Economie Phone Technology

Elon Musk konfrontoval saudského princa Talala kvôli predaju na Twitteri | Správy

Elon Musk konfrontoval saudského princa Talala kvôli predaju na Twitteri |  Správy
Written by pocox3

Majiteľ Tesly spochybnil úlohu Saudskej Arábie v technologickej spoločnosti po tom, čo princ „odmietol“ navrhovanú dohodu.

Elon Musk spochybnil úlohu Saudskej Arábie v spoločnosti Twitter Inc po tom, čo saudský princ Alwaleed bin Talal na Twitteri vyjadril nesúhlas s ponukou miliardárskeho podnikateľa kúpiť spoločnosť sociálnych médií.

Princ vo štvrtok zo svojho overeného účtu tweetoval, že Muskova ponuka na prevzatie spoločnosti v hotovosti v hodnote 43 miliárd dolárov sa nepribližuje k „vnútornej hodnote“ Twitteru.

„Ako jeden z najväčších a najdlhších akcionárov Twitteru, @Kingdom_KHC & Túto ponuku odmietam,“ povedal princ s odkazom na spoločnosť Kingdom Holding Company so sídlom v Saudskej Arábii, ktorú vlastní.

Princ tiež zdieľal tweet z roku 2015, v ktorom napísal, že podiel jeho spoločnosti na Twitteri vzrástol na 5,2 %.

Musk, ktorý vlastní 9,2 % Twitteru, odpovedal na tweet a pýtal sa, koľko z Twitteru, priamo či nepriamo, vlastní Saudská Arábia.

“Aký je názor kráľovstva na slobodu prejavu pre novinárov?” dodal Musk.

Technologický miliardár povedal, že chce urobiť Twitter súkromným, aby mu pomohol rásť ako platforma pre slobodu prejavu.

Používatelia Twitteru a aktivisti za práva rýchlo odpovedali na otázky miliardára, pričom americká iniciatíva Freedom Initiative vyzdvihla príbeh Abdulrahmana al-Sadhana, ktorého saudskoarabský súd za jeho tweety odsúdil na 20 rokov väzenia.

„Sloboda prejavu v Kráľovstve? Tu je to, čo sa stane mladým humanitárnym pracovníkom v Saudskej Arábii, keď si vytvoria satirické účty na Twitteri,“ napísala skupina.

Saudská Arábia s 34,8 miliónmi obyvateľov mala v januári ôsmy najväčší počet používateľov Twitteru zo všetkých krajín na svete s viac ako 12 miliónmi používateľov.

Saudská Arábia však nepovoľuje nezávislé médiá, je pravidelne obviňovaná z potláčania nesúhlasu a údajne pozorne sleduje saudskoarabských novinárov, ktorí žijú v zahraničí, pričom americké spravodajské služby spájajú priamo saudského korunného princa Mohameda bin Salmána a vraždu a rozštvrtenie novinára Džamála. Khashoggi na konzuláte kráľovstva v Istanbule v roku 2018.

V roku 2019 americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo dvoch bývalých zamestnancov Twitteru, že využívali svoje pozície v spoločnosti na získavanie informácií o amerických občanoch a saudskoarabských disidentoch, ktorí kritizovali politiku kráľovstva.

Vo štvrtok Musk odpovedal na tweet s odkazom na správu New York Times o týchto zatknutiach a tweetoval monoklový emotikon.

“Znepokojujúce premýšľanie”

Muskova ponuka na kúpu Twitteru vyvolala obavy z toho, ako by spoločnosť transformoval, najmä v súvislosti s tým, čo mnohí považujú za dôležité záruky boja proti dezinformáciám, ktoré boli zavedené na platforme.

Musk patrí medzi najhlasnejších odporcov toho, čo kritici nazývajú cenzúrou na stránke.

“Je znepokojujúce si myslieť, že saudský princ a Elon Musk sú v podstate dvaja ľudia, ktorí určujú budúcnosť globálnej komunikačnej platformy,” napísal na Twitteri Marc Owen Jones, odborný asistent kultúrnych štúdií. Blízky východ na Univerzite Hamada Bin Khalifa v Katar.

Vo štvrtok Twitter uviedol, že „dôkladne preskúma návrh, aby určil postup, o ktorom sa domnieva, že je v najlepšom záujme spoločnosti a všetkých akcionárov Twitteru“.

Musk, ktorého hodnota sa podľa Forbes odhaduje na 273,6 miliardy dolárov, predtým v sobotu po zverejnení svojho podielu odmietol ponuku stať sa členom správnej rady Twitteru. Podľa analytikov tento krok signalizoval jeho zámer prevziať kontrolu, pretože miesto v správnej rade by bolo obmedzené. jej podiel tesne pod 15 percent.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment