Phone

Blackmagic spúšťa DaVinci Resolve 18 s cloudovou spoluprácou v reálnom čase

Steve Dent
Written by pocox3

Blackmagic Design predstavil sériu nových produktov, vrátane aplikácie na úpravu videa/korekcie farieb DaVinci Resolve 18 a Blackmagic Cloud, cloudového systému spolupráce určeného pre redaktorov, VFX umelcov a ďalších. Spustila tiež sieťový úložný box „Cloud Store“, ktorý používa dobre vyzerajúci kryt.

Kľúčovým produktom je DaVinci Resolve 18, ktorý teraz obsahuje funkciu s názvom Blackmagic Cloud, ktorá má pomôcť tvorcom obsahu spolupracovať. Viacerí používatelia na celom svete môžu okamžite zdieľať projekty, čo umožňuje redaktorom, koloristom, VFX umelcom a zvukovým inžinierom spolupracovať v reálnom čase na rovnakej časovej osi.

Blackmagic Design odhaľuje „Cloud Store“ s rovnakým puzdrom ako jeho eGPU

dizajn čiernej mágie

Veľkú časť z toho tvorí aplikácia Blackmagic Proxy Generator, ktorá automaticky generuje malé proxy video súbory (H.264, H.265 a Apple ProRes), ktoré je možné rýchlo prenášať cez internet. Myšlienkou je, že vzdialení editori by mohli dokončiť svoju prácu na serveroch proxy a potom sa kolorista alebo editor VFX automaticky znova pripojil k oveľa väčším súborom pôvodného fotoaparátu. Obsahuje tiež novú správu umiestnenia inteligentných médií, vďaka čomu nie je potrebné manuálne prepájať alebo vyhľadávať videá, hudbu a iné položky.

Resolve 18 tiež predstavuje nové kreatívne funkcie, z ktorých najväčšou je nová maska ​​objektu, ktorá dokáže rozpoznať a sledovať tisíce typov objektov. „DaVinci Neural Engine intuitívne izoluje zvieratá, vozidlá, ľudí a jedlo spolu s nespočetnými ďalšími prvkami pre pokročilú kalibráciu a aplikáciu vedľajších účinkov,“ napísal Blackmagic v tlačovej správe.

Umožňuje vám tiež vytvoriť 3D hĺbkovú matnú plochu na rýchle zafarbenie popredia oddelene od pozadia. Ďalšou skvelou funkciou, ktorú predviedol, bol sledovač skreslenia, ktorý vám umožňuje vytvoriť sieť na zložitých objektoch, ako je logo na niečiom tričku, a potom ho vymazať alebo nahradiť niečím iným spôsobom, ktorý pôsobí prirodzene a realisticky.

Je tu množstvo ďalších nových funkcií, ako napríklad „ultra beauty“ pre korekčné kozmetické práce, nové prechody, vylepšená podpora titulkov a ďalšie – prehľad nájdete v tlačovej správe Blackmagic. Beta verzia DaVinci Resolve 18 je teraz k dispozícii na stiahnutie zadarmo alebo môžete zaplatiť 295 dolárov za verziu Studio.

Blackmagic tiež oznámil Cloud Store, sieťovo pripojené úložisko, ktoré používa rovnaký kryt ako jeho eGPU pre Intel Mac. Myšlienka je, že ho môžete nahrať s 20 TB, 80 TB alebo 320 TB úložného priestoru postaveného z vysokorýchlostných M.2 SSD. Používa konfiguráciu RAID 5 na odolnosť voči chybám a má dostatočnú rýchlosť na úplné nasýtenie všetkých štyroch 10G ethernetových pripojení. „Je to také rýchle, že úpravy z viacerých kamier sú neuveriteľne plynulé, dokonca aj pri použití s ​​obrovskými súbormi digitálnych fotoaparátov,“ uviedla spoločnosť.

Blackmagic použil kryt eGPU, pretože vyzerá primerane profesionálne a je tiež takmer tichý, takže ho možno umiestniť priamo na stôl. Každý port je možné zapojiť do samostatného počítača alebo použiť spoločne pre 40G Ethernet. Má vstavaný adaptér USB-C na Ethernet, takže ho možno zapojiť priamo do portu USB-C na notebooku, napríklad pri práci s lokalizáciou. Dokáže synchronizovať zábery s viacerými editormi pomocou súborov Dropbox, ktoré je možné automaticky presunúť do Blackmagic Cloud pre spoluprácu.

Cloud Store je určený pre profesionálne inštalácie. Jeho cena je teda 10 000 $ za 20 TB model a 30 000 $ za 80 TB model (toto úložisko zahŕňa dodatočné potrebné paritné disky RAID 5). Neexistuje žiadna cena za 320 GB box, ale môže stáť viac ako 100 000 dolárov. Ak je to všetko príliš veľa, Blackmagic Design tiež odhalil Cloud Store Mini s cenou 3 000 USD za 10 TB s menším počtom portov a RAID 0 (bez redundancie), ako aj Cloud Pod za 395 USD, konfiguráciu „prineste si vlastnú“. váš vlastný disk s pripojením 10G.

Blackmagic Design odhaľuje „Cloud Store“ s rovnakým puzdrom ako jeho eGPU

dizajn čiernej mágie

Nakoniec spoločnosť Blackmagic uviedla na trh HyperDeck Shuttle HD, rekordér/prehrávač navrhnutý pre stolné použitie s produktmi ako Atem Mini switcher. Môžete prehrávať médiá z jednotiek USB-C alebo SD kariet alebo nahrávať signál HDMI z fotoaparátu alebo iného zdroja. Odtiaľ sa môžete posúvať v záberoch pomocou otočného kolieska a dokonca ho použiť ako teleprompter. HyperDeck Shuttle HD je teraz k dispozícii za 495 dolárov.

Všetky produkty odporúčané spoločnosťou Engadget vyberá náš redakčný tím nezávisle od našej materskej spoločnosti. Niektoré z našich príbehov obsahujú pridružené odkazy. Ak si niečo zakúpite prostredníctvom jedného z týchto odkazov, môžeme získať províziu pre pridruženú spoločnosť.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment