma minulý týždeň opustilo, takže je čas hľadať nových axie učencov, myslím.”

„Mal som rybiu farmu a zeleninovú farmu. A 10 vedcov,“ napísal ďalší. „Takmer všetci prestali. Moje Axies majú hodnotu 10% z toho, čo ma stálo ich vychovať. V Axie som sa veľa naučil.

Pred grafikou hry Axie sa objavia snímky obrazovky tweetov od troch anonymných hráčov Axie Infinity.

Ukážka toho najnovšieho Axie Infinity tweety hráčov ukazujú rastúcu nespokojnosť „akademikov“ a „manažérov“.
Obrázok: Sky Mavis / Kotaku

Axie Infinity je okrem iného živá servisná hra a ukazuje sa, že aj kryptobratia majú taký problém vyvážiť úspory zdrojov a postup postáv ako všetci ostatní. Proliferácia Axies viedla k šľachteniu väčšieho počtu SLP a v dôsledku toho hodnota SLP začala klesať. V súčasnosti jediná vec, ktorá odstraňuje SLP z hry, je chov Axies. Aby ste to napravili, Sky Mavis odstránil farmárčenie SLP z režimu Adventure vo februári, ale namiesto poskytovania zmlúv SLP, stále to stúpalo. Hráči teraz žiadajú nové spôsoby, ako „spáliť“ SLP a zastaviť utekajúcu infláciu.

Ďalším veľkým problémom bola realizácia ihrísk vlastnených hráčmi, známych aj ako Project K. Sky Mavis začal predávať balíčky už pred rokmi, no herná mechanika je stále vo výstavbe a vývojár oznámila ďalšie meškania tento týždeň. Projekt K, ktorý bol pôvodne naplánovaný na spustenie začiatkom roka 2020, bol neskôr posunutý späť na rok 2021 a teraz má len všeobecné okno vydania na rok 2022.

„Ľudia, ktorí kúpili Land skôr, v podstate uzavreli svoje aktíva do situácie s nulovou návratnosťou, keď s týmito peniazmi mohli robiť veľa iných vecí, a to všetko preto, že Sky Mavis nám neustále hovoril, že dátum vydania bude 4. štvrťrok 2021 a teraz Zdá sa, že so súčasnými vlastníkmi pôdy zaobchádzajú ako s dodatočným nápadom,“ napísal hráč na sub-reddit.

Iní hráči teraz diskutujú či ísť von alebo vydržať, či Axie Infinityekonomika sa zotavuje. “Buďme na chvíľu skutoční, všetci sme tu kvôli potenciálu zárobku,” napísal jeden hráč. „A diskutovať o tom iným spôsobom je strata času. Držím všetky svoje osi. Je mi jedno, či sa dostane na nulu, ale teraz za tie ceny nepredám. »

Sky Mavis sa medzitým snaží zapchať dieru za 600 miliónov dolárov, ktorú jej hackeri zanechali vo vrecku. Podľa FBI, bola za porušenie zodpovedná skupina Lazarus so sídlom v Severnej Kórei. Ministerstvo financií USA vo štvrtok pridalo blockchainovú adresu, kde boli prostriedky uložené, na sankčný zoznam Severnej Kórey, ale Bloomberg správy obnovenie prostriedkov môže trvať roky, ak sa vôbec vrátia. To je v poriadku, veľa spoločností zaoberajúcich sa kryptomenami a rizikovým kapitálom práve oznámilo, že tak urobia dať Sky Mavis 150 miliónov dolárov navyše pomôcť hráčom vrátiť peniaze a zabrániť im v hľadaní ďalšieho podvodu.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment