Phone

Cena zlata stúpa, býci klopú na dvere za 2000 dolárov

Cena zlata stúpa, býci klopú na dvere za 2000 dolárov
Written by pocox3

Poznámka redaktora: Pri takejto volatilite na trhoch buďte informovaní o denných správach! Získajte naše rýchle zhrnutie dnešných správ, ktoré musíte vidieť, a názor odborníkov za pár minút. Zaregistrujte sa tu!


(Kitco News) – Ceny zlata a striebra sú výrazne vyššie a na začiatku obchodovania v USA v pondelok dosiahli päťtýždňové maximá. Prezentovaný je dopyt po prístrešku a nákup založený na grafoch. Júnové futures na zlato naposledy vzrástli o 23,40 USD na 1 998,30 USD a májový striebro Comex naposledy o 0,66 USD na 26,365 USD za uncu.

Globálne akciové trhy boli cez noc zmiešané. Americké akciové indexy ukazujú na nižšie otváracie pozície, keď sa začína denná seansa v New Yorku. Trhy v Hongkongu, Austrálii a vo veľkej časti Európy boli v pondelok pre veľkonočné sviatky zatvorené. Averzia voči riziku zostáva vysoká počas rusko-ukrajinskej vojny, ktorá nevykazuje žiadne známky toho, že by sa mala v dohľadnom čase skončiť, a vlne Covidu v Číne, ktorá uzavrela veľké mestá v druhej najväčšej svetovej ekonomike. Obchodníci s cennými papiermi sa zameriavajú aj na správy o ziskoch spoločností.

Charakteristickým znakom trhu na začiatku obchodného týždňa sú rastúce výnosy amerických štátnych dlhopisov. Výnos na 10-ročnej benchmarkovej štátnej pokladnici USA je v súčasnosti na úrovni 2,884 %. čo je viac ako trojročné maximum. Titulok od Dow Jones Newswires dnes znie: „Výpredaj štátnej pokladnice, najhorší za posledné desaťročia, otriasa investormi.“ Obavy z inflácie a agresívne jastrabia centrálna banka tlačili výnosy dlhopisov vyššie (ceny klesli). Ostro sledovaná výnosová krivka však nezaznamenáva inverziu 2-ročných a 10-ročných sadzieb, pretože 10-ročná sadzba zostáva vyššia ako 2-ročná.

Podľa nočných správ čínsky HDP v prvom štvrťroku medziročne vzrástol o 4,8 %, čo je lepšie, ako sa očakávalo. To je porovnateľné so 4,0 % nárastom v štvrtom štvrťroku minulého roka a konsenzuálnymi prognózami o 4,6 % náraste v prvom štvrťroku. Negatívnou stránkou však je, že maloobchodné tržby Číny za marec klesli o 3,5 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Maloobchodné tržby za prvé dva mesiace tohto roka medziročne vzrástli o 6,7 %. Predaj domov klesol v prvom štvrťroku o 25,6 %.
Ceny futures ropy Nymex sú dnes takmer na rovnakej úrovni a obchodujú sa okolo 107,00 USD za barel. Index amerického dolára je dnes na začiatku vyššie a blízko minulotýždňového dvojročného maxima.

Ekonomické údaje USA, ktoré majú vyjsť v pondelok, sú slabé a zahŕňajú index trhu s nehnuteľnosťami NAHB.

24-hodinová živá tabuľka zlata [Kitco Inc.]

Technicky, júnové futures býky na zlato majú silnú celkovú krátkodobú technickú výhodu. Ďalším cenovým cieľom Bulls smerom nahor je produkovať aprílové futures tesne nad hlavným odporom na 2 000,00 USD. Ďalším krátkodobým cenovým cieľom spoločnosti Bears je stlačiť ceny futures pod silnú technickú podporu na úrovni 1 950,00 USD. Prvý odpor je viditeľný pri 2 000,00 USD a potom pri 2 018,30 USD. Prvý support je viditeľný na nočnom minime 1 974,40 USD a potom na 1 962,70 USD. Wyckoff Market Rating: 7,5

24-hodinový graf peňazí v reálnom čase [ Kitco Inc. ]

Májové futures býky na striebro majú silnú celkovú krátkodobú technickú výhodu. Ďalším cenovým cieľom strieborných býkov smerom nahor je uzavrieť ceny nad silným technickým odporom na marcovom maxime 27,495 USD za uncu. Ďalším dolným cenovým cieľom pre medvede je uzavrieť ceny pod silnou podporou na 25,00 USD. Prvý odpor je viditeľný na 26,50 USD a potom na 27,00 USD. Ďalší support je 26,00 USD a potom nočné minimum 25,805 USD. Wyckoff Market Rating: 7,5.POZOR: Názory vyjadrené v tomto článku sú názormi autora a nemusia odrážať názory autora Spoločnosť Kitco Metals Inc. Autor vynaložil maximálne úsilie, aby zabezpečil presnosť poskytnutých informácií; ani Kitco Metals Inc. ani autor však nemôžu zaručiť takúto presnosť. Tento článok slúži výlučne na informačné účely. Toto nie je výzva na obchodovanie s komoditami, cennými papiermi alebo inými finančnými nástrojmi. Kitco Metals Inc. a autor tohto článku nenesú žiadnu zodpovednosť za straty a/alebo škody vyplývajúce z používania tejto publikácie.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment