Phone

Kanadskí bankoví investori jednoznačne odmietajú presadzovanie hlasov „klimatického davu“.

Kanadskí bankoví investori jednoznačne odmietajú presadzovanie hlasov „klimatického davu“.
Written by pocox3

Bankové veže sú zobrazené z Bay Street vo finančnej štvrti Toronta.Adrien Veczan/The Canadian Press

Akcionári piatich najväčších kanadských bánk rázne odmietli aktivistickú kampaň, v ktorej žiadali každého veriteľa, aby usporiadal každoročné hlasovanie o zmene klímy, pričom najnovšie zmarili toto úsilie investori TD-T v Toronto-Dominion Bank.

Všetci piati najväčší poskytovatelia pôžičiek v krajine za posledné dva týždne usporiadali svoje výročné valné zhromaždenia a tento rok sa vyvíjal sústredený tlak zo strany aktivistov, najmä Hnutia za vzdelávanie a obhajobu akcionárov, známeho ako Médac, aby ich požiadali, aby pravidelne organizovali poradné hlasovanie o politike a environmentálnych cieľoch.

Ak by boli návrhy schválené, hlasovanie o klíme by bolo podobné hlasovaniu o ročných platoch, ktoré v súčasnosti pravidelne organizujú mnohé veľké spoločnosti, čo investorom dáva príležitosť verejne prejaviť akúkoľvek nespokojnosť s platmi vedúcich pracovníkov.

Klimatické návrhy si však vyžadujú podporu väčšiny akcionárov, ktorí hlasujú na zasadnutí každej banky, a v priemere asi 80 % akcionárov každej banky ich tento rok zamietlo, a to aj na zasadnutí.

Mnohí inštitucionálni akcionári už do svojich investičných kritérií začlenili environmentálne, sociálne a riadiace (ESG) princípy, čo prinútilo banky uvažovať o tom, ako urobiť svoje operácie šetrnejšie k životnému prostrediu.

Hoci návrh aktivistov bol zamietnutý, ich obavy o životné prostredie dominovali v časti otázok a odpovedí na výročnom stretnutí TD, čo prinútilo generálneho riaditeľa Bharata Masraniho opakovane kráčať po lane na podporu budúcej čistej nuly a zároveň obhajovať usporiadaný prechod, ktorý si bude vyžadovať spaľovanie fosílií. pohonných látok v dohľadnej budúcnosti.

Dve kanadské banky sa pripojili k americkým bankám, aby riadili riziká zmeny klímy

Dosiahnutie čistých nulových emisií je kľúčové, povedal Masrani, ale „medzitým je potrebný prechod. Neexistuje spôsob, ako by sme mohli prepnúť vypínač a uskutočniť to.

Dodal, že počas tohto prechodu je „nepretržitý prísun zodpovednej energie nevyhnutný“, pričom argumentoval, že kanadská energia patrí do tejto kategórie.

Generálny riaditeľ RY-T Royal Bank of Canada vyslovil podobné argumenty na vlastnom výročnom stretnutí veriteľa minulý týždeň. Tvárou v tvár zúrivému odporu zo strany zástancov klímy, ktorí kritizovali financovanie rozvoja fosílnych palív a infraštruktúry zo strany RBC, vrátane plynovodu Coastal GasLink, ktorý je v súčasnosti vo výstavbe, generálny riaditeľ Dave McKay opakovane povedal, že zmena klímy „musí byť riadnou cestou“.

McKay tiež tvrdil, že zástancovia klímy by sa mali zamerať na znižovanie emisií v priebehu času, nie banky financujúce zdroje energie.

Okrem klímy využil generálny riaditeľ TD svoj prejav na výročnom stretnutí na zváženie nedávneho rozpočtu Ottawy – niečomu, čomu banky venovali veľkú pozornosť kvôli návrhu liberálov zaviesť dve nové dane pre banky a životné poisťovne.

Masrani kritizoval nové opatrenia a uviedol, že „nie sú dobrou fiškálnou politikou a môžu mať nezamýšľané dôsledky“, zdôraznil potrebu vlád „znížiť deficity nahromadené počas pandémie a zamerať sa na rast.

Pán Masrani tvrdil, že zníženie dlhu by Ottawe poskytlo „páky a možnosti, ak by potrebovali reagovať na akúkoľvek budúcu krízu. Nemôžeme čeliť ďalšej kríze s obmedzenými prostriedkami na jej riešenie. Je to dôležité, pretože už teraz je pred nami veľa problémov, ktoré si vyžadujú našu pozornosť.

Viacerí obchodní lídri v posledných týždňoch naliehali na Ottawu, aby sa zamerala na ekonomický rast, no v mnohých verejných výzvach sa nepodarilo vysvetliť, ako to dosiahnuť. Pán Masrani uviedol niekoľko konkrétnych príkladov, ako je vývoj nových výrobných a výrobných kapacít, keďže tie by mohli pomôcť znížiť dlhodobú infláciu a zachovať tok spotrebného tovaru a iných produktov vrátane osobných ochranných prostriedkov a vakcín.

Vyzval tiež na investície a zlepšenie kanadského systému zdravotnej starostlivosti, „aby sme boli pripravení, ak by nás v budúcnosti postihla ďalšia zdravotná núdza“.

S reportážami Jamesa Bradshawa a Jeffa Jonesa

Váš čas je cenný. Dostávajte bulletin Top Business Headlines do vašej schránky ráno alebo večer. zaregistrujte sa ešte dnes.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment