Phone

Android Auto Dongle pridáva Netflix, 4G, Gaming do autorádia – Phandroid

Android Auto Dongle adds Netflix, 4G, Gaming to Car Stereo
Written by pocox3

Máte rádio Android Auto, ale chceli by ste, aby vyhovovalo viac vašim potrebám v oblasti infotainmentu? V závislosti od vášho auta mohlo mať vaše auto pomerne špičkový informačný a zábavný systém alebo mohlo mať jednoduché nastavenie rádia. Ak máte vozidlo s pekným displejom pre informačno-zábavný systém, ktorý chcete využiť a ísť ďalej, potom je možno AADongle CarPC presne to, čo hľadáte.

Vieme, že existujú hlavné jednotky navrhnuté pre autá, ktoré ponúkajú systémy ako Android Auto, ale to zvyčajne znamená, že musíte minúť viac peňazí na inováciu a v niektorých prípadoch to môže dokonca zrušiť záruku na vaše vozidlo, ak si ho kúpite samostatne. a nie od samotnej automobilky.

Nehovoriac o tom, že budete musieť zaplatiť niekomu, kto vám to nainštaluje, čo je samo o sebe ďalšie náklady, najmä ak nie ste mimoriadne technicky zdatný typ človeka, ale to sú niektoré z problémov, ktoré chce CarPC vyriešiť. premenou rádiového systému na druh počítača so systémom Android.

Malý, ale mohutný

Jednou z predností CarPC AADongle je, že je neuveriteľne malý. V podstate má veľkosť palcového disku, čo znamená, že nebudete musieť strácať čas zisťovaním, či je vo vašom vozidle dostatok miesta na jeho inštaláciu. Nenechajte sa však zmiasť jeho malými rozmermi, pretože pod kapotou CarPC AADongle ukrýva úder.

Malý hardvérový kľúč je vybavený osemjadrovým čipsetom A53 a bude mať až 4 GB RAM a 64 GB úložného priestoru. Iste, nie je taký výkonný ako vlajková loď smartfónov so systémom Android, ale vzhľadom na veľkosť a na to, čo od neho chcete, má viac než dostatok výkonu na všetko, čo potrebujete.

Tvorcovia tiež zahrnuli dva mikrofóny MEMS, takže ak ho potrebujete použiť s digitálnymi asistentmi, ako je Google Assistant, alebo ho chcete použiť na telefonovanie, mikrofóny vám pomôžu, nie je potrebný žiadny ďalší hardvér.

Neuveriteľne jednoduchá inštalácia

Ako sme už povedali, jednou z nevýhod výmeny informačno-zábavného systému vášho auta je, že to môže byť komplikovaný proces. Buď prídete na to, ako to urobiť sami, alebo zaplatíte profesionálovi, aby to urobil za vás, čo je dodatočná cena navyše k nákupu systému. S CarPC AADongle, ako môžete vidieť na obrázku, je to doslova plug and play.

AADongle sa bude môcť pripojiť k vášmu autu tak, že ho zapojíte do USB slotu vášho auta, takže mnoho moderných vozidiel má jedinečné USB sloty, ktoré používateľom umožňujú pripojiť USB disky na prehrávanie hudby. To znamená, že ak už máte v aute USB port, stačí ho zapojiť a máte hotovo.

Jeho inštalácia je tak neuveriteľne jednoduchá, že by to zvládlo aj dieťa, takže pokiaľ ste niekedy pripojili zariadenie USB k počítaču, je to v podstate hračka.

Viaceré formy pripojenia

Načo je dobrý moderný informačno-zábavný systém, ak neponúka funkcie konektivity, však? Spolu s AADongle podporuje pripojenie 4G LTE, ak sa doň rozhodnete vložiť SIM kartu. Podporuje tiež dvojpásmové Wi-Fi, takže či už chcete používať svoj smartfón ako Wi-Fi hotspot alebo si kúpiť vyhradený dátový program len pre AADongle, budete sa môcť pripojiť oboma spôsobmi.

K dispozícii je tiež podpora pre Bluetooth 5.0 a má vstavanú keramickú anténu GPS, ktorá môže pomôcť s navigačnými aplikáciami, a existuje aj podpora pre aktualizácie firmvéru OTA, takže ak existujú nejaké opravy chýb, nové funkcie atď. Budete si môcť stiahnuť tieto aktualizácie a nainštalovať ich, čím sa zabezpečíte, že budete mať najnovší systém.

Prístup k množstvu aplikácií

Keďže vo svojom jadre je AADongle CarPC poháňaný platformou Android od Google, znamená to aj to, že budete mať prístup do Obchodu Play. Odtiaľ si môžete do svojho vozidla stiahnuť všetky druhy aplikácií. Je pravda, že niektoré aplikácie nemusia byť nevyhnutne navrhnuté na použitie v autách, ale aspoň budete mať možnosti.

Ak napríklad nie ste fanúšikom autorádia a chcete mať možnosť streamovať skladby zo služieb Pandora, Deezer, Spotify alebo Apple Music, jednoducho vyhľadajte aplikáciu v Obchode Play, stiahnite si ju a budete cesta na preteky! Budete tiež môcť vyhľadávať a sťahovať svoje obľúbené navigačné aplikácie, ak sa vám nepáči tá, ktorá je predinštalovaná vo vašom vozidle, a vďaka konektivite WiFi a LTE budete môcť získať aktuálnu premávku. informácie a ďalšie.

Hrajte vo svojom aute

Okrem inštalácie aplikácií vám CarPC AADongle tiež umožňuje inštalovať tisíce hier a emulátorov priamo z obchodu Google Play. Hranie hier priamo na dotykovej obrazovke môže byť trochu ošemetné, no môžete pripojiť Bluetooth gamepad, s ktorým bude hranie oveľa príjemnejšie.

Spustite na Kickstarteri

Ak to znie ako niečo, čo by vás mohlo zaujímať, CarPC AADongle sa spúšťa na Kickstarteri, tak prisľubte svoju podporu.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment