Phone

Bolesť na pumpe? „Natankovanie“ týchto lacných elektrobicyklov stojí centy

Bolesť na pumpe?  „Natankovanie“ týchto lacných elektrobicyklov stojí centy
Written by pocox3

Ja viem, ja viem. Celý „Nepáčia sa vám ceny plynu? Jazdiť na bicykli!” znie pre väčšinu ľudí nudne a neprakticky. Ak ste to však ešte nevedeli, existuje oveľa praktickejšia alternatíva ku klasickým pedálovým bicyklom: zábavné a energeticky úsporné elektrobicykle! Teraz viac ako kedykoľvek predtým, s plynom ceny prudko stúpajú a výhľad na palivo je na obzore neistý, možno je čas znova premýšľať o e-bicykli.

Pozri, ak dokážeš šliapať celú jazdu, je to skvelé. Tmavé! Jednoduchým faktom však je, že len veľmi málo ľudí dochádzajúcich autom má trpezlivosť alebo fyzickú výdrž vymeniť svoju jazdu autom za namáhavé šliapanie do pedálov na starej 21-rýchlostnej. Elektrobicykle však mali obrovský úspech pri presviedčaní jazdcov, aby prešli na dve kolesá.

Elektrické bicykle v podstate odstraňujú bolesť z bicyklovania a menia dlhú a namáhavú jazdu na bicykli na kratšiu, rýchlejšiu a zábavnejšiu jazdu. Zatiaľ čo väčšina e-bicyklov má funkciu asistencie pri pedáloch, ktorá vám poskytuje užitočné stlačenie, zatiaľ čo vy poskytujete časť šliapania, mnohé (aspoň v USA) majú aj plynové páky, ktoré umožňujú riadiť ich ako mopedy, nie je potrebné šliapať do pedálov. Šliapanie je skvelé na cvičenie a je skvelé, že elektrobicykle túto možnosť ponúkajú. Niekedy sa však potrebujete len rýchlo dostať do práce a práve tam môže byť lacný elektrobicykel s ručným plynom dobrou alternatívou.

Elektrický bicykel Aventon Soltera

Úspory na čerpadle sú pôsobivé. Priemerná národná cena benzínu za galón v Spojených štátoch bola dnes 4,32 USD. V závislosti od vášho auta to môže trvať 20 až 50 míľ.

Ale na elektrobicykli? Za rovnakých 4,32 USD sa dostanete cez 2 000 míľ. Je to preto, že je smiešne lacné nabíjanie e-biku, a sú smiešne efektívne. Ak vlastníte e-bicykel, pravdepodobne si ani nevšimnete rozdiel vo svojom účte za elektrinu – ten totiž takmer nespotrebuje energiu.

Neveríte mi ? Tu je výpočet. Ak vezmeme do úvahy priemernú národnú cenu elektriny v Spojených štátoch amerických vo výške 0,10 kWh a priemernú účinnosť elektrobicykla približne 20 Wh/míľu, to sa rovná približne 0,002 USD za míľu alebo 5 míľ za cent elektriny. Ak cestujete do mesta a idete na 8 km dlhú cestu, môžete to urobiť na e-biku za cenu jedného lepiaceho centu zapichnutého do spodnej časti držiaka pohárov v aute.

Potom zvážte úsporu parkovného, ​​poistenia, platieb za auto, opotrebovania auta atď. Mnoho ľudí využilo tieto úspory a prešli z rodín s dvoma autami na rodiny s jedným autom a elektrobicyklom. Niektorí dokonca úplne zavrhli autá v prospech e-bicyklov, čím ušetrili desiatky tisíc dolárov. Jedna žena v San Franciscu napríklad vypočítala, že za sedem rokov ušetrila 50 000 dolárov prechodom na e-bike.

elektrický stepper xp
Krok za krokom Electric XP

Je riešením lacný elektrobicykel?

Samozrejme, existuje niekoľko veľmi pekných elektrobicyklov. Ceny môžu ľahko vyletieť do rozsahu niekoľkých tisíc dolárov. Testoval som niekoľko týchto drahých e-bicyklov a áno, v skutočnosti dostanete lepší bicykel za cenu.

Ak je však cieľom ušetriť peniaze, nemusíte míňať tisíce dolárov. Existujú aj skvelé možnosti na cenovo dostupnejšom konci spektra. A v závislosti od toho, kde žijete, môžu zaplatiť za seba v priebehu niekoľkých mesiacov. Cenu si samozrejme budete musieť vyrátať sami, ale s nádržou plynu, ktorá sa v súčasnosti blíži k 60-100 dolárom v závislosti od veľkosti vašej nádrže, môžete vidieť, ako rýchlo sa e-bike dokáže zaplatiť.

Potom zvážte ďalšie faktory, ako je cena parkovania. V San Franciscu, kde parkovanie stojí v priemere 350 dolárov mesačne, sa elektrický bicykel za 1 000 dolárov zaplatí za menej ako tri mesiace! Aj keď máte elektrické auto, samotná cena parkovania môže byť skvelým dôvodom na upgrade na elektrický bicykel na mnohé cesty.

A našťastie je k dispozícii množstvo dobrých elektrobicyklov za rozumnú cenu. Vo všeobecnosti odporúčam vyhnúť sa čomukoľvek pod 600 dolárov, pretože e-bicykle sú v tejto cenovej hladine väčšinou na jedno použitie. Ale okolo 800 až 1 300 dolárov je to sladká bodka pre vysokohodnotné e-bicykle.

Nedávno som zostavil niektoré z najlepších e-bicyklov, ktoré som testoval vo všetkých cenových reláciách (medzi viac ako 100 e-bicyklami za posledné dva roky), ale nižšie sa podelím o niektoré z najlepších možností rozpočtu, ktoré by boli ideálne na odľahčenie. bolesť pumpy bez toho, aby si vyžadovala obrovské počiatočné náklady.

Elektrický XP 2.0 (999 USD): Toto je momentálne jeden z mojich obľúbených elektrobicyklov za vaše peniaze. Dokáže dosiahnuť vysokú rýchlosť až 28 mph, má celkom slušný dojazd najmenej 20 míľ (hoci mnohé e-bicykle môžu ísť ďalej) a je dodávaný s predným odpružením, zadným nosičom, blatníkmi, svetlami a ďalšími súčasťami štandardnej výbavy. Navyše, skladacia povaha znamená, že si ho môžete vziať aj do autobusu alebo si ho nechať v kufri auta, ak chcete ísť na okraj mesta a potom prejsť posledných pár kilometrov, čím ušetríte benzín a poplatky za parkovanie. Pozrite si moju úplnú recenziu tu.

Electric XP LITE (799 dolárov):

Lectric XP LITE je malým bratom Lectric XP 2.0 zhora. Nie je to také dobré ako bicykel, ale pre niektorých jazdcov to môže byť tá najlepšia voľba. Stále má dobrý výkon, vrátane najvyššej rýchlosti 20 mph a dojazdu až 40 míľ s asistenciou pedálov. Má však o 18 % menšiu batériu ako XP 2.0, takže dojazd len na plyn nie je taký dobrý – možno len 15 míľ, ak jazdíte naozaj tvrdo. Ak však potrebujete cestovať len 15 míľ alebo menej (čo platí pre väčšinu obyvateľov miest), toto môže byť lístok pre vás. Je to tiež jednorýchlostný bicykel bez odpruženia, takže sa vzdáte niekoľkých krajších funkcií XP 2.0. Ale ak vám vyhovuje singlespeed, odmení vás oveľa ľahšou hmotnosťou 46 libier. Po úplnom zložení je tiež menší, čo znamená, že je ešte jednoduchšie zdvihnúť a uložiť do kufra auta alebo na zadné sedadlo. Určite stojí za to pozrieť sa, ak sa snažíte získať úžasný e-bike za menej ako 800 dolárov. Celú moju recenziu si môžete pozrieť tu.

Ride1Up Roadster V2 (1 045 USD): Tento nemá škrtiacu klapku, ale vďaka silnému pedálovému asistentu vám motor pomôže dosiahnuť rýchlosť až 25 mph, pokiaľ budete šliapať trochu sami. Bicykel je super ľahký na e-bike s hmotnosťou iba 32 libier. Je jednorýchlostný a využíva remeňový pohon, čo znamená, že už nikdy nebudete musieť riešiť problémy s reťazou alebo údržbu. Jazda má skôr športový, dopredu naklonený pocit z cestného bicykla. Pre niektorých to bude skvelé, no iní môžu uprednostňovať pokojnú, priamu jazdu. Ak je to vaša vec, môžete získať uvoľnenejšiu jazdeckú pozíciu na firemnej sérii Ride1Up 500 v hodnote 1 399 dolárov. Pozrite si moju úplnú recenziu tu.

Rad Power Bikes RadMission (1 199 dolárov): RadMission je konvenčnejší elektrobicykel v štýle metra, ktorý sa mnohým novým aj starým jazdcom môže zdať známejší. Môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť 20 mph a prejsť 20 až 40 míľ, v závislosti od toho, či plánujete pomáhať pedálom alebo nie. Navyše je pomerne ľahký v porovnaní s väčšinou elektrobicyklov s hmotnosťou iba 47 libier. Je to jedna rýchlosť, ale zdá sa, že funguje dobre aj v miernych kopcoch. Rad tiež uviedol na trh nový e-bike nedávno známy ako RadExpand 5. Má podobné výkonové špecifikácie (hoci o niečo väčší dojazd v porovnaní s väčšou batériou), ale prichádza v skladacom ráme s veľkými pneumatikami. S cenou 1 499 dolárov je o niečo drahší, no môže ísť skôr o typ vozidla, ktorý hľadáte. Pozrite si moju úplnú recenziu tu.

Jeden cestujúci (1 199 USD): Aventon Soltera je prekvapivo kvalitný elektrický bicykel za danú cenu. Má maximálnu rýchlosť 20 mph a veľmi dobre integrovanú batériu, ktorá sa skrýva v ráme, no stále je odnímateľná pre nabíjanie. Je to tiež veľmi dopredu naklonený mestský elektrobicykel, ale prichádza s funkciami zameranými viac na mesto, ako sú zadné svetlá zabudované priamo do rámu. K dispozícii je plynový a asistenčný pedál a bicykel je k dispozícii ako jednorýchlostný alebo 7-rýchlostný. Pozrite si moju úplnú recenziu tu.

Existuje toľko dobrých elektrobicyklov v širokom cenovom rozpätí, že si takmer určite nájde niečo pre každého.

Ale ak máte obmedzený rozpočet a snažíte sa začať lacno, toto sú skvelé možnosti, ako vás efektívne rozbehnúť.

FTC: Používame automatické pridružené odkazy generujúce príjmy. Po.


Prihláste sa na odber Electrek na YouTube pre exkluzívne videá a prihláste sa na odber podcastu.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment