Phone

Apple stále nezachytil podvodné aplikácie a tentoraz sú na Macu

Apple stále nezachytil podvodné aplikácie a tentoraz sú na Macu
Written by pocox3

Podvodný lovec/vývojár aplikácií Kosta Eleftheriou, známy tým, že si všimol strašné podvody, ktoré presahujú proces hodnotenia spoločnosti Apple, opäť upozornil na novú generáciu pochybných aplikácií predávaných prostredníctvom App Store. Tentoraz sú na Macu a používajú vyskakovacie okná, ktoré mimoriadne sťažujú ukončenie aplikácie bez prijatia premrštených cien predplatného – a to všetko bez toho, aby si to Apple všimol, napriek jeho argumentu, že jeho aplikácie pre proces kontroly aplikácií chránia zariadenia a používateľov.

Aplikácia, ktorá začala lov, ktorý sa zdá byť objavil Edoardo Vacchi, sa volá Môj metronóm. Podľa Vacchi, Eleftheriou a používateľských recenzií sa aplikácia sama uzamkne a nedovolí vám ju ukončiť pomocou klávesových skratiek alebo panela s ponukami, kým neprijmete predplatné 9,99 $ mesačne. (Môže ho však prinútiť skončiť.) Povedal Eleftheriou Okraj že „zdá sa, že tento vývojár v priebehu rokov experimentoval s rôznymi technikami, aby zabránil ľuďom vypnúť paywall“, čo nás poukazuje na niekoľko ďalších aplikácií, ktoré sú stále v obchode s podobným správaním – k tomu sa dostaneme o chvíľu.

Niekedy po Eleftheriou tweetoval o My Metronome, aplikácia bola zjavne odstránená z obchodu. Pri pokuse o otvorenie odkazu sa zobrazí správa, že v mojom regióne už nie je k dispozícii. (Aj keď, aby bolo jasné, pravdepodobne by ste sa nemali pokúšať stiahnuť si ju ani žiadnu z aplikácií, o ktorých sa budeme baviť.) Apple neodpovedal na Okrajpožiadať o spätnú väzbu, či to bol on, kto aplikáciu odstránil, alebo ako prešla kontrolou aplikácie.

Tým sa však príbeh nekončí. Ako vývojár Jeff Johnson objavil, spoločnosť, ktorá vytvorila aplikáciu metronóm, Music Paradise, LLC, má spojenie s kolegom vývojárom App Store Groove Vibes. Zásady ochrany osobných údajov uvedené na webových stránkach oboch vývojárov (ktoré sú prepojené na ich stránkach App Store) uvádzajú, že sú zaregistrovaní na rovnakej adrese a obe uvádzajú rovnakú právnickú osobu, Akadem GmbH.

Okraj sa rozhodli tieto aplikácie otestovať sami, a tak sme zavítali do obchodu Mac App Store a stiahli si ďalšiu aplikáciu Music Paradise Player, Music Paradise Player, ako aj úplný katalóg aplikácií pre Mac od Groove Vibes. Všetky mali okamžite vyskakovacie okno so žiadosťou o peniaze vo forme opakovaného predplatného (zvyčajne okolo ceny 10 dolárov mesačne, dajte alebo vezmite pár dolárov). Tri z aplikácií Groove Vibes fungovali slušne – môžete ich ukončiť pomocou panela s ponukami alebo stlačením Command+Q.

Dve aplikácie od vývojára však spolu s prehrávačom Music Paradise Player zašedli možnosť Exit na paneli s ponukami a neumožnia vám stlačiť štandardné červené tlačidlo zatvorenia. Nepomohli ani klávesové skratky; zostali otvorené, aj keď som spamoval Command+Q, Command+W a únikové tlačidlo.

Aplikácia by to nemala byť schopná urobiť hneď, ako ju otvoríte.

Aplikácie vám úplne neblokujú prístup k vášmu počítaču ako ransomvér, ktorý sa často dostáva do titulkov, pretože existujú aj iné spôsoby, ako ich zatvoriť, aj keď neviete, ako ich zastaviť. Prehrávač Music Paradise Player má na obrazovke ponuky tlačidlo „X“ a keď naň klepnete, obrazovka predplatného zmizne a aplikáciu môžete ukončiť ako zvyčajne. FX Tool Box má malé tlačidlo „Možno neskôr“, ktoré robí to isté. All To MP3 Converter má podobné tlačidlo „dovoľte mi vstúpiť do aplikácie, aby som ju mohol zavrieť“, ale je to zďaleka najhorší priestupok, pokiaľ ide o jeho skrytie. Je to text, ktorý hovorí „pokračujte v limitovanej edícii“, vložený medzi ostatné kusy textu bez zjavných známok, že ide v skutočnosti o odkaz.

Tlačidlo, ktoré vám umožní ukončiť All To MP3 Converter, je takmer také nenápadné, ako by mohlo byť, bez toho, aby bolo doslova neviditeľné.

Ale skutočnosť, že skúsený používateľ môže tieto aplikácie v prípade potreby zavrieť, neospravedlňuje ich existenciu v obchode. Teoreticky ich mala App Review vyskúšať a odmietnuť pre porušenie pokynov spoločnosti Apple. Je frustrujúce vidieť, ako tieto aplikácie prekĺznu cez sieť Apple, keď existuje množstvo iných príkladov vývojárov, ktorí sú uhryznutí. zo zjavne svojvoľných dôvodov (alebo dokonca len nasledovať príklad spoločnosti Apple).

Apple však nechal prekĺznuť cez trhliny mnohým ďalším podvodným aplikáciám, ktoré očividne porušujú jeho pravidlá. Eleftheriou už objavila aplikáciu pre iPhone, ktorá bude fungovať, len ak ju dobre ohodnotíte, ako aj hry pre deti, ktoré sa po otvorení z určitej krajiny zmenili na skutočné herné aplikácie. Spoločnosť aktualizovala svoje pravidlá v snahe znížiť príťažlivosť vytvárania podvodných aplikácií, ale nedokáže tieto pravidlá presadzovať.

Apple zároveň naďalej tvrdí, že majitelia iPhonov by mali mať možnosť inštalovať aplikácie len z jeho obchodu, aby mohol kontrolovať softvér. Spoločnosť sa vehementne stavia proti legislatíve, ktorá by ju nútila povoliť sťahovanie aplikácií alebo ich inštaláciu z iných zdrojov, pričom tvrdí, že nedostatok monopolu na App Store by vystavil používateľov všetkým druhom zneužitia, podvodom a malvéru. (Keď sme minulý rok skontrolovali, tím App Review mal iba 500 ľudí, ktorí boli poverení herkulovskou úlohou zabezpečiť každá aplikácia v obchode dodržuj pravidlá.)

Čo je horšie, v prípade aplikácií, ktoré sme dnes testovali, neexistuje žiadny zrejmý spôsob, ako ich nahlásiť z obchodu Mac App Store. Apple pridal do obchodu s aplikáciami na iOS tlačidlo „Nahlásiť problém“ a povedal, že to bude v Monterey, ale môj Mac je plne aktualizovaný a nikde ho nemôžem nájsť. ja môcť nahláste aplikácie tak, že prejdete na reportaproblem.apple.com, prihlásite sa do môjho účtu Apple a budete postupovať podľa postupu tam, ale úprimne povedané, to nie je niečo, čo väčšina ľudí urobí.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment