Phone

Elon Musk tvrdí, že „financovanie bolo zabezpečené“ v neslávne známom pokuse Tesly „420 privátne prevzatie“, ale SEC/banky ho prinútili vyrovnať sa

Elon Musk tvrdí, že „financovanie bolo zabezpečené“ v neslávne známom pokuse Tesly „420 privátne prevzatie“, ale SEC/banky ho prinútili vyrovnať sa
Written by pocox3

Elon Musk sa včera v novom rozhovore otvoril o súdnom spore SEC v súvislosti s jeho pokusom v roku 2018 dostať Teslu do súkromia a jeho neslávne známe vyhlásenie o „zabezpečenom financovaní“.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla teraz tvrdí, že financovanie bolo zabezpečené a bol nútený vyrovnať sa s SEC, pretože banky spoločnosti mu povedali, že nebude schopný zabezpečiť dodatočné financovanie. pokračoval v boji so súdnym sporom.

Celá situácia pramení z toho, že SEC podala žalobu na Muska za jeho neslávne známy komentár „zabezpečené financovanie“ týkajúci sa jeho neúspešného pokusu dostať Teslu do súkromia v roku 2018.

V roku 2018 Musk nakrátko zvažoval, že sa pokúsi vziať Teslu do súkromia a odhalil to investorom prostredníctvom jednoduchého tweetu.

Komisia pre bezpečnosť a burzu (SEC) rozhodla, že Musk preháňal a zavádzal akcionárov tým, že v tweete uviedol, že financovanie je „bezpečné“:

Musk viedol kampaň proti SEC, nazval ich menami a povedal, že pracujú pre ľudí, ktorí obchádzajú výrobcu elektrických áut. Nakoniec však Tesla a Musk dosiahli dohodu s SEC.

V rámci vyrovnania Musk súhlasil s odstúpením z funkcie predsedu predstavenstva a Tesla aj Musk museli zaplatiť pokutu 20 miliónov dolárov.

Generálny riaditeľ pravdepodobne nechcel, aby Tesla musela platiť za jeho emisiu SEC. Hoci nemohol zaplatiť Teslovi podiel na pokute priamo, rozhodol sa od Tesly kúpiť akcie v hodnote 20 miliónov dolárov. Takto nejako nepriamo skončil zaplatením pokuty Tesle – hoci v tomto procese skončil aj s približne 71 000 ďalšími akciami Tesly.

Ako sme už predtým informovali, Musk nakoniec zarobil na vyrovnaní kvôli prudkému nárastu cien akcií Tesly.

Ďalšou súčasťou urovnania bolo, že Musk a Tesla museli súhlasiť s tým, aby prvé tweety posúdilo právne oddelenie druhého, ak sú pre spoločnosť podstatné. Napriek vyrovnaniu Musk nezmenil používanie svojho obľúbeného účtu na Twitteri s viac ako 80 miliónmi sledovateľov a zostal vzdorovitý, pokiaľ ide o SEC.

Aj keď sa to stalo pred štyrmi rokmi, vracia sa to na verejnosť, pretože Musk sa pokúsil zmeniť pravidlo, pretože si myslí, že SEC zneužila časť pravidla na presadzovanie práva na Twitteri.

Vo februári Alex Spiro, právny zástupca Muska, poslal súdu list so žiadosťou o vypočutie, aby sa prediskutovalo to, čo opísal ako „obťažovanie“ Tesly a Muska zo strany SEC. Tvrdí tiež, že SEC ešte nerozdelila akcionárom vyrovnanie vo výške 40 miliónov dolárov.

SEC rýchlo poprela obvinenia z obťažovania a uviedla, že plán rozdelenia peňazí pôjde budúci mesiac pred súd a že oneskorenie je spôsobené zložitosťou.

Súd nakoniec Muskovu žiadosť zamietol, no jeho právnici neskôr podali novú žalobu na zrušenie dohody a odstránenie Muskovho sledovania Twitteru z SEC.

V návrhu Musk argumentoval prostredníctvom svojich právnikov, že nikdy neklamal akcionárom Tesly a rozhodol sa prijať vyrovnanie za „okamžité prežitie Tesly“, pretože mu bolo povedané, že pokračujúci boj s SEC by mohol zabrániť Tesle získať finančné prostriedky a že Najväčší akcionári Tesly by mohli odísť.

V podaní sa však podrobne nezaoberajú tým, ako sa financie skutočne získali. Zdá sa to dôležité pre SEC aj širokú verejnosť, najmä vzhľadom na jej nedávny pokus o nepriateľské prevzatie Twitteru.

Včera v novom rozhovore Musk vysvetlil situáciu a znovu zdôraznil, že nikdy investorom neklamal a že „financovanie bolo skutočne zabezpečené“:

Financovanie je skutočne zabezpečené. Musím povedať, že v tejto situácii nerešpektujem SEC. Nechcem viniť všetkých v SEC, ale určite kanceláriu v San Franciscu. SEC vedela, že financovanie je bezpečné. Napriek tomu vykonali aktívne verejné vyšetrovanie.

O tom, akým spôsobom sa financie získavali, sa opäť bližšie nezaoberal. V tom čase sa hovorilo o potenciálnych rozhovoroch o Saudskej Arábii a Volkswagene, ktoré by mohli byť súčasťou dohody, ale nikdy sa nepotvrdilo, že išlo o viac ako veľmi skoré rozhovory.

Ale v novom rozhovore Musk tiež trvá na tom, že SEC vedela, že financovanie je „bezpečné“ a že Tesla bola pod tlakom svojich bankových partnerov, aby sa urovnala. Situáciu opísal ako „ako keby ste mali pištoľ pri hlave vášho dieťaťa“ a SEC „nelegálne“ tlačila na dohodu.

SEC zatiaľ na nové komentáre nereagovala.

Tieto nové odhalenia prichádzajú, keď sa Musk pokúša privlastniť si inú verejnú spoločnosť: Twitter. Jeho finančná situácia sa však za posledné štyri roky značne zlepšila a mohol ľahko získať peniaze potrebné na splnenie svojej ponuky 41 miliárd dolárov. Aj keď možno bude musieť predať viac akcií Tesly.

FTC: Používame automatické pridružené odkazy generujúce príjmy. Po.


Prihláste sa na odber Electrek na YouTube pre exkluzívne videá a prihláste sa na odber podcastu.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment