Phone

Čínsky ropný šampión CNOOC pripravuje stiahnutie z Kanady, USA a Veľkej Británie zo strachu zo sankcií

Čínsky ropný šampión CNOOC pripravuje stiahnutie z Kanady, USA a Veľkej Británie zo strachu zo sankcií
Written by pocox3

Popredný čínsky offshore producent ropy a zemného plynu CNOOC Ltd. sa pripravuje ukončiť svoje operácie v Británii, Kanade a Spojených štátoch kvôli obavám v Pekingu, že aktíva by mohli byť predmetom západných sankcií, uviedli zdroje z odvetvia.

Vzťahy medzi Čínou a Západom sú už dlho napäté v súvislosti s obchodom a otázkami ľudských práv a napätie sa zvýšilo po ruskej invázii na Ukrajinu, ktorú Čína odmietla usvedčiť.

Spojené štáty minulý týždeň uviedli, že Čína môže čeliť následkom, ak pomôže Rusku vyhnúť sa západným sankciám, ktoré zahŕňajú finančné opatrenia obmedzujúce prístup Ruska k cudzej mene a sťažujúce spracovanie medzinárodných platieb.

Čítaj viac:

Americký senátor podporuje premiéra Alberty v partnerstve v oblasti energetickej bezpečnosti

CNOOC to bezprostredne nekomentovalo.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Spoločnosti pravidelne prehodnocujú svoje portfóliá, no očakávaný odchod sa uskutoční menej ako desať rokov po tom, čo štátna CNOOC vstúpila do týchto troch krajín prostredníctvom akvizície kanadského Nexen v hodnote 15 miliárd USD. , operácia, ktorá premenila čínskeho šampióna na vedúceho svetový producent.

Aktíva, ktoré zahŕňajú podiely na veľkých ložiskách v Severnom mori, Mexickom zálive a veľké projekty kanadských ropných pieskov, produkujú podľa výpočtov agentúry Reuters približne 220 000 barelov ropného ekvivalentu denne (boed).


Kliknutím prehráte video:Federálna vláda oznamuje daňový úver CCUS


Federálna vláda oznamuje daňový úver CCUS

Minulý mesiac agentúra Reuters uviedla, že CNOOC najala Bank of America, aby pripravila predaj svojich aktív v Severnom mori, ktoré zahŕňajú podiel v jednom z najväčších polí v povodí.

CNOOC spustilo globálnu revíziu portfólia pred plánovaným verejným kótovaním na burze v Šanghaji koncom tohto mesiaca, ktoré je primárne zamerané na využitie alternatívneho financovania po tom, ako boli jeho americké akcie stiahnuté v októbri minulého roka, uviedli zdroje.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

Vyradenie bolo súčasťou rozhodnutia administratívy bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa z roku 2020, ktoré sa zameralo na niekoľko čínskych spoločností, o ktorých Washington povedal, že ich vlastní alebo kontroluje čínska armáda. Čína toto rozhodnutie odsúdila.

Čítaj viac:

Generálny riaditeľ MEG vidí „obrovský dopyt“ po rope z Alberty kvôli Ukrajine

CNOOC tiež využíva nárast cien ropy a plynu, ktorý spôsobila ruská invázia na Ukrajinu 24. februára, a dúfa, že priláka kupcov, keďže sa západné krajiny snažia rozšíriť domácu produkciu, aby nahradili energiu.

Keď sa CNOOC snaží opustiť Západ, snaží sa získať nové aktíva v Latinskej Amerike a Afrike a chce tiež uprednostniť rozvoj nových významných perspektív v Brazílii, Guyane a Ugande, uviedli zdroje.

‘Bolesť’

CNOOC sa snaží predať “okrajové a ťažko spravovateľné” aktíva v Británii, Kanade a Spojených štátoch, povedal agentúre Reuters vysoký priemyselný zdroj.

Všetky zdroje hovorili pod podmienkou anonymity vzhľadom na citlivosť problému.

Zdroj z odvetvia minulý mesiac uviedol, že vrcholový manažment CNOOC, vrátane predsedu Wanga Dongjina, považoval správu bývalých aktív Nexen za „nepohodlnú“ kvôli byrokracii a prevádzkovým nákladom, ktoré sú v porovnaní s rozvojovými krajinami vysoké.

Príbeh pokračuje pod inzerátom


Kliknutím prehráte video: „Projekt ropy Bay du Nord dostane „zelenú“Ropný projekt Bay du Nord dostáva „zelenú“


Ropný projekt Bay du Nord dostane „zelenú“ – 7. apríla 2022

CNOOC čelila prekážkam pôsobiacim najmä v Spojených štátoch, ako sú bezpečnostné previerky požadované Washingtonom, aby jeho čínske vedenie mohlo vstúpiť do krajiny, dodal zdroj.

„Aktíva, ako sú hlboké vody Mexického zálivu, sú technologicky náročné a CNOOC skutočne potrebovalo spolupracovať s partnermi, aby sa naučili, ale vedúcim predstaviteľom spoločnosti nebolo dovolené ani navštíviť kancelárie v USA. Celé tie roky to bola bolesť a skutočnosť, že Trumpova administratíva zaradila CNOOC na čiernu listinu, situáciu ešte zhoršila,“ uviedol zdroj.

Vo svojom prospekte pred IPO CNOOC uviedla, že môže čeliť dodatočným sankciám.

Čítaj viac:

USA a EÚ uzatvárajú partnerstvo s cieľom znížiť závislosť od ruskej energie

“Nemôžeme predpovedať, či spoločnosť alebo jej dcérske spoločnosti a partneri budú v budúcnosti ovplyvnení sankciami USA, ak sa zmenia politiky,” uviedla CNOOC.

Príbeh pokračuje pod inzerátom

V Spojených štátoch CNOOC vlastní aktíva v pobrežných bridlicových panvách Eagle Ford a Rocky Mountains, ako aj podiely v dvoch veľkých pobrežných poliach v Mexickom zálive, Appomattox a Stampede.

Jej hlavné aktívne projekty kanadských ropných pieskov sú Long Lake a Hangingstone v Alberte.

Alberta čelí strate zamestnania: opozícia

Energetická kritička Alberty NDP Kathleen Ganley uviedla, že energetický sektor provincie zápasí s rokmi problémov v dôsledku predtým nízkych cien ropy a pandémie COVID-19.

“Odchod CNOOC by mohol mať za následok okamžitú stratu pracovných miest a ďalšie ťažkosti pre pracovníkov,” uviedol Ganley vo vyhlásení. “Zároveň dúfam, že každý potenciálny kupec sa zaviaže k čistej nule, aby pomohol podnietiť investície a vytvoriť dlhodobé pracovné miesta v tomto odvetví.”

Dodala, že vládnuca Zjednotená konzervatívna strana v tomto sektore „zlyhala“, pričom poukázala na investíciu provincie vo výške 1,3 miliardy kanadských dolárov do projektu Keystone XL, ktorému bolo odobraté prezidentské povolenie, pretože nemala žiadny zjavný plán na čistú nulovú budúcnosť.

„Keďže náš energetický sektor naďalej čelí výzvam v dôsledku pandémie a prebiehajúcej globálnej energetickej transformácie, Alberta potrebuje novú provinčnú vládu, ktorá bude podporovať pracovníkov v energetike.

– so súbormi od Adama Toya, Global News

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment