Phone

Ako reklama zapadá do ambícií Microsoftu; Ruský opozičný líder hovorí, že potrebuje… sociálne reklamy

Ako reklama zapadá do ambícií Microsoftu;  Ruský opozičný líder hovorí, že potrebuje... sociálne reklamy
Written by pocox3

Tu je dnešný súhrn správ AdExchanger.com… Chcete to poslať e-mailom? Registrovať tu.

Myslite mimo Xbox

Spoločnosť Microsoft hodnotí dodávateľov, aby pomohli spustiť hernú reklamnú sieť Xbox pre bezplatné tituly, Zahájená správy.

Namiesto intersticiálnych reklám, ktoré sa objavujú medzi prestávkami v mobilných hrách, by sieť Xbox pomohla umiestniť elegantnejší typ reklamy, ako je napríklad digitálne vykreslený billboard v automobilovej pretekárskej hre.

Rob Wilk, šéf reklamy v Microsofte, nedávno hovorí AdExchanger že Microsoft našiel „náboženstvo“, pokiaľ ide o reklamu. “Je tu nový záväzok, ktorý cítim [CEO] Satya [Nadella] až po náš vedúci tím, ktorý, hej, ak dokážeme vybudovať reklamný biznis v hodnote 10 miliárd dolárov, čo ešte môžeme urobiť, aby sme to urýchlili? ” povedal.

Byť súčasťou spoločnosti Microsoft však znamená, že reklama je malým kolieskom vo veľkom stroji. Napríklad v prípade reklamnej siete Xbox by Microsoft neakceptoval zníženie príjmov, ktoré by sa rozdelilo medzi vývojára a poskytovateľa reklamnej technológie, ktorý reklamu umiestni.

Ak áno, reklamný biznis Microsoftu by ľahko prišiel o peniaze, no reklamná sieť predstavuje väčšiu príležitosť pre Microsoft ako celok. Vývojári chcú tretí operačný systém, ktorý by bol výzvou pre Apple a Google, a Microsoft chce hrať túto úlohu. Výzvou je, že Microsoft nemá okamžitý prístup k majiteľom smartfónov.

Microsoft sa nemôže rovnať mobilnej adopcii Apple alebo Google, ale pokles príjmov z reklamy by mohol presvedčiť vývojárov, aby sa opreli o Microsoft aj napriek nízkemu počtu používateľov.

A ak to vývojári postavia, možno prídu aj hráči.

Reklamná fasáda

Ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj vyzval západných priaznivcov, aby otvorili „druhý front“ v ukrajinskej vojne – boj o informácie.

Jeho plán sa sústreďuje okolo…prevalcovania…cielenej reklamy.

„Potrebujeme reklamy. Veľa reklám. Široká národná kampaň proti vojne sa začne reklamnou kampaňou. 200 miliónov zobrazení za deň, aby sa každý ruský používateľ internetu dostal dvakrát. Príbehy, správy a prerolly. Po celom Rusku, v mestách a dedinách. Na každom tablete a každom telefóne,“ povedal. tweetoval vo vlákne.

Prečo reklamy? Brutálne obmedzenia ruských médií zasahujú opozičné médiá, ktoré maria štátnu propagandu, a neexistuje žiadna potenciálna organická distribúcia kvôli autoritárskemu politickému systému Ruska.

Policajti alebo aj mnohí súkromní zamestnanci, ktorí lajkujú akýkoľvek Navaľného facebookový alebo youtuberský príspevok, by mohli byť prepustení. Ľudia, ktorí komentovali virálne protivojnové video Arnolda Schwarzeneggera? Prepustený.

Jediný spôsob, ako môžu skutočné informácie preraziť štátnu propagandu, sú… reklamy, hovorí Navaľnyj.

Navaľnyj hovorí, že za cenu strely Javelin by sme “získali 200 miliónov zhliadnutí reklamy v rôznych formátoch a poskytli by sme aspoň 300 000 kliknutí na odkaz alebo aspoň 8 miliónov zhliadnutí videa s pravdou o tom, čo sa deje na Ukrajine”.

jablko a pomaranče

Apple a Google sú ako pravá a ľavá ruka na trhu mobilných aplikácií. Pracujú nezávisle, ale niekedy sa zdá, že majú iba jeden mozog.

Historicky to znamenalo nižšie poplatky za zrkadlový obraz a podobné ústupky pre malé podniky pre Obchod Play a App Store a to isté pre pravidlá obmedzujúce zhromažďovanie údajov o polohe. Android nasledoval niekoľko rokov za Apple s funkciami, ako je odstránenie reklamného ID, ale stáva sa to.

Mnohé zo základných funkcií Karanténa ochrany osobných údajov systému Androidspustený vo februári, apes Apple zmenil súkromie, podľa Varovaný.

Ale nie sú úplne dvojčatá. Kľúčovým rozdielom medzi spoločnosťami Google a Apple je prísna kontrola spoločnosti Apple nad jej operačným systémom, zatiaľ čo spoločnosť Google má prístup s otvoreným zdrojom a často musí spomaliť zmeny v dôsledku regulačnej kontroly.

Napríklad na globálnom samite o ochrane súkromia začiatkom tohto týždňa Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook odsúdil zákon o otvorených trhoch s aplikáciami, čo by vyžadovalo, aby Apple umožnil externým aplikáciám „sideload“ kód tretích strán (t. j. umožnil používateľom stiahnuť si aplikáciu mimo App Store), čo je možné na zariadeniach so systémom Android. Cook varoval pred „nezamýšľanými následkami“, ktoré by ohrozili bezpečnosť používateľov iPhonov, ak by sa návrh zákona stal zákonom.

Spravodlivá hospodárska súťaž a ochrana údajov sa opakovane uvádzajú ako základné ľudské práva. Otázka však znie: môžu spolu existovať?

Ale počkajte, je toho viac!

Peloton nasleduje ostatných výrobcov s plánom obratu, ktorý znižuje cenu hardvéru (jeho bicyklov), ale zvyšuje poplatky za predplatné (sladké, spotené, digitálne príjmy). [WSJ]

Sinclairovým veľkým počiatočným argumentom je, že inzerenti presúvajú 20 % káblových rozpočtov do bezplatných online streamovacích sietí, aby zachytili rezačky káblov. [B&C]

Twitter sa snaží odolať Muskovmu pokusu o „prevzatie“. [The Verge]

Tu je návod, ako vývojár vytvoril mobilnú hru s názvom Rebuild Ukraine uprostred vojnovej zóny. Monetizuje pomocou reklám v aplikácii a 100 % čistého zisku sa venuje ukrajinským charitatívnym organizáciám. [VentureBeat]

Facebook stráca svoje audio ambície. [Protocol]

Si zasnúbený!

CatapultX oznamuje nábory vedúcich pracovníkov a pridanie poradnej rady. (Ahoj, Matt Barash.) [release]

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment