Phone

Hlavné správy: Apple Watch, iOS 16, Mac a duálne USB-C nabíjačky

Hlavné správy: Apple Watch, iOS 16, Mac a duálne USB-C nabíjačky
Written by pocox3

Od WWDC nás delia menej ako dva mesiace a klebety súvisiace s Apple sa objavujú čoraz častejšie. Najnovšia várka obsahuje pohľad na pripravované počítače Mac založené na novej generácii rodiny čipov M2, plány pre Apple Watch Series 8 a budúce modely, čo by mohla byť prvá USB nabíjačka od Apple s viacerými portami a niekoľko podrobností o softvéri pre iOS 16.

Hlavné správy 16. apríla 2022
Medzi ďalšie novinky tohto týždňa patrila chyba spoločnosti Apple, ktorá spôsobila, že používatelia dočasne nemohli aktualizovať firmvér na svojich displejoch Studio, veľa sa hovorí o pláne Meta vziať takmer 50% provízie za virtuálny tovar v metaverze, aj keď je proti províziám Apple App Store a ďalšie. , tak si prečítajte všetky podrobnosti!

Apple testuje najmenej deväť nových počítačov Mac so štyrmi rôznymi variantmi čipu M2

Apple interne testuje niekoľko variantov čipu M2 novej generácie a aktualizované počítače Mac, ktoré ho budú obsahovať Bloomberg, citujúc denníky vývojárov. Vo vývoji je „aspoň“ deväť nových Macov, ktoré využívajú štyri rôzne čipy M2 ako nástupcov súčasných čipov M1.

13-palcový macbook pro m2 simulovaná funkcia 2


Stroje zahŕňajú MacBook Air s M2, 13-palcové modely MacBook Pro a Mac mini, zatiaľ čo výkonnejšie 14-palcové a 16-palcové modely MacBook Pro a nový Mac Pro budú využívať varianty M2, ako sú M2 Pro a M2 Max. a nástupca M1 Ultra, ktorý sa momentálne nachádza v špičkovom Mac Studio.

Nové funkcie pre zdravie Apple Watch prichádzajú tento rok, ale snímače krvného tlaku a glukózy sú oneskorené

Očakávame, že koncom tohto roka uvidíme až tri nové modely Apple Watch, a aj keď to vyzerá, že môžeme získať nové funkcie súvisiace so zdravím, ako napríklad snímač telesnej teploty na najpopulárnejších modeloch. Zdá sa, že glukózové senzory ešte nie sú pripravené na hlavný vysielací čas.

Apple Watch Series 8 Čo vieme Funkcia


Niektoré z týchto funkcií budú zahrnuté do nových vylepšení súvisiacich so zdravím v systéme iOS 16, o ktorých tiež začíname trochu počuť. Vyzerá to tak, že sa nedočkáme výraznej zmeny, no dôjde k určitým úpravám upozornení a ďalších aspektov.

Na uniknutých obrázkoch sa údajne objavila dvojportová USB-C nabíjačka od Apple

Po minulotýždňovom objave predčasnej zmienky o pripravovanej 35W duálnej USB-C nabíjačke od Apple sme teraz videli údajne uniknuté obrázky americkej verzie zariadenia, ktorá obsahuje kolíky a skladacie porty na bočnej strane nabíjačky.

obrázky Apple 35w dual port usb c nabíjačky


Nastal trochu zmätok, keďže sa objavujú aj podobné nabíjačky od Mophie a falošných výrobcov príslušenstva s bielym štítkom, no zdá sa, že do hry sa zapojí aj Apple.

Problém s aktualizáciou obrazovky Studio bol vyriešený, pretože spoločnosť Apple opravila problém s podpisovaním kódu

Počas víkendu sa používatelia nového Studio Display spoločnosti Apple ocitli v situácii, že nie sú schopní aktualizovať firmvér zariadenia kvôli zjavnému prehliadnutiu zo strany spoločnosti Apple, v dôsledku čoho bola najnovšia verzia nedostupná. Spoločnosť Apple podpísala niekoľko dní.

dielenský displej 3


Keď spoločnosť Apple začiatkom tohto mesiaca prestala podpisovať iOS 15.4, aby pomohla používateľom zostať na najnovšej aktualizácii iOS 15.4.1, zdá sa, že spoločnosť zabudla, že pre Studio Display nebola k dispozícii žiadna aktualizácia 15.4.1, takže žiadna aktuálna verzia autorizovaná spoločnosťou Apple na inštaláciu. Problém bol v pondelok vyriešený spoločnosťou Apple a používatelia môžu znova aktualizovať svoje obrazovky.

Apple hovorí, že plán takmer 50% provízií za nákupy Metaverse „odhaľuje meta pokrytectvo“

Zatiaľ čo spoločnosť Meta, známejšia ako Facebook, a jej zakladateľ Mark Zuckerberg opakovane kritizovali 15 – 30 % provízie spoločnosti Apple za nákupy v aplikáciách z App Store, spoločnosť Meta odhalila, že bude vyberať takmer 50 % provízie z digitálnych aktív vo svojom „ metaverse“. “

facebook meta


Odhalenie okamžite vyvolalo komentáre o pokryteckom postoji Meta k províziám a Apple sa rýchlo zvážil a povedal, že „ukazuje, že ak chcú používať platformu Apple zadarmo, berú vítaných tvorcov a malé podniky, aby používali tú svoju“.

Newsletter MacRumors

Každý týždeň zverejňujeme e-mailový bulletin, ako je tento, ktorý upozorňuje na najlepšie príbehy od spoločnosti Apple, vďaka čomu je to skvelý spôsob, ako rýchlo zhrnúť celý týždeň o všetkých hlavných témach, ktoré sme preberali, a prepojiť súvisiace príbehy, aby ste získali celkový prehľad.

Ak teda chcete, aby vám správy, ako je rekapitulácia vyššie, doručovali každý týždeň do vašej schránky, prihlásiť sa ku odberu noviniek!

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment