Phone

David Sidoo z Britskej Kolumbie obvinený z rozsiahlych, roky trvajúcich podvodov s akciami

David Sidoo z Britskej Kolumbie obvinený z rozsiahlych, roky trvajúcich podvodov s akciami
Written by pocox3

Podnikateľ z Vancouveru David Sidoo čelí novým obvineniam z podvodu, pričom tentoraz tvrdí, že bol súčasťou viacročného systému „pump and dump“, ktorý oklamal investorov viac ako 145 miliónov amerických dolárov.

Obvinenia boli odhalené v sťažnosti Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) podanej vo štvrtok na okresnom súde pre južný okres New York. Menovaní boli Sidoo a sedem ďalších.

Sťažnosť popisuje program, ktorý fungoval od roku 2006 do roku 2020.

Čítaj viac:

Obchodník z Britskej Kolumbie David Sidoo obvinený z podvodu s prijatím na vysokú školu v USA prepustený z väzenia

SEC tvrdí, že skupina získala kontrolné podiely v spoločnostiach, zatajila svoju kolektívnu kontrolu nad akciami, financovala klamlivé propagačné kampane, aby pritiahla záujem nič netušiacich investorov, a potom ich akcie zahodila, aby profitovala z ceny.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Skupina by si údajne rozdelila zisky, pričom by si časť peňazí ponechala na financovanie svojej ďalšej pumpy a skládky.

Ronald Bauer, “recidivista so sídlom v Londýne”, bol strojcom operácie, uviedla SEC, a prevádzkoval najplodnejšiu z troch sietí zapojených do schémy.


Kliknutím prehráte video:Obchodník z Britskej Kolumbie David Sidoo prepustený z väzenia a späť v Kanade


Obchodník z Britskej Kolumbie David Sidoo prepustený z väzenia a späť v Kanade – 17. decembra 2020

Sidoo spolupracovala s týmto kruhom na dvoch pump-and-dump kampaniach, podľa SEC, zahŕňajúcich akcie pre North American Oil & Gas Corp. a American Helium Inc.

Sidoo použil offshore “omnibusové vozidlá a krycí spoločnosti”, aby zakryl skutočnosť, že bol príjemcom predaja akcií. Nezverejnil svoje skutočné vlastníctvo a nezaznamenal predaj akcií, ako to vyžaduje zákon podľa SEC.

Čítaj viac:

Obchodník z Britskej Kolumbie David Sidoo prišiel o Rád Britskej Kolumbie pre škandál s prijímaním na vysokú školu

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Prsteň využil švajčiarske platformy finančných služieb na presun akcií. SEC tvrdí, že Sidoo a jeho spolusprisahanci nezákonne zarobili 15,23 milióna dolárov, keď vyhodili svoje severoamerické zásoby ropy v rokoch 2013 a 2014, a ďalších 1,45 milióna dolárov počas likvidácie amerických zásob hélia v rokoch 2018-20.

SEC vo svojom podaní uviedla, že Sidoo, ktorý v 90. rokoch osem rokov pracoval ako burzový maklér, by si bol dobre vedomý federálnych zákonov o cenných papieroch, ktoré systém porušil.


Kliknutím prehráte video:Obchodník z Britskej Kolumbie David Sidoo dostal 90-dňový trest odňatia slobody v škandále s prijímaním na vysokú školu v USA


Obchodník z Britskej Kolumbie David Sidoo dostal 90-dňový trest odňatia slobody v škandále s prijímaním na vysokú školu v USA – 15. júla 2020

SEC požaduje príkazy na obchodovanie s akciami proti odporcovi, ako aj vrátenie „neprávom získaných“ ziskov.

Sidoo nebol trestne obvinený. Prostredníctvom svojho právneho zástupcu poprel všetky obvinenia súvisiace so sťažnosťou SEC. Žiadne z obvinení nebolo na súde preukázané.

Čítaj viac:

David Sidoo, odsúdený za podvod s úplatkárstvom na univerzite v USA, sa sťahuje z BC Sports Hall of Fame

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Štyria z jeho údajných poradcov uvedených v dokumentácii SEC, vrátane Bauera, dvojitého občianstva Kanady a Spojeného kráľovstva, a dvoch ďalších Kanaďanov, Craiga Auringera a Curtisa Lehnera, čelia obvineniam z podvodov s cennými papiermi a cennými papiermi, oznámilo vo štvrtok ministerstvo spravodlivosti. .

Traja ďalší kanadskí občania, Dominic Calabrigo, Julius Csurgo a Anthony Corculanic, čelia obvineniam z trestného činu v súvislosti s údajnou schémou.

Sidoo, obchodník, filantrop a bývalý hráč CFL, sa priznal k svojej úlohe vo vysokoprofilovom škandále s prijímaním na vysoké školy v USA v roku 2020 a bol odsúdený na 90 dní väzenia.

Prokurátori v tomto prípade tvrdili, že zaplatil niekomu, kto urobil testy SAT pre jeho synov, a pokúsil sa zaplatiť za ďalšie testy okrem nich.

Následne bol zbavený cti Rádu Britskej Kolumbie a jeho meno bolo odstránené z futbalového ihriska UBC.

© 2022 Global News, divízia Corus Entertainment Inc.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment