Phone

Apple začal testovať nový kremík M2 na deviatich pripravovaných počítačoch Mac

Apple začal testovať nový kremík M2 na deviatich pripravovaných počítačoch Mac
Written by pocox3

Táto stránka môže zarábať pridružené provízie z odkazov na tejto stránke. Podmienky používania.

Apple spôsobil rozruch predstavením vlastných M1 SoC v roku 2020. Pôvodný čip M1 teraz vyzerá kuriózne, keď boli vydané varianty Pro, Max a Ultra a Apple sa teraz pripravuje na druhé kolo svojho útoku. na kremíku. . Spoločnosť vraj usilovne pracuje na sledovacom čipe, ktorý sa predvídateľne volá M2. Nie je to veľké prekvapenie, keďže M1 Ultra počas svojho podujatia Peek Performance vyhlásil za najnovší čip v rodine. Protokoly vývojárov ukazujú, že nové čipy sa už testujú a v roku 2022 sa objavia v množstve nových a modernizovaných počítačov Mac.

Mark Gurman zo spoločnosti Bloomberg má prehľad a hovorí, že v súčasnosti sa testujú štyri rôzne čipy M2. Nové SoC sa dostanú do vlajkovej lode spoločnosti Mac Pro, ako aj do niekoľkých nových modelov v priebehu budúceho roka. Mac Pro je jediný počítač, ktorý Apple predáva a ktorý stále používa kremík Intel, takže pre mnohých z nás je najzaujímavejší náhradný čip. Ak totiž M1 Ultra so 114 miliardami tranzistorov nie je dostatočne výkonný pre Pro, všetko, s čím prišli, musí byť (doslova) obrovské. Príchod M2 je navrhnutý tak, aby posilnil oddanosť spoločnosti Macu, ktorý sa roky trápil s čipmi Intel a zvláštnymi rozhodnutiami o dizajne. Apple začal tento trend popierať so svojimi modelmi založenými na M1, dokonca zašiel tak ďaleko, že vrátil funkcie, ktoré predtým odstránil. To zahŕňa stále populárny MagSafe, ako aj veci ako HDMI a čítačky SD kariet.

Jediným novým modelom na obzore pre Apple je základný Macbook Pro s M2 SoC. Hoci spoločnosť v súčasnosti predáva „lacný“ 13″ model za 1 299 dolárov, je to čudná kačica. Používa základný čip M1, čo je rovnaký čip používaný v iPadoch Pro a Air. To robí jeho zaradenie do „Pro“ stroja otázne. Vylepšená verzia M2 pridá do GPU ďalšie dve jadrá, pričom klesne z ôsmich na desať. CPU strana čipu zostane v osemjadrovom dizajne. To mu dáva štyri výkonné jadrá a štyri efektívne jadrá.

Rovnaký čip M2 si nájde cestu do prepracovaného Macbooku Air. Air prekvapivo používa rovnaký „klinový“ dizajn, odkedy ho Steve Jobs vytiahol z manilskej obálky v roku 2008. V priebehu rokov došlo k malým zmenám, najmä v roku 2020, keď dostal novú klávesnicu a novú obrazovku. Ale pre rok 2022 to bude úplne nový dizajn. Povesti naznačujú, že sa bude riadiť pokynmi od Macbook Pros s tvarom „plochej tehly“. Rovnako ako tie počítače ponúkne aj MagSafe a možno aj trochu viac I/O. Aktuálny model obsahuje iba dva porty USB-C a konektor pre slúchadlá.

14″ a 16″ Macbook Pro dostanú čipy M2 Pro a Max a budú úplne rovnaké okrem veľkosti. Aktualizovaný M2 Max pridá ďalšie dve jadrá CPU, z desiatich na 12. GPU získa ďalších šesť jadier, celkovo z 32 na 38. Protokoly vývojárov ukazujú, že príde so 64 GB pamäte, čo je v súčasnosti možné iba vo verzii Max.

Spoločnosť tiež testuje vylepšený Mac Mini, ktorý sa v súčasnosti dodáva s kremíkom M1. Zjavne sa snaží preklenúť priepasť medzi Mini a Mac Studio. Rozdiel výkonu medzi pôvodným M1 a Ultra v štúdiu pokrýva celú zostavu čipov spoločnosti. Apple sa to snaží napraviť bez kanibalizácie predaja. Zvažuje buď M1 Pro alebo Max v novom Mini, alebo nejakú verziu čipu M2.

Prirodzene, všetky oči sa upierajú na čokoľvek, čo nahradí procesory Intel Xeon v súčasnosti v Macu Pro. Väčšina ľudí predpovedá, že rovnako ako Apple zvolil dizajn double-Max pre M1 Ultra v štúdiu, Pro bude mať usporiadanie quad-Max. Keďže M1 Ultra sú dva Max čipy spojené dohromady, to znamená, že sú kombinované štyri M2 Max čipy. To by znamenalo 40-jadrový CPU a 96-jadrový GPU. WWDC je hneď za rohom, takže dúfajme, že bude odhalený aspoň jeden z týchto nových modelov. Zvyšok by mohol doraziť na jej materiálnu akciu v októbri.

Teraz si prečítajte:

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment