Economie Phone Technology

M2 Macbook Air, Macbook Pro, Mac Mini už čoskoro

M2 Macbook Air, Macbook Pro, Mac Mini už čoskoro
Written by pocox3

Macbook air

Foto: Joanna Nélius / Gizmodo

Apple pripravuje svoju ďalšiu flotilu notebookov a stolových počítačov pri prechode na druhú fázu produktov Mac poháňaných vlastným kremíkom, nová správa z Bloomberg povedal.

Spoločnosť údajne pripravuje čipy M2 novej generácie a testuje najmenej deväť počítačov Mac so štyrmi rôznymi verziami procesora s aplikáciami tretích strán v App Store, podľa denníkov vývojárov, ktoré odhalila agentúra Bloomberg a „potvrdené ľuďmi oboznámenými s touto témou“ . Táto konkrétna fáza procesu vývoja naznačuje, že pripravované systémy by mohli byť vydané v najbližších mesiacoch.

Údaje získané spoločnosťou Bloomberg nám poskytujú predstavu o produktoch, ktoré M2 poháňa počas celého roka; uvádza zoznam Macbook air, mac miniMacBook Pro základnej úrovne, MacBook Pro 14, MacBook Pro 16 a Mac Pro sa momentálne testujú. Apple sa tiež údajne zaoberá Mac mini bežiacim na čipe M1 Pro, čo je aktualizácia, ktorá by mohla preklenúť priepasť medzi súčasným mini a nedávno vydaným. mac štúdio.

Pri bližšom pohľade na každé z týchto zariadení je dlho očakávaný MacBook Air, ktorý má nahradiť súčasný Systém poháňaný M1 bude vybavený procesorom M2 pozostávajúcim z 8 jadier CPU a 10 jadier GPU. Základný MacBook Pro a malý stolný počítač Apple, Mac mini, budú zdieľať rovnaký čip, aj keď je možný aj Mac mini s čipom M1 Pro.

Posúvame sa vyššie, MacBook Pro 14 a Pro 16 budú ponúkané s čipmi M2 Pro alebo M2 Max, podobne ako súčasné konfigurácie M1. Motor poháňajúci tieto notebooky má mať 12 CPU jadier a 38 GPU jadier, v porovnaní s 10 CPU jadrami a 32 GPU jadrami v súčasných modeloch. Čipy druhej generácie zdvojnásobia podporu pamäte z 32 GB na 64 GB. Keď už sme pri téme pamäte, zatiaľ nie je známe, či bude MacBook Air podporovať 32 GB RAM ako niektorí jeho konkurenti so systémom Windows.

Konkrétne dátumy vydania neboli odhalené; Bloomberg však hovorí, že MacBook Air, základná úroveň MacBook Pro a Mac mini by mohli debutovať koncom tohto roka s dvoma systémami, ktoré by mali byť uvedené na trh „v polovici roka“. Nasledovali sme MacBook Air Rumors na nejaký čas a očakávajte zásadnú opravu v ďalšej verzii, ktorá bude mať údajne nový dizajn a farebné možnosti.

Pripravované čipy M2 od spoločnosti Apple nahradia súčasné komponenty M1, čo je prvý vpád spoločnosti do miestnej výroby procesorov Mac. Inauguračné čipy boli široko chválené pre ich špičkový výkon a efektívnosť, čo je úder, ktorý radikálne zmenil stagnujúcu ponuku Apple MacBook a omladil jej úsilie v tejto oblasti.

Je zriedkavé, aby sme získali takéto uniknuté informácie o pripravovaných produktoch Apple, najmä s pevnými dôkazmi, ktoré ich podporujú. Tvrdenia sme sami neoverili, ale denníky vývojárov aplikácií tretích strán boli v minulosti presnými prediktormi pripravovaného hardvéru.

To znamená, že väčšina detailov odhalených v tomto informačnom výpise je celkom predvídateľná. Zdá sa, že Apple odzrkadľuje minuloročnú časovú os vydaním štyroch rôznych čipov, M2, M2 Pro, M2 Max a M2 Ultra, a jednoducho vymeniť staré za nové. Čo môže tento model zlomiť, je Mac mini, ktorý beží na výkonnejšom procesore M2 Pro, čo je vylepšenie, ktoré uspokojí používateľov, ktorí nechcú zhodiť dva veľké počítače na základnom Mac Studio.

A nesmieme zabudnúť ani na Mac Pro, výkonný stolný počítač za viac ako 6 000 dolárov, ktorý stále beží na procesoroch Intel. Aktualizácie týchto dvoch stolných počítačov by boli dôležité z iného dôvodu: s chýbajúcim 27-palcovým iMacom v akcii je na dokončenie prechodu od spoločnosti Apple preč od spoločnosti Intel Mac Pro s pohonom M a špičkový Mac mini.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment