Phone

Federálny minister navštevuje Sault, aby hovoril o starostlivosti o deti v hodnote 10 USD a pracovných miestach v oblasti zelenej ekonomiky

Federálny minister navštevuje Sault, aby hovoril o starostlivosti o deti v hodnote 10 USD a pracovných miestach v oblasti zelenej ekonomiky
Written by pocox3

„V skutočnosti to nie je o strate zamestnania, ale o zmene zamestnania,“ povedala Karina Gouldová, ministerka pre rodiny, deti a sociálny rozvoj, na otázku o prechode Algoma Steel na výrobu elektrickej oblúkovej ocele.

Minister federálneho kabinetu bol v Sault Ste. Marie vo štvrtok hovorila o pracovných miestach pre čisté hospodárstvo a budúcnosti starostlivosti o deti v hodnote 10 dolárov na deň.

Karina Gouldová, ministerka pre rodiny, deti a sociálny rozvoj, má za sebou množstvo zastávok v Sault Ste. Marie vo štvrtok, vrátane továrne na solárne fotovoltaické moduly Heliene Inc., centra dennej starostlivosti a miesta Service Canada.

Počas prehliadky továrne Heliene sa Gould stretol so štyrmi zamestnancami najatými v rámci pilotného projektu Rural and Northern Immigration Pilot Project. Spoločnosti sa podarilo nájsť vysokokvalifikovaných inžinierov a ďalšie pozície v krajinách ako India, Mexiko a Čína.

Prezident a zakladateľ spoločnosti Heliene Martin Pochtaruk povedal Gouldovi, že je ťažšie presvedčiť kvalifikovaných pracovníkov, aby sa presťahovali do Sault Ste. Marie z iných častí Kanady, ako si najať mimo krajiny.

Gould poznamenal, že nedostatok pracovnej sily v Kanade znamená nízku nezamestnanosť a ekonomike sa darí veľmi dobre.

„Teraz, aby naše podniky a naše komunity mohli naďalej rásť, potrebujeme túto kvalifikovanú pracovnú silu,“ povedala.

Kanadská vláda očakáva, že len tento rok privíta 400 000 nováčikov a využije programy ako Rural and Northern Immigration Pilot na prilákanie kvalifikovaných pracovníkov a ich rodín na pomoc komunitám ako Sault Ste. Marie, aby dosiahli svoje rastové ciele.

“Aký skvelý program, ktorý ľuďom dáva zručnosti, ktoré potrebujú,” povedal Gould. „Chceme pokračovať v priťahovaní talentov do Sault a skutočne podporovať túto komunitu.

Gould uviedol, že sa očakáva, že v priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov sa pracovná sila spoločnosti Algoma Steel zmení, pretože výrobca prechádza z konvenčnej výroby ocele na výrobu ocele elektrickým oblúkom.

“V skutočnosti to nie je o strate zamestnania, ale o zmene zamestnania,” povedal Gould. “Vždy budeme potrebovať kvalifikovaných pracovníkov, vždy budeme potrebovať ľudí z remeselníkov, ktorí vedia, ako to všetko postaviť, opraviť, udržiavať a robiť, kým budeme elektrifikovať.”

Terry Sheehan, poslanec za Sault Ste. Marie, poznamenala, že investícia federálnej vlády vo výške 420 miliónov dolárov je určená na ukotvenie spoločnosti v meste na ďalšie roky.

“Budú vyškolení, preškolení, ponúknu im iné pozície v rámci Algoma Steel, pretože je to ako každé iné odvetvie, potýka sa s nedostatkom pracovnej sily,” povedal Sheehan o súčasných pracovníkoch.Z fabriky.

Gould uviedol, že vláda úzko spolupracuje so zamestnávateľmi a vysokými školami, aby vyškolila pracovníkov na prácu pre priemysel pracujúci na prechode na zelené a čisté technológie.

“Väčšina vysokých škôl v Ontáriu a v celej krajine vyvíja programy na uskutočnenie tohto prechodu, ale v skutočnosti môžeme potrebovať zručnosti, ktoré máte, len aby sme urobili niečo trochu iné,” povedal Gould. “Ľudia premýšľajú o ekologickom prechode a myslia si, že prídeme o prácu – nie, budeme potrebovať veľa pracovných miest a budeme potrebovať veľa kvalifikovaných pracovníkov. Môžu byť trochu iní, ale my Vždy budem potrebovať zváračov a mlynárov.

Oceľ je pre Kanadu dôležitým odvetvím a Gould povedal, že zelená oceľ, ktorá sa bude vyrábať, keď sa zapáli elektrická oblúková pec, jej poskytne konkurenčnú výhodu.

“Je to pre nás taký dôležitý priemysel, pokiaľ ide o výrobu automobilov v Kanade, spoliehame sa na domácu oceľ v Honde, vo Forde a Toyote, ako aj v severných Spojených štátoch, pretože veľa ocele prekračuje hranice,” dodal. ona povedala. “Je to o udržiavaní tohto dodávateľského reťazca a to samozrejme nemôžeme urobiť bez kvalifikovanej pracovnej sily, ktorú tu máme.”

Gould sa tiež plánuje vo štvrtok stretnúť s pracovníkmi starostlivosti o deti Sault, aby sa porozprávali o federálnom a provinčnom partnerstve s cieľom priniesť do Ontária do roku 2025-26 starostlivosť o deti v hodnote 10 dolárov denne.

“Som taký šťastný, že Ontario konečne podpísalo zmluvu.” Podľa mňa im to trvalo príliš dlho. Táto dohoda bola na stole v júli a vláda v Ontáriu ju mohla podpísať v júli, no rozhodla sa tak urobiť 28. marca, štyri dni pred koncom fiškálneho roka. Napriek tomu podpísali, “povedal Gould.

Vo federálnom rozpočte na rok 2021 vyčlenili liberáli 30 miliárd dolárov počas nasledujúcich piatich rokov na projekt starostlivosti o deti. Gould povedal, že zámerom je, aby tieto federálne doláre dopĺňali to, čo sa míňa na provinčnej úrovni.

„Žiadny federálny dolár nenahrádza provinčný dolár. Provincia musí zintenzívniť tempo a prisľúbila, že bude naďalej posielať peniaze, ktoré už zarobila na starostlivosť o deti, a čokoľvek, čo federálna vláda urobí, je dodatočné,“ povedala.

Zatiaľ čo denná starostlivosť o deti v hodnote 10 dolárov nebude v Ontáriu plne implementovaná niekoľko rokov, do decembra 2022 sa poplatky za starostlivosť o deti v provincii znížia na polovicu.


Okrem toho sa pracuje na tom, aby bolo čoskoro k dispozícii viac miest pre ľudí na čakacej listine v komunitách, ako je Sault Ste. Ženatý. Gould uviedol, že na vyriešenie tohto problému bolo na infraštruktúru starostlivosti o deti vo vidieckych, odľahlých a severných komunitách pridelených 625 miliónov dolárov.

“Uvedomujeme si, že zníženie poplatkov je mimoriadne dôležité pre rodičov, ktorí majú dieťa v licencovanom detskom opatrovateľskom centre, pretože je to astronomicky drahé, ale nestačí to, pretože je príliš veľa rodičov, ktorí tiež čakajú na miesto.” Povedal Gould.

Očakáva sa, že v priebehu nasledujúcich dvoch rokov pribudne ďalších 40 000 miest, čo si tiež vyžiada prilákanie a udržanie pedagógov v ranom detstve, aby pokryli tento nárast počtu detí, ktoré budú obsluhované.

„Teraz máme minimálnu mzdu pre ECE v Ontáriu. Prial by som si, aby to bolo viac, ale je to, samozrejme, niečo, čo diktuje provincia, len od nich vyžadujeme, aby mali minimálnu mzdu,“ povedal Gould. “Viem, že sa blížia provinčné voľby, takže by bolo určite dôležité požiadať o zvýšenie miezd, benefitov a podpory pre ECE.”

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment