Phone

Čína pripravuje plán na nájdenie Zeme 2.0 u Homo Sapiens 9. ľudského druhu (Správa o planéte Zem)

The Daily Galaxy
Written by pocox3

Zem videná z vesmíru

Dnešné príbehy siahajú od Stopárovho sprievodcu po Metaverze až po objavenie „mimoriadnych“ častíc bozónu W, ktoré sú v rozpore s chápaním fungovania vesmíru, s tým, ako staroveké a opakujúce sa klimatické zmeny mohli formovať ľudskú evolúciu a mnoho ďalších. a Správa o planéte Zem poskytuje popisné odkazy na titulky správ napísané poprednými vedeckými novinármi o mimoriadnych objavoch, technológiách, ľuďoch a udalostiach, ktoré menia naše znalosti o planéte Zem a budúcnosti ľudského druhu.

Homo sapiens je číslo 9. Kto bolo ostatných 8 ľudských druhov? Big Think sa pýta – “Bolo tam najmenej osem ďalších ľudských druhov, z ktorých niektoré tu boli oveľa dlhšie ako my. Kto boli? https://bigthink.com/the-

Stopárov sprievodca po Metavesmíreoznamuje Boson Protocol – „Keď tím Boson Protocol oznámil spustenie portálu Portal, prvého virtuálneho životného štýlu a obchodného ihriska na svete spájajúceho metavesmír s vesmírom, uvedomili sme si, že pojem „metaverza“ bolo pre mnohých ľudí ťažké pomenovať. »

Úradník Pentagonu potvrdil, že medzihviezdny meteor pravdepodobne vstúpil do našej slnečnej sústavy pred ôsmimi rokmi, informuje USA Today. “Dr. Joel Mozer, hlavný vedec velenia vesmírnych operácií, preskúmal správu “Objav meteoru medzihviezdneho pôvodu” o objavení sa meteoru v roku 2014 z “neviazanej hyperbolickej dráhy”, čiže medzihviezdneho priestoru. To znamená, že skala nebol jedným z mnohých objektov, ktoré sa počítajú v našej slnečnej sústave – namiesto toho prišiel spoza nášho známeho galaktického územia.

Čína pripravuje plán na nájdenie Zeme 2.0 –-Satelit bude prehľadávať Mliečnu dráhu pri hľadaní exoplanét obiehajúcich okolo hviezd ako Slnko, uvádza Nature.com. „Po vyslaní robotov na Mesiac, ich pristátí na Marse a vybudovaní vlastnej vesmírnej stanice sa Čína teraz pozerá na vzdialené slnečné sústavy. Tento mesiac vedci zverejnia podrobné plány prvej misie krajiny na objavenie exoplanét.

Čínska AI premení komerčný satelit na špionážny sledovač, ktorý dokáže presne sledovať malé objekty, informuje South China Morning Post. „Pokročilý systém umelej inteligencie vyvinutý čínskymi vojenskými výskumníkmi by mohol premeniť lacné komerčné satelity, ktoré už obiehajú okolo Zeme, na výkonné špionážne platformy schopné sledovať pohybujúce sa ciele malé ako auto s extrémnou presnosťou.

4 miliardy rokov stará kométa Oortovho oblaku 1000-krát väčšia ako hmotnosť impaktora, ktorý spôsobil vyhynutie dinosaurov, uvádza Maxwell Moe pre The Daily Galaxy. “Táto obrovská kométa – asi 80 míľ v priemere, viac ako dvojnásobok šírky Rhode Island – mieri k nám rýchlosťou 22 000 míľ za hodinu od okraja slnečnej sústavy. Našťastie sa nikdy nepriblíži bližšie ako miliardu míľ od Slnko, ktoré je o niečo ďalej od Zeme ako Saturn; a to bude rok 2031.

Rôzne formy života sa mohli vyvinúť skôr, ako sme si mysleli – Rôznorodý mikrobiálny život existoval na Zemi najmenej pred 3,75 miliardami rokov, naznačuje nová štúdia výskumníkov z UCL (University College London), ktorá spochybňuje konvenčný pohľad na začiatok života. “Pre štúdiu publikovanú v Science Advances výskumný tím analyzoval kameň veľkosti päste z Quebecu v Kanade, ktorého vek sa odhaduje na 3,75 až 4,28 miliardy rokov.”

„Mimoriadny“ objav častíc bozónu W je v rozpore s chápaním fungovania vesmíru „Nové meranie základnej častice fyziky po desaťročnom štúdiu spochybňuje teoretické pravidlá vedeckého „tajomstva“, uvádza The Guardian.

Fyzici sa blížia k ďalšiemu prelomu v časticovej fyzike – A hľadanie nášho vlastného pôvodu, uvádza SciTech Daily – „Fyzici sa približujú k pravej podstate neutrína – a mohli by byť bližšie k odpovedi na základnú otázku o našej vlastnej existencii.

Ako staré a opakujúce sa klimatické zmeny mohli formovať ľudskú evolúciu – Zmena biotopov má za následok, že sporný predok sa podieľa na vzostupe Homo sapiens a neandertálcov, uvádza Science News. “Na základe toho, ako načasovanie starovekých klimatických zmien korelovalo s príchodmi a odchodmi rôznych fosílnych druhov Homo, výskumníci vytvorili nový – a kontroverzný – pohľad na ľudskú evolúciu.”

Oblasť 51: Čo to je a čo sa tam deje? pýta sa Robert Lea pre Space.com – “Oblasť 51 je synonymom pre príbehy o UFO, vládne zakrývanie a potenciálne testovanie mimozemskej technológie.”

Ukradnuté zápisníky Charlesa Darwina sa vrátili po 22 rokoch -Dva zošity Charlesa Darwina, vrátane jedného s jeho ikonickým náčrtom Stromu života, boli anonymne vrátené do Cambridge University Library takmer 22 rokov po ich krádeži.

Ako vyzerajú mimozemšťania? –-Nemali by sme očakávať, že mimozemšťania budú vyzerať ako my. Tvory, ktoré vyzerajú ako chobotnice, vtáky či dokonca roboty, sú legitímne možnosti, uvádza Big Think. “Život je neuveriteľne rozmanitý, siaha od mikroskopických organizmov až po stromy veľkosti mrakodrapov. Hovorí sa, že rovnako rozmanitý je aj mimozemský život. Nie je veľa dôvodov veriť, že by mimozemšťania na seba vzali ľudské podoby. Možno, že chobotnica alebo stvorenie podobné vtákom Pretože všetky formy života chcú žiť čo najdlhšie, najpokročilejšími mimozemšťanmi by mohli byť plne mechanizovaní roboti.

Čo keby sa pri jednej z našich najbližších hviezd nachádzala planéta podobná Zemi? Len niečo vyše štyroch svetelných rokov od nás sú najbližšie susedné hviezdy našej slnečnej sústavy. Vo vzdialenosti 4,2 svetelných rokov je červený trpaslík Proxima Centauri; a len o niečo ďalej, 4,37 svetelných rokov ďaleko, binárny systém hviezd podobných Slnku – Alpha Centauri AB, uvádza Science Alert,

Facebook Whistleblower Wars, že Zuckerberg chce naplniť váš dom mikrofónmi.

Mongolský veterný pohreb –-V tomto krátkom filme mongolská filmárka z Montrealu Alisi Telengut používa ručne maľovanú animáciu na ilustráciu mongolskej posmrtnej ceremónie známej ako veterný pohreb, pri ktorej sa telo zosnulého nesie na vozíku, kým nespadne: všade pristátie tela sa potom stane jeho pohrebiskom. Telengut zachytáva tento rituál s poetickým nádychom, vrstvením olejových pastelov v oslnivom zobrazení neustále sa meniacich farieb a textúr, keď sa telesná forma povznáša z pozemského do nekonečna, uvádza Aeon.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment