Phone

Alarm žiarenia smartfónu, tento telefón je vo veľkom nebezpečenstve pre naše zdravie

Alarm žiarenia smartfónu, tento telefón je vo veľkom nebezpečenstve pre naše zdravie
Written by pocox3

V poslednej dobe sa mobilné telefóny považujú za veľmi nebezpečné pre ľudské zdravie kvôli žiareniu, ktoré vyžarujú. Ale je tu jeden, ktorý prekročil hranicu.

Mobilné telefóny sú od svojho vzniku jednou z najnebezpečnejších foriem ožiarenia.

Adobe Stock

V skutočnosti nie je málo prípadov, keď sa ľudia začali cítiť zle kvôli nadmernému používaniu vyššie uvedených mobilných telefónov. Okrem čisto psychologického aspektu spôsobujú mobilné telefóny ďalšie vážne problémy pre naše fyzické zdravie.

Veľké značky telefónov často súťažia s tými, ktorí ponúkajú najnovší a najpokročilejší model mobilného telefónu. Pri zábave v takejto konkurencii by sa spotrebitelia nemali nechať klamať. To v skratke znamená chrániť si zdravie tým, že sa budeme venovať modelom, ktoré sú pre nás menej nebezpečné. Ale našťastie existujú skutočnosti, ktoré preberajú túto zodpovednosť a maximálne varujú spotrebiteľov.

Hovoríme konkrétnejšie o Nemecký federálny rádiologický úradNemecký Spolkový úrad pre radiačnú ochranu. Preto podľa tohto orgánu existuje model mobilného telefónu, ktorý z hľadiska žiarenia prekračuje povolenú úroveň. Platforma tento objav zverejnila Android Central. Medzitým, trochu izolujúc sa od toho, čo bolo doteraz povedané, by sme chceli zdôrazniť dve novinky, ktoré boli vždy spojené so svetom telefonovania. Prvým je Tip, aby ste zistili, či nám naše kontakty na WhatsApp klamú. Zatiaľ čo druhý sa zaujíma o dobre skrytú možnosť, ktorej sa veľmi rýchlo míňajú prípravky. Dobre, po tomto roztomilom oblúku sa pustíme do spravodajstva.

Žiarenie a mobilné telefóny, ktoré je najnebezpečnejšie nekupovať

Novinky, o ktorých chceme hovoriť, boli zverejnené vďaka stránke Controcorrenteonline.it. Nie každý vie, pretože si myslíme, že kupujeme najnovšie mobilné telefóny, ale existujú pravidlá, ktoré regulujú výrobu mobilných telefónov. Aby bolo jasnejšie, tieto zariadenia by to mali brať do úvahy hodnoty SAR. Hovoríme konkrétnejšie o hodnotách, ktoré sa zaoberajú emisiou žiarenia cez mobilné telefóny. Zdá sa, že viac ako iOS Android je v tomto smere najnebezpečnejší. Je zrejmé, že tento objav vyvolal búrlivú diskusiu, ktorá ovplyvnila hlavné značky vyrábajúce tieto operačné systémy. Telefóny s Androidom tieto kritériá skrátka nespĺňajú.

To však nie je všetko. Našťastie je to vždy aktuálne a tak sa aj stalo AndroidCentral ktorý publikoval štúdiu vykonanú BanklessTimes. Táto spoločnosť urobila určitý druh výskumu na všetkých mobilných telefónoch, ktoré nespĺňajú rovnaké kritériá. Aby bolo jasnejšie, hovoríme o určitom pravidle, ktoré stanovil Federal Communications Commission. Tento orgán, tiež známy ako FCC, má nastavený prah žiarenia 1,6 W/kg. Ale, ako bolo predpovedané vyššie, existuje prenosný model, ktorý prekročil hranicu. Hovoríme o Motorola Edge Vyrobené v roku 2020. Podľa nemeckého federálneho úradu pre žiarenie produkuje toto zariadenie SAR rovnú1,79 W/kg.

Naozaj existuje riziko zranenia?

Na prehĺbenie vykonanej štúdie sa však ukazuje, že zohľadňovaná stupnica SAR je stupnica USA. Na rozdiel od tohto kontinentu je tento mobil v Európe dosť regulovaný. Dôvod bude čoskoro vysvetlený: V európskych krajinách je maximálna hodnota SAR 2 W/kg. Na druhej strane stále neexistujú žiadne konkrétne dôkazy, ktoré by mohli potvrdiť schopnosť takéhoto mobilného telefónu spôsobiť zdravotné problémy ľuďom, ktorí ho vlastnia. V každom prípade, ako už bolo spomenuté, predtým, ako si kúpite nový mobilný telefón, Vždy je dobré informovať sa o žiarení, ktoré vyžarujú. Navyše, menej časté používanie toho istého zariadenia nám môže prospieť nielen psychicky, ale aj predchádzať väčším fyzickým problémom. Morálka príbehu je: nikdy nepodceňujte mobilný telefón!

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment