Phone

Apple pomáha dodávateľom rýchlo urýchliť využívanie obnoviteľnej energie na celom svete

Apple pomáha dodávateľom rýchlo urýchliť využívanie obnoviteľnej energie na celom svete
Written by pocox3

CUPERTINO, Kalifornia –(BUSINESS WIRE)–Spoločnosť Apple® dnes oznámila, že jej dodávatelia za posledný rok viac ako zdvojnásobili spotrebu čistej energie, pričom dnes je v prevádzke viac ako 10 gigawattov z takmer 16 gigawattov celkových záväzkov v nasledujúcich rokoch. V roku 2021 tieto obnoviteľné projekty zabránili 13,9 miliónom metrických ton emisií uhlíka. Projekty online dnes podporia zníženie emisií skleníkových plynov, ktoré sa rovná vyradeniu 3 miliónov áut z ciest na jeden rok.

Apple neustále spolupracuje so svojím globálnym dodávateľským reťazcom na urýchlení a podpore svojho prechodu na čistú energiu. K dnešnému dňu sa 213 hlavných výrobných partnerov spoločnosti zaviazalo poháňať celú produkciu Apple obnoviteľnou elektrinou v 25 krajinách. Desiatky nových záväzkov, ktoré boli dnes oznámené, urýchlia pokrok smerom k cieľu spoločnosti Apple do roku 2030 stať sa uhlíkovo neutrálnym v rámci celého dodávateľského reťazca. Apple je pre svoje globálne operácie od roku 2020 uhlíkovo neutrálny.

„Sme hrdí, že toľko našich priemyselných partnerov sa zapojilo do našej naliehavej práce na riešení klimatickej krízy výrobou väčšieho množstva obnoviteľnej energie na celom svete,“ povedala Lisa Jackson, viceprezidentka pre životné prostredie, politiku a sociálne iniciatívy spoločnosti Apple. „Čistá energia je dobrá pre podnikanie aj pre planétu. Zdieľaním toho, čo sme sa naučili z nášho vlastného prechodu na obnoviteľnú energiu, pomáhame viesť cestu k zelenšej budúcnosti.

Záväzky dodávateľov a globálne energetické projekty

Okrem záväzkov v oblasti čistej energie, ktoré prijalo 213 výrobných partnerov, Apple investuje priamo do projektov obnoviteľnej energie po celom svete, vrátane takmer 500 megawattov solárnych a iných projektov obnoviteľnej energie v Číne a Spojených štátoch. Japonsko na pokrytie časti upstream emisií . Na podporu podnikov pri prechode na čistú energiu spoločnosť Apple zdieľa údaje a ponúka školiace materiály s informáciami špecifickými pre daný trh. Tieto zdroje pomohli podnietiť nové riešenia čistej energie na celom svete.

V Európe sa v minulom roku zaviazalo k čistej energii 11 nových dodávateľov vrátane Infineon, Viscom AG a Lumileds, čím sa celkový počet zvýšil na 25 európskych spoločností. Nasadzujú celý rad riešení pre čistú energiu, vrátane Infineon využívajúceho solárnu energiu na mieste v Nemecku a Rakúsku a DSM Engineering Materials na podporu veterného projektu v Holandsku. Apple už podporil dva dánske projekty v oblasti obnoviteľnej energie, vrátane veľkého solárneho parku neďaleko Thistedu a veternej farmy neďaleko Esbjergu, ktoré oba poháňajú dátové centrum Apple v krajine. Spoločnosť zvažuje aj ďalšie kroky na riešenie zákazníckeho využívania produktov v regióne.

V Spojených štátoch Apple priamo investuje do projektu Radian Solar IP s rozlohou 2 300 akrov v Brown County v Texase. Projekt vygeneruje 300 megawattov elektriny, keď sa výstavba skončí koncom tohto roka. Spoločnosť Apple túto investíciu pomohla osloviť spotrebitelia elektriny, ktorú používajú na nabíjanie svojich zariadení Apple, čo predstavuje 22 % hrubej uhlíkovej stopy spoločnosti.

Dodávatelia spoločnosti Apple s prevádzkami v Spojených štátoch sa tiež naďalej zaväzujú k čistej energii, s pozoruhodnými novými záväzkami od spoločnosti DuPont so sídlom vo Wilmingtone v štáte Delaware; a Micron Technology, Inc., so sídlom v Boise, Idaho, dnes oznámili. Dodávatelia Apple Solvay a Corning už pomáhajú podporovať niektoré z najväčších solárnych fariem v Severnej Karolíne a Južnej Karolíne ako súčasť svojho záväzku voči spoločnosti Apple.

V Číne sa minulý rok do programu zapojilo 23 nových dodávateľov. Takmer všetci hlavní dodávatelia spoločnosti Apple so sídlom v Číne sa zaviazali používať čistú energiu na výrobu spoločnosti Apple s mnohými solárnymi budovami na mieste a zároveň podporovať prechod krajiny na obnoviteľnú energiu. To zahŕňa nové záväzky od dodávateľov, ako je Ruicycle, ktorá bude využívať čistú energiu vo svojich recyklačných procesoch pre Apple. V roku 2018 spoločnosť Apple prijala inovatívny prístup k urýchleniu pokroku v oblasti obnoviteľnej energie v Číne spustením Čínskeho fondu čistej energie. Prostredníctvom tohto prvého investičného fondu svojho druhu Apple a jeho dodávatelia spoločne investovali do 465 megawattov čistej energie.

V Japonsku sa pre podniky objavujú nové možnosti čistej energie, pretože zmluvy o nákupe energie sú čoraz dostupnejšie. Tam, kde sa korporátni nákupcovia energie predtým obmedzovali na solárny certifikát a neviazané strešné možnosti, spoločná obhajoba ďalej otvorila trh. Dvadsať nových dodávateľov sa minulý rok zaviazalo poskytovať čistú energiu v Japonsku, vrátane spoločností Kioxia Corporation a Sharp Corporation. Nitto Denko a mnohí ďalší dodávatelia Apple investovali do solárnej energie na mieste a Keiwa pokrýva svoju záťaž Apple energiou z veterného projektu mimo Tokia.

V Južnej Kórei spoločnosť LG Display Co. Ltd. a Samsung SDI sa zaviazali používať čistú energiu pre všetku produkciu Apple. Tento prírastok do programu stavia na významnom pokroku za posledný rok, pričom celkovo 13 dodávateľov sa zaviazalo poskytovať čistú energiu online.

Na trhoch, kde dodávatelia čelia osobitným problémom v súvislosti s prístupom k čistej, nákladovo efektívnej energii, Apple spolupracuje s partnermi na prelomení prekážok prostredníctvom inovácií a politickej angažovanosti.

Vplyv čistej energie na spoločenstvo

Keďže Apple naďalej urýchľuje pokrok smerom k uhlíkovej neutralite v rámci svojho globálneho dodávateľského reťazca, spoločnosť sa zameriava aj na podporu komunít, ktoré sú klimatickou zmenou najviac zasiahnuté. Apple prostredníctvom svojho programu Power for Impact poskytuje znevýhodneným miestnym komunitám po celom svete prístup k obnoviteľnej energii a zároveň podporuje ekonomický rast a sociálny vplyv.

V súčasnosti solárne projekty v Kolumbii, na Filipínach a v Južnej Afrike poskytujú cenovo dostupnú a spoľahlivú elektrinu komunitám, ktoré čelia významným energetickým problémom. Apple pokračuje v rozširovaní programu do ďalších častí sveta vrátane Izraela, Nigérie, Thajska a Vietnamu. Tieto projekty vytvárajú pracovné miesta a vedú k úsporám energie, ktoré možno opätovne investovať do miestnych komunít. Apple zachováva environmentálne atribúty každého projektu a komunity využívajú úspory energie na podporu ekonomického rastu, vzdelávania, zdravia a iných sociálnych iniciatív.

Ďalšie informácie nájdete v aktualizácii programu čistej energie dodávateľov spoločnosti Apple. Viac informácií o environmentálnych iniciatívach spoločnosti Apple nájdete na stránke apple.com/environment.

Spoločnosť Apple priniesla revolúciu v osobných technológiách predstavením počítačov Macintosh v roku 1984. Dnes je spoločnosť Apple svetovým lídrom v inováciách so zariadeniami iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a Apple TV. Päť softvérových platforiem Apple – iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS – poskytuje bezproblémové zážitky na všetkých zariadeniach Apple a poskytuje používateľom prelomové služby vrátane App Store, Apple Music, Apple Pay a iCloud. Viac ako 100 000 zamestnancov spoločnosti Apple sa venuje výrobe najlepších produktov na svete a zanecháva svet lepším miestom, ako sme ho našli.

POZNÁMKA PRE REDAKTOROV: Pre viac informácií navštívte Apple Newsroom (www.apple.com/newsroom) alebo zavolajte na multimediálnu linku Apple na čísle (408) 974-2042.

© 2022 Apple Inc. Všetky práva vyhradené. Apple a logo Apple sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple. Ostatné názvy spoločností a produktov môžu byť ochrannými známkami ich príslušných vlastníkov.

Obsah pochádza z Business Wire. Headlines of Today Media nezodpovedá za poskytnutý obsah ani žiadne odkazy na takýto obsah. Headlines of Today Media nezodpovedá za presnosť, aktuálnosť alebo kvalitu obsahu.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment