Phone

Akcionári Tesly žiadajú sudcu, aby umlčal Muska v prípade podvodu

Elon Musk
Written by pocox3

DETROIT (AP) – Skupina akcionárov Tesly žaluje generálneho riaditeľa Elona Muska za to, že tweety z roku 2018 týkajúce sa privatizácie spoločnosti žiadajú federálneho sudcu, aby Muskovi nariadil, aby prestal túto záležitosť komentovať.

Právni zástupcovia akcionárov spoločnosti so sídlom v Austine v Texase tiež v súdnych dokumentoch uviedli, že sudca, ktorý sa zaoberal prípadom, rozhodol, že Muskove tweety o „zabezpečenom financovaní“ na prebratie Tesly do súkromia sú nepravdivé a že jeho komentáre tiež porušujú právnu dohodu s USA z roku 2018. regulátorov cenných papierov, v ktorých sa Musk a Tesla dohodli zaplatiť pokuty vo výške 20 miliónov dolárov.

Musk počas štvrtkového rozhovoru na konferencii TED 2022 povedal, že má financie na to, aby si Teslu v roku 2018 privlastnil. Nazval komisiu pre cenné papiere a burzu laickým menom a povedal, že sa s tým nevyrovnal, pretože mu bankári povedali, že prestať poskytovať kapitál, ak by to neurobil, a Tesla by skrachovala.

Rozhovor a žaloba prišli len niekoľko dní po tom, čo Musk, najbohatší človek na svete, urobil kontroverznú ponuku na prevzatie Twitteru a premenu na súkromnú spoločnosť s ponukou 43 miliárd dolárov alebo 54,20 dolárov za akciu. Správna rada Twitteru v piatok prijala stratégiu „jedovatej pilulky“, ktorá by nákup akcií pre Muska neúmerne predražila.

V súdnych dokumentoch predložených v piatok právnici akcionárov Tesly tvrdili, že Musk sa pokúšal ovplyvniť potenciálnych porotcov v procese. Argumentujú tým, že Muskove tweety z roku 2018 o tom, že majú peniaze na prepustenie Tesly za 420 dolárov za akciu, boli napísané s cieľom manipulovať s cenou akcií, čo stálo akcionárov peniaze.

Teraz právnici tvrdia, že Musk vedie kampaň, aby oslovil potenciálnych porotcov, keďže sa prípad blíži k súdu.

„Muskove komentáre riskujú, že zmiatnu potenciálnych porotcov falošným naratívom, že vedome neuviedol nepravdivé vyhlásenia svojimi tweetmi zo 7. augusta 2018,“ napísali právnici. “Jeho súčasné vyjadrenia v tejto veci, nenápadný pokus o zbavenie sa viny na súde verejnej mienky, budú mať len škodlivý vplyv na porotu.”

Advokáti požiadali sudcu Edwarda M. Chena zo San Francisca, aby zabránil Muskovi robiť akékoľvek ďalšie verejné komentáre k tejto záležitosti až do pojednávania. Chen dal Muskovým právnikom na odpoveď do stredy.

Alex Spiro, právnik zastupujúci Muska, napísal v nedeľu e-mailom, že právni zástupcovia žalobcov žiadajú veľkú výplatu. „Nikdy nič nezmení pravdu, o ktorej Elon Musk uvažoval, že si vezme Teslu do súkromia a čo mohol mať,“ napísal. “Všetko, čo zostalo o pol desaťročia neskôr, sú náhodní právnici žalobcov, ktorí sa snažia zarobiť peniaze, a iní, ktorí sa snažia zabrániť tomu, aby táto pravda vyšla najavo, a to všetko na úkor slobody prejavu.”

Právni zástupcovia akcionárov však napísali, že Chen už rozhodol, že Muskove tweety sú nepravdivé a zavádzajúce a „žiadny rozumný porotca nemôže dospieť k inému záveru“.

Príkaz sudcu Chena vydaný 1. apríla nebol v nedeľu vo verejnom zázname súdu. Adam Apton, právny zástupca akcionárov, povedal, že to bolo zapečatené, pretože obsahuje dôkazy, ktoré Musk a Tesla tvrdia, že sú dôverné. Zostane zapečatené, kým sa strany nedohodnú, či má niečo zostať zapečatené, napísal v e-maile. “Náš návrh TRO (dočasný obmedzujúci príkaz) presne načrtáva problémy, ktoré určil súd,” napísal Apton.

Po Muskových tweetoch v roku 2018 SEC proti nemu podala žalobu za údajné porušenie zákona o cenných papieroch. Musk potom prijal pokutu a podpísal súdnu dohodu. Časť dohody uvádza, že Musk „nepodnikne žiadne kroky ani neurobí alebo nepovolí žiadne verejné vyhlásenie, ktoré by priamo alebo nepriamo popieralo akékoľvek obvinenie obsiahnuté v sťažnosti alebo vytváralo dojem, že sťažnosť je bez faktického základu“.

Ak Musk poruší dohodu, SEC môže požiadať súd, aby ju zrušil a obnovil nárok na podvod s cennými papiermi, hovorí dohoda. V nedeľu bola zanechaná správa so žiadosťou o komentár od SEC.

Spiro v mene Muska už požiadal federálny súd na Manhattane, aby dohodu zrušil. Tvrdí, že SEC používa pakt a „takmer neobmedzené zdroje“ na schladenie Muskovho prejavu. Súdne dokumenty podané Spirom naznačujú, že Musk podpísal dohodu, keď bola Tesla menej vyspelou spoločnosťou a akcia SEC ohrozila jej financovanie.

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment