Phone

Energetické akcie so strednou kapitalizáciou prekonávajú supermajorov

Supermajors
Written by pocox3

Pokiaľ ide o dlhodobé investície do ropného a plynárenského priemyslu, ťažké váhy majú radi ExxonMobil (NYSE: XOM), Chevron Corporation. (NYSE: CLC), Conoco Phillips (NYSE:COP), BP S.A. (NYSE: BP) a Shell (NYSE:SHEL) majú tendenciu monopolizovať pozornosť.

Ignorovanie zásob ropy a zemného plynu so strednou kapitalizáciou (trhové kapitalizácie medzi 2 miliardami a 10 miliardami dolárov) však môže znamenať, že na stole necháte veľa peňazí. Hoci tieto menšie spoločnosti majú tendenciu dostávať menšie pokrytie analytikov ako akcie s veľkou kapitalizáciou, ponúkajú viac príležitostí na rast ako akcie s veľkou kapitalizáciou, ale vykazujú menšiu volatilitu ako ich náprotivky s malou kapitalizáciou.

Mnohé energetické akcie strednej kapitalizácie v posledných mesiacoch ľahko prekonali svoje väčšie náprotivky, pričom niektoré teraz upútali pozornosť Wall Street vďaka energetickej kríze a ruskej invázii na Ukrajinu.

Piper Sandler minulý týždeň zverejnila mimoriadne býčiu poznámku o ropnom sektore, čím posunula bankovú prognózu cien ropy na 100+ dolárov do roku 2025. Hoci niekoľko bánk požadovalo v roku 2022 cenu 100 dolárov + ropu, konsenzus v drvivej väčšine očakáva rast cien. v najbližších rokoch klesnúť späť na dvojciferné čísla. Ceny ropy, ktoré na krátky okamih zasiahnu rekordné maximá, než klesnú pod 100 dolárov, by mali menší vplyv na zásoby ropy ako trvalé trojciferné ceny.

Názor Piper je založený na dlhodobých dopadoch na ponuku veľkých spoločností opúšťajúcich Rusko, keďže banka vidí exodus talentov vedúci k trvalému poklesu produkcie. Banka ďalej odhaduje, že americkej bridlici bude trvať roky, kým „zníži medzeru v ponuke“. Analytik Mark Lear odhaduje, že americké zásoby ropy majú „cenu ropy v hodnote 70 dolárov“. To znamená, že ak by ceny ropy klesli asi o 30 % a zostali navždy na úrovni 70 USD, potom by jeho akcie boli spravodlivo ocenené.

Piper Sandler odporučila štyri akcie so strednou a malou kapitalizáciou: Spoločnosť Murphy Oil Corp. (NYSE: WALL), Centennial Resource Development, Inc. (NASDAQ: CDEV), Laredo Petroleum (NYSE: LPI) a Spoločnosť Berry Corp. (NASDAQ:BRY) z neutrálnej na dlhú. Murphy Oil a Centennial sú skutočné stredne veľké spoločnosti s trhovou kapitalizáciou 6,5 miliardy USD a 2,5 miliardy USD, zatiaľ čo Laredo a Berry sú malé spoločnosti s ocenením 1,4 miliardy USD a 2,5 miliardy USD, respektíve 977,2 milióna USD.

Všetky štyri akcie vykázali pôsobivé výnosy: MUR vzrástol o 144,6 % za posledných 12 mesiacov; kým CDEV, LPI a BRY vzrástli o 102,6 %, 129,3 % a 40,4 %.

Tu sú najvýkonnejšie akcie ropy a zemného plynu so strednou kapitalizáciou počas prvého štvrťroka.

#1. Antero zdroje

Trhová kapitalizácia: 10,9 miliardy dolárov

Kumulatívne výnosy od začiatku roka: 99,0 %

So sídlom v Denveri, Colorado Antero Resources Corporation (NYSE: AR) je nezávislá ropná a plynárenská spoločnosť, ktorá získava, skúma, vyvíja a vyrába zemný plyn, kvapalný zemný plyn a ropné produkty v Spojených štátoch.

K 31. decembru 2021 mala AR približne 502 000 čistých akrov v Apalačskej panve; a 174 000 čistých akrov v hornom devónskej bridlici. Spoločnosť tiež vlastnila a prevádzkovala 494 míľ plynovodov v Apalačskej panve; a 21 kompresorových staníc. Spoločnosť odhadla svoje preukázané zásoby na 17,7 biliónov kubických stôp ekvivalentu zemného plynu, vrátane 10,2 biliónov kubických stôp zemného plynu; Údajne sa získalo 718 miliónov barelov etánu; 501 miliónov barelov propánu, izobutánu, normálneho butánu a hlavne zemného benzínu; a 36 miliónov barelov ropy.

Nízka úroveň zásob a zlepšujúce sa vyhliadky dlhodobého dopytu posunuli ceny plynu Henry Hub na najvyššiu sezónnu úroveň za viac ako desať rokov. Morgan Stanley očakáva, že dopyt po zemnom plyne sa v rokoch 2023-24 spomalí, pretože rast kapacity terminálov LNG sa spomaľuje; nedávne zvýšenie politickej podpory pre priemysel by však mohlo zlepšiť dopyt po vývoze LNG v horizonte 3 až 5 rokov.

Akcie AR za posledných 12 mesiacov vzrástli o 272 %.

#2. Zdroje rozsahu

Trhová kapitalizácia: 8,6 miliardy dolárov

Kumulatívne výnosy od začiatku roka: 76,4 %

Range Resource Company (NYSE: RRC) pôsobí ako nezávislá spoločnosť zaoberajúca sa zemným plynom, kvapalným zemným plynom (NGL) a ropnou spoločnosťou v Spojených štátoch. Spoločnosť sa zaoberá prieskumom, vývojom a akvizíciou ropy a zemného plynu. Spoločnosť bola predtým známa ako Lomak Petroleum, Inc. av roku 1998 zmenila svoj názov na Range Resources Corporation. Spoločnosť Range Resources Corporation bola založená v roku 1976 a má ústredie vo Fort Worth v Texase. K 31. decembru 2021 RRC vlastnila a prevádzkovala 1 350 čistých ťažobných vrtov a približne 794 000 čistých akrov v prenájme nachádzajúcich sa v regióne Appalachian na severovýchode Spojených štátov.

Súvisiace: Permian mohol zaznamenať zvýšenie produkcie, pretože nové povolenia dosiahli rekordnú úroveň

DRR v skutočnosti nedosiahnuté odhady ziskov za štvrtý štvrťrok, ale len tesne. Spoločnosť medziročne efektívne usmerňovala výrobu vďaka 14 % nárastu kapitálových výdavkov. Dividenda zostáva relatívne skromná, hoci spoločnosť oznámila prekvapivý spätný nákup akcií, ktorý umožnil spätný nákup približne 10 % akcií v obehu.

Akcie RRC vzrástli za posledných 12 mesiacov o 240 %.

#3. Spoločnosť Vermilion Energy Inc

Trhová kapitalizácia: 3,5 miliardy dolárov

Kumulatívne výnosy od začiatku roka: 67,9 %

Calgary, Kanada Spoločnosť Vermilion Energy Inc. (NYSE: VET) sa spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami zaoberá akvizíciou, prieskumom, vývojom a ťažbou ropy a zemného plynu v Severnej Amerike, Európe a Austrálii.

K 31. decembru 2021 mala Spoločnosť 401 konvenčných vrtov zemného plynu v čistej ťažbe a 2 132 vrtov ľahkej a strednej ropy v čistej ťažbe v Kanade; 167,6 vrtov ľahkej a strednej ropy v čistej ťažbe v Spojených štátoch amerických; 297,0 vrtov ľahkej a strednej ropy v čistej ťažbe a 3 konvenčné vrty na zemný plyn v čistej ťažbe vo Francúzsku; a 47 čistých ťažobných vrtov zemného plynu v Holandsku. Vlastní tiež 20 % podiel v pobrežnom poli zemného plynu Corrib, ktoré sa nachádza na severozápadnom pobreží Írska; a 100% pracovný záujem o pobrežné ropné pole Wandoo a súvisiace výrobné zariadenia, ktoré pokrývajú 59 553 akrov na severozápade šelfu Západnej Austrálie.

Wall Street Journal uviedol, že Bidenova administratíva hľadá spôsoby, ako zvýšiť dovoz kanadskej ropy, ale nechce resuscitovať ropovod Keystone XL. Pestovatelia s krátkym cyklom by mohli zvýšiť produkciu, vrátane Vermilion, biela čiapka (OTCPK: SPGYF) a medzinárodná ropná spoločnosť (OTC:IPCFF) sa považujú za najpravdepodobnejších príjemcov nového cieľa energetickej politiky.

Alex Kimani pre Oilprice.com

Viac informácií na Oilprice.com:

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment