Phone

10 hier ako “Pokémon”, ak ich naozaj musíte všetkých chytiť!

10 hier ako "Pokémon", ak ich naozaj musíte všetkých chytiť!
Written by pocox3

Pokémon je neustále sa rozvíjajúca franšíza, ktorá už desaťročia strhne svet. Vzhľadom na jeho úspech sa objavilo mnoho alternatív, takže vitajte v našom zozname hier, ako je Pokémon!

Pokémon je jedným z mnohých titulov, ktoré prelomili kódex dlhovekosti. Od pôvodného vydania Červené vreckové príšery a Pocket Monster Green v roku 1996 37 jadier Pokémon tituly boli vydané spolu s 85 ďalšími vedľajšími hrami.

Za posledných 26 rokov sa hra veľmi vyvinula, no jej princíp zostal v konečnom dôsledku rovnaký. musíte ich všetkých chytiť a stať sa jedným Pokémon Majster.

Áno, súhlasíme s tým, že presne takýto titul neexistuje, ale tu je zoznam podobných hier Pokémon s koncepčným crossoverom, ktorý tiež prináša niekoľko zaujímavých nových prvkov.

pikachu chlapec a dievča
Foto: Pikachu

koromón (marec 2022)

koromón je najnovšia verzia tohto zoznamu a je novinkou v hrách ako Pokémon‘ žáner, vydaný na PC, ale oneskorený pre Nintendo Switch. Preskúmajte nádherne pixelovaný svet ako novoprijatý výskumník v rámci organizácie Lux Solis. Ako súčasť špecializovaného výskumného tímu, Titan Taskforce, musíte preskúmať šesť Titanov z regiónu Velua. Nič však nie je také, ako sa zdá.

koromón
Obrázok: Coromon / TRAGsoft

Rozšírte svoj tím, ktorý vám pomôže bezpečne sa pohybovať v regióne pomocou čísla 119 koromón na výber, rozdelené do 13 rôznych typov. S pixelovým štýlom, ktorý sa veľmi podobá Údolie Stardew a bojové animácie, ktoré sú dynamické a robustné, je to hra, v ktorej strávim hodiny. Nezávislí vývojári TRAGsoft vytvorili absolútny zázrak, o to pôsobivejší, že ide o ich prvú hru!

koromón je momentálne k dispozícii na Nintendo Switch, Android, iOS, PC, Linux a Mac.

(január 2020)

Masívne multiplayerová online hra na hrdinov (MMORPG), bola vyvinutá španielskym herným štúdiom Crema a publikovaná Humble Bumble. Prvýkrát bol vydaný v predbežnom prístupe pre PC, potom na PlayStation 5 v roku 2020 a Xbox a Nintendo Switch v roku 2022.

Obrázok: Temtem / Cream

Skrotte možnú zbierku 164 stvorenia na plávajúcich ostrovoch vzdušného súostrovia, zatiaľ čo sa snažia zabrániť postupu klanu Belsoto, ktorý chce získať doménu pre seba! Hra sa skladá z dvoch bojov proti NPC a iným hráčom, s ktorými sa stretnete pri objavovaní sveta.

je k dispozícii na PC a PlayStation 5.

chovateľ slizu (január 2016)

chovateľ slizu je zaujímavý titul, pretože je od neho oddelený niekoľkými stupňami pokémon, ale štipku stále ponorí. chovateľ slizu je adventúra z pohľadu prvej osoby vyvinutá a publikovaná americkým nezávislým štúdiom Monomi Park. Hráte za Beatrix LeBeau, novú rančerku z neprebádanej planéty Far Far Range, ktorej úlohou je zbierať, kŕmiť a pestovať slizy.

chovateľ bahna
Obrázok: Slime Rancher/Monomi Park

Vylepšite svoju kolóniu a výstroj, aby ste sa mohli túlať viac po svete a zároveň si zdokonalili svoje zručnosti v manipulácii so slizom. Mechanika herného farmárčenia je jedinečná a umožňuje hráčom kombinovať určité črty slizu, ale vyhnúť sa príliš veľkému miešaniu. slizový farmár 2 by mal vyjsť tento rok.

chovateľ slizu je k dispozícii na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows, Linux a Mac.

Ooblets (júl 2020)

Ooblets je hra na simuláciu života, ktorá si požičiava prvky z hier ako Pokémon a Údolie Stardew. V prímorskom mestečku Oob máte základnú úlohu založiť si vlastnú farmu. Vďaka viacerým predajniam, ktoré predávajú nábytok aj semená, si môžete postaviť farmu, ako len chcete.

ooblets
Obrázok: Ooblets / Glumberland

Existujú aj malé stvorenia tzv Ooblets vypestované zo semien, s ktorými sa môžu hráči spriateliť. Ooblets môžu pomáhať na farme s úlohami, ako je farmárčenie, ale zúčastňujú sa aj breakdance bitiek proti ostatným Ooblets. Unikátny tanečný bojový systém Ooblets založený na kartách umožňuje hráčom zarábať nové Ooblets a zároveň zvyšovať úroveň ich existujúcej party.

Ooblets je momentálne k dispozícii pre systémy Microsoft Windows a Xbox One, Xbox Series X/S.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin (október 2016)

Záhadne došlo k hromadnému zmiznutiu Rathalos a vy musíte ako mladý Monster Rider odpovedať na otázku prečo. Zbierajte a vytvárajte väzby s radom príšer z lovec príšer vesmír a použiť ich na boj s ostatnými, ktorí sa nachádzajú vo svete.

príbehy lovcov príšer 2 krídla skazy
Obrázok: Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin / Capcom

Na rozdiel od iných hier Monster Hunter, ktorých bojová mechanika môže byť veľmi technická a strategická, Príbehy lovcov príšer 2 používa ťahový bojový systém, čo je hlavný dôvod, prečo je to v hrách ako Pokémon výpis. S mnohými úžasnými oblasťami na preskúmanie a 42 príšerami na zbieranie, Príbehy lovcov príšer 2 je ideálny pre fanúšikov franšízy, ktorí hľadajú iný spôsob interakcie s tvormi tohto sveta.

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin je momentálne k dispozícii na Nintendo Switch a PC.

Digimon World: Next Order (marec 2016)

Digimon má a vždy bude porovnávaný pokémon, takže nie je prekvapením, že je na tomto zozname. Pôvodne boli tieto dve IP adresy úplne odlišné, ale v priebehu rokov si od seba osvojili niektoré z najlepších prvkov. Digimon World: Next Order je RPG z pohľadu tretej osoby zasadené do prostredia otvoreného sveta. Hráči si vyberú jedného z desiatich začínajúcich spoločníkov, ktorí sa počas hry vyvíjajú.

digimon svet ďalší poriadok
Obrázok: Digimon World: Next Order / BANDAI NAMCO

Rovnako ako populárne anime, Digimon ktorí nesplnia požiadavky na upgrade ďalšieho štátu v stanovenom časovom rámci, sa nakoniec vrátia k vajíčku, aby sa respawnovali s miernym zvýšením štatistiky. Bitky sa hrajú automaticky v reálnom čase, pričom hráči môžu pozastaviť boj, aby vydali príkazy alebo vyliečili svoje Digimon. Je ich 232 Digimon v hre tak veľa šťastia, keď ich použijete všetky na výhru!

Digimon World: Next Order je momentálne k dispozícii na PlayStation Vita a PlayStation 4.

Monster Sanctuary (august 2019)

Vitajte v jednom z najunikátnejších titulov v tomto zozname. Monster Sanctuary je 2D pixelový bočný posúvač, ktorý umožňuje hráčom preskúmať obrovské územie s príšerami po ich boku. Mnohí, ktorí túto hru vyskúšali, boli príjemne prekvapení, ako fantasticky dopadla.

príšerná svätyňa
Obrázok: Monster Sanctuary/Team17

Mať rád Pokémonsi hráči vytvoria tím, ktorý im pomôže pri divokých stretnutiach so 101 rôznymi príšerami, ktoré môžu hráči nájsť v 15 rôznych regiónoch. Nielen to, ale tieto príšery vám pomôžu prejsť oblohou, morom a pevninou Pokémon Arceus v súčasnosti. V rozpore s pokémon, každé monštrum má však jedinečné schopnosti vylepšené počas boja a ich stromy schopností.

Monster Sanctuary je momentálne k dispozícii na Nintendo Switch.

Monsters Dragon Quest: Joker 3 (marec 2016)

Monsters Dragon Quest: Joker 3 je posledným a šiestym titulom drak pátracie monštrá séria. Zahrajte si za tajomného protagonistu trpiaceho amnéziou, ktorý musí cestovať po svete, aby odhalil svoju minulosť. Preskúmajte svet s 500 rôznymi príšerami, ktoré môžu hráči nájsť, s variantmi pevniny, mora a oblohy, ktoré sú potrebné pre rôzne regióny.

Dragon Quest Monsters Joker 3
Obrázok: Dragon Quest Monsters Joker 3/Tose

Použite svoj herný objekt známy ako Reactor na preskúmanie neznámych ciest a nájdite skryté predmety, ktoré vám pomôžu odhaliť, kto ste. Príšery na úrovni vám umožňujú dostať sa do nových neprebádaných oblastí a zažiť viac z tohto divokého a rušného sveta. Môžete tiež dať svojim príšerám doplnky, ktoré vyzerajú úžasne! Fanúšikovia netrpezlivo očakávajú vyhlásenie o Monsters Dragon Quest: Joker 4.

drak pátracie monštrá je momentálne k dispozícii na Nintendo 3DS.

Nexomon: Zánik (august 2020)

Nexomon: Zánik je návratom k pôvodnému Pokémon hry boli všetko, len nie v modernom svete. Svet je na pokraji vyhynutia ako tyran Nexomon bojuje za vlastníctvo sveta a jeho živých bytostí, vrátane všetkých Nexomon a ľudí.

zánik nexomónov
Obrázok: Nexomon: Extinction / Lime Turtle, Inc.

Opustite sirotinec, ktorý nazývate domovom, a pripojte sa k Cechu krotiteľov, keď začnete epické dobrodružstvo zastaviť tyranov a zachrániť svet. S viac ako 300 Nexomon ak chcete chytiť, skrotiť a dostať sa na vyššiu úroveň, je vašou voľbou, ako sa vysporiadate s výzvami, ktoré sa vám predkladajú.

Nexomon: Zánik je momentálne k dispozícii na Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, Android, PC a Mac.

World of Final Fantasy Maxima (november 2018)

World of Final Fantasy Maxima sa snaží pridať do nesmierne bohatého sveta Konečná predstava. Hrajte za niektoré zo svojich obľúbených postáv Konečná predstava lore pri navigácii medzi bezpečnými dedinami a nebezpečnými kobkami plnými hádaniek a nepriateľov. Hrajte za dvojičky Lanna a Reynn, ktoré sa snažia obnoviť spomienky na starodávneho Strážcu Mirage, aby odhalili pravdu.

svet maximálnej finálnej fantázie
Obrázok: Final Fantasy Worlds / Square Enix

Monštrá s názvom Mirages sú nevyhnutné na vašej ceste, pretože vám pomáhajú orientovať sa v prostredí a zároveň vás chránia pred nepriateľmi číhajúcimi za každým rohom. So systémom Active Time Battle podobným ostatným Konečná predstava V hrách môžu hráči vytvoriť dokonalé zloženie tímu, aby si nahromadili schopnosti a zaručili víťazstvo.

World of Final Fantasy Maxima je momentálne k dispozícii na Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation Vita a PC

About the author

pocox3

poco lofya max founder of swahli afya and creater content I am from kenya in the north to the southern border of Tanzania in the south. kiSwahili or Kiswahili

Leave a Comment